Kroglice iz keksov - nujno potrebujem recept

neznan uporabnik

tema odprta - 29. jun 2003 13:32 | ogledi: 4.715 | odgovori: 2

Lepo prosim za pomoč. Medlo se spominjam, da sem nekoč imela recept za kroglice iz albert keksov. Mislim, da so bile tudi povaljane v kokosovi moki, notri je bil tudi rum, vendar recepta nimam več niti se ne spomnim, kaj drugega je še bilo v teh kroglicah. Nujno bi potrebovala recept, ker bi jih rada naredila za bližajoče se praznovanje rojstnega dne. Vem tudi, da so bile svetle, torej brez čokolade. Mi lahko kdorkoli pomaga? Zelo zelo bi bila hvaležna!

Najlepša hvala, lep dan, Jerneja

Temo je spremenil(a) jerneja1 dne 29. jun 2003 13:36:12

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

29. jun 2003 17:23

Mogoče bo tale recept ustrezal : 400 g albert keksov 4 žlice ruma sok pomaranče ali limone 150 g masla ali margarine 150 g sladkorja v prahu 1 jajce 160 g kokokove moke 1 žličko kave v prahu Kekse zdrobimo in jih navlažimo z rumom in pomarančnim sokom. Posebej penasto umešamo maslo, sladkor in jajce, dodamo 1/4 kokosove moke, kavo in navlažene kekse. Vse skupaj dobro premešamo in oblikujemo za oreh velike kroglice, ki jih povaljamo v preostali kokosovi moki ali čokoladnih mrvicah ... Vse najboljše, lp

neznan uporabnik

30. jun 2003 11:02

Najlepša hvala, Aja! Recept je krasen, ravno tega sem iskala. Hvala za hiter odgovor in za čestitke. Seveda pa bom gostom tudi povedala, kje sem dobila recept :) Hvala še enkrat in lep teden! :) Jerneja jerneja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti