Rekrivna masa za torte

j5ra  

član od: 21.2.2007

sporočila: 1

tema odprta - 23. avg 2009 17:00 | ogledi: 2.765 | odgovori: 2

Živjo!

Mi zna slučajno katera prevest tole?

Je masa za prekrivanje tort, vendar nekaterih besed ne znam prevest oz. ne vem, kako se določena sestavina imenuje v slovenskem jeziku:

2-1/2 c. confectioner's sugar

1/2 c. corn flour

3 tsp. gum tagacanth

5 tsp. cold water

2 tsp. unflavored powdered gelatin

3 tsp. shortening

2 tsp. glucose

1 large egg white

Najleša hvala vnaprej!

j5ra

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2009 17:15

j5ra je napisal/a:
Živjo!Mi zna slučajno katera prevest tole?Je masa za prekrivanje tort, vendar nekaterih besed ne znam prevest oz. ne vem, kako se določena sestavina imenuje v slovenskem jeziku:2-1/2 c. confectioner's sugar - sladkor v prahu1/2 c. corn flour - koruzna moka3 tsp. gum tagacanth - to je posebna pasta, ki jo lahko naročiš le po internetu, dodaja pa se v maso, namenjeno tanjšemu valjanju oz. izdelavi listkov za rože in cvetnih listov, pridejo bolj krhki in nežni5 tsp. cold water2 tsp. unflavored powdered gelatin3 tsp. shortening -  rastlinska mast (pri nas uporabljamo maslo ali margarino)2 tsp. glucose1 large egg whiteNajleša hvala vnaprej!j5ra

 

menim, da je ostalo razumljivo

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. avg 2009 17:18

j5ra je napisal/a:
Živjo!Mi zna slučajno katera prevest tole?Je masa za prekrivanje tort, vendar nekaterih besed ne znam prevest oz. ne vem, kako se določena sestavina imenuje v slovenskem jeziku:2-1/2 c. confectioner's sugar1/2 c. corn flour3 tsp. gum tagacanth5 tsp. cold water2 tsp. unflavored powdered gelatin3 tsp. shortening2 tsp. glucose1 large egg whiteNajleša hvala vnaprej!j5ra

 

2-1/2 c. sladkorja v prahu

1/2 c. koruzna moka  (sumim, da je "gustin" iz koruze)

3 tsp. gum tagacanth  (se mi zdi, da je to tragacanth)

5 tsp. mrzla voda2 tsp. želatina v prahu

3 tsp. shortening (je pa neke vrste margarine, ki jo američani uporabljajo za peko, meni je ogabna)

2 tsp. glukoza

1 velik beljak

 

Na  tvojem mestu bi kupila tičino maso.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2009 17:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti