Kože

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 13. sep 2009 15:20 | ogledi: 9.919 | odgovori: 23

stara preproga bo odslužila svojemu namenu in v mislih imam, da bi jo nadomestila s kožo(govejo, najraje rjavabelo črne kombinacije).

Sedaj pa me zanima ali mogoče kdo ve kje v okolici Lj jih prodajajo, rabim malo večjo, koliko se gibljejo cene in kako je z vzdrževanjem lete.

Naj omenim, da imamo v stanovanju psa in se s preprogo kar dobro namatram, da jo očistim ali bi bilo s kožo kaj lažje?

Hvala in lp,

anitram1

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

13. sep 2009 19:39

V kakem Mercator centru pri nas vem da so jih imeli...mislim pa na tehniko. petardica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

13. sep 2009 19:54

Anitram1, ali sploh veš v kaj se spuščaš, ko misliš nabaviti kožo? Pa še psa imate! Saj se s preprogo ne namatraš zaradi preproge, temveč zaradi pasjih dlak.

Nekoč sem imela dve konjski koži. Zdržala sem 4 - 5 let. Me kar zmrazi, ko se spomnim na to "nočno moro".

Nevem kako naj ti z lepimi besedami opišem, kakšno matranje je s kožo.

 

Pozdravček!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. sep 2009 20:08

Ojoj, koža! Kot pri mesarjih! Nekaj sosedov v ulici jih ima in pretežno se zračijo na balkonskih ograjah, tako da ne vem ali tako smrdijo, ali jih obešajo ven, da jih ni treba gledat. Lisa

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

13. sep 2009 21:25

Moja starša jo imata v spalnici že več kot 10 let in je še okej. Najbrž je odvisno tudi kako je strojena. Kožo smo sami dali delat enemu, ki je imel takrat s.p. iz te predelave. Sem sama poskušala nekoč delati iz zajčjega kožuha, pa raje ne bi omenjala kaj se je notri zaredilo pe3ca

mk66  

član od: 29.3.2009

sporočila: 32

13. sep 2009 21:40

Jaz imam kožo v spalnici ob posteljah in tudi v jedilnici pod mizo pa sem čisto zadovoljna z njo sedaj in tudi prej ko sem imela psa in muco. Sesam jo normalno, vsake toliko jo obesim čez ograjo zvečer da se malo navlaži, čistim jo vsake toliko z vlažno krpo v smeri dlak. Kakšne nesreče v jedilnici pa se tudi lažje rešijo kot na preprogi. Ko se bo ogulila je ne zamenjam z nobenim lovilcem prahu (tepihom). Priporočam, da jo kupiš pri kakšnem strojarju in ne k'r tako . LP mk66

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

14. sep 2009 8:42

Ja imam malo kožo, pa je res da jo je treba kar dobro sesat in stepat.Sicer je še lepa (7 let), ampak sem se je naveličala .Kar se tiče prahu ga pa zelo rada "zbira". petardica

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2009 9:24

Že tako je vsaka preproga zbirališče vse možne svinjarije, če imate pa domačo žival je pa sploh razmislek ali je preproga nujna. Tudi ob rednem sesanju in "čistem izgledu" ni veliko bolje. Če imate doma še otroke pa sploh. Samo moje mnenje, smo doma že neke štiri leta brez preprog in zaves, in je veliko manj prahu, svinjarije, tudi man vonja po kuhanju... imamo pa tudi dve živalce. Če je pa pač želja po preprogi pa ne oporekam, samo v razmislek, lp. zzak1977

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

14. sep 2009 9:41

Odkar pomnim imam v dnevni kožo.Res je,da živimo v hiši.Kože nikoli ne sesam.Vedno jo nesem na teraso in stepem preko ograje in sploh ni problema.Potem jo pustim na ograji,da se prezrači,med tem pa posesam stanovanje.Pozimi sem jo nekajkrat ščistila po snegu.Imeli pa smo goveje in tudi konjske kože.Sedaj imam takšno,ki je sešita iz več različnih kosov,imamo kvadratno obliko.Kupila pa sem jo pri privatnem usnarju(žal sem pozabila priimek)med Golnikom in Seničnim(iz KR proti Tržiču).Je izredno kvalitetna,naredijo jo lahko celo po meri.Prah zbira tudi preproga in se mi zdi,da še dosti bolj kot koža. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 14. 2009 09:44

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2009 10:09

Anitram, če pustimo razlike v okusih ob strani - vse, kar je položeno na tla in se da prestaviti, je v bistvu lovilec umazanije, ki deluje enosmerno. V smislu, umazanija se tja ujame, ne moreš pa umazanije spraviti ven....In se potem človek vpraša, v čem je fazon čiščenje, če imaš največji ostanek svinjarije bolj ali manj nedotaknjen, sesanju in stepanju navkljub. Tla (kakršnakoli) se najažje vzdružuje, če na njih ni nobene preprogaste, kožaste ali podobne zadevščine.... Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

14. sep 2009 11:25

Ne vem, no... Poznam gospo, ki je v kuhinji po tleh polagala casopisni papir, da so bila tla cista. Potem namesto vsega ciscenja, sesanja, pomivanja...samo zamenjas papir, pa je! slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti