Kože

neznan uporabnik

14. sep 2009 11:40

Časopis v kuhinji, kadar se dela packarija, je super!! Kar se tiče preprog, kož in ostalih lovilcev nesnage, je meni to po eni strani super praktično, vsaj vem, kje je. Ker prah, crknjene muhe, dlake domačih živali...se nabirajo po kotih in ko hodimo, povzročamo dvigovanje le-tega.. in zajedanje nazaj v kote, ko mirujemo. (Če nečesa ne vidiš, ni rečeno, da tega ni, hehe..) Nikotin in katran ali kar koli že v zavesah? Uf, ko vidiš to svinjarijo, se morda odločiš za prenehanje grdih razvad. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Prevaga pa estetski čut, upam. japaja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

14. sep 2009 11:58

Jaz sem imela v spalnici tepih, po hodniku pa zelo ozek dolg in debel tepih. Nikoli več. Hodili so pes, mačka, pa še kakšni umazani čevlji so se tud gor poznal k se včasih komu ne da vedno preobuvat. Lepše mi je brez, samo s parnim sesalcem grem 1x na teden in je vse čisto. Prej sem vedno hihala, ker se je na tepihu nabiralo tok prahu in umazanije, sedaj je ok. Kar se kože tiče, je pa res ne priporočam. Moji sorodniki imajo zelo slabe izkušnje z njimi, smrdi, pa težko jo je čistit. LP mina20

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

14. sep 2009 12:06

Koliko različnih okusov...sama pa imam najraje manjše preproge in take ki so pralne ( v spalnici imam na vsaki strani postelje eno manjšo in dve v kopalnici), ker s sesalcem spraviš ven le vidno umazanijo. kordelina

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2009 12:42

japaja je napisal/a:
Prevaga pa estetski čut, upam. japaja
No ja, estetski čut pri mrtvi kravi na tleh... zzak1977

neznan uporabnik

14. sep 2009 12:54

Uff! Mrtva krava na tleh, na nogah, okoli ramen.. Mrtvi da ne rečem kaj v kremah za obraz... Kar se pa tiče "pozna se na tepihu" - imam rajši, da vidim, kje je svinjarija in jo spucam, kot pa da se pretvarjam, da je ni (ker se ne vidi) in sem "up to date"... Pa kaj misliš, da tista umazanija, ki jo prineseš s čevlji, ostane zunaj, če nimaš tepiha ali kože ali kar koli drugega na tleh? Kvečjemu jo malce dlje v prostor neseš (če se ne preobuješ seveda-tako kot va ameriških filmih. Slovenci smo itak znani po svojih copatkih, kar se meni zdi očarljivo). Na, pa smo spet zakuhali.. Kar se tiče koža ja ali ne.. se mi zdi bolje, da stranski produkti predelave mesa še čemu drugemu služijo, kot samo onesnaževanju okolja.. Drugo so nerci, činčile itd.... japaja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

14. sep 2009 17:11

ja sedaj sem še sama v dilemi, vendar ker je prostor (pre)velik, bi brez preproge deloval zelo prazen, drugače bi pa tudi jaz bila najraje brez, saj samo s čiščenjem lete izgubim več časa, kot s pospravlanjem cele hiše. Lp, anitram1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. sep 2009 17:55

Potem pa nabavi nekaj, kar lahko posesaš s sesalcem. Ker tisto stepanje, da vmes še vdihneš tretjino prahu, ostali dve tretjini se pa posedeta okoli, ni 'my cup of tea', kot bi rekla določena kulinaričarka :)

Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. sep 2009 19:38

Na tvojem mestu bi pogledala na kakem sejmu. Ali pa bi dala oglas.

Če me spomin ne vara, so že domačo žival porabili do zadnjega uporabnega koščka.

Če ti je všeč, si jo privošči. Tudi v moj užitek

F r i n a

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

14. sep 2009 20:39

Anitram1, evo povezave. Cene so pa od 200€ navzgor za malo večje. http://krzno-usnje.com/cms/ http://trgovinajaka.slointer.net/strojenekoze.htm p.s.:meni so pa najbolj všeč natur preproge kot so kobrine in mucke in zato ne sesam več. V spodnji etaži imajo moji po tleh ladijski pod in preproge in ne moreš verjet koliko prahu in kobrin potegne to vase. Midva pa imava na vrhu laminat in lahko vsaki dan drugi dan s sesalcem letama. pe3ca

Živi  

član od: 1.4.2008

sporočila: 12

24. jan 2012 15:55

Pozdravljene! & -ni!

Dobila nalogo, da se pozanimam, kako rešiti kože (menda konjske), ki se na vsake toliko ob robovih začnejo vihati in se jih nikakor ne da spraviti v prvotno stanje. Do sedaj so to reševali z obrezovanjem, ampak to na daljši rok ne bo šlo.

Se je morda kdo od vas srečal s podobnim problemom in na kakšen način ste to rešili? Da bi se kož znebili, zaenkrat ne pride v poštev.

Hvala za pomoč in pozdrav vsem!

Živi

 

Živi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti