Likanje srajc

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jul 2009 21:53

Likanje je edino gospodinjsko opravilo, ki je ustvarjalno. Iz nečesa neuglednega narediš lep kupček neke urejene množice.

Vse ostalo je manj ustvarjalno: lupiš krompir, kup odpadkov, potem pa krompir ne zgleda beč kot krompir. Pomiješ posodo, res gre umazanija stran, kdo pa gleda vsako posamezno posodo, ki je umazana, da bi dojel trpeče dejanje pomivanja. In skoraj nihče ne vidi reda pri oprani posodi, ker je vedno čista.

Rada  likam, imam dobro opremo. Le časa absolutno premalo.

Se pa spomnim nekega tovariša pravnika, ki se je sredi aprila potil v pisarni, oblečen v pulover, ki ga je imel preko srajce. Ni je slekel samo zato, ker je imela "zimsko likanje", če kdo še kdo ve, kaj to pomeni.

Pred dvema letoma sem bila v Ljubljani, na nekem uradu, kjer me je sprejel gospod v tako pomečkani svetlo modri srajci, da se med pogovorom sploh nisem mogla skonncentrirat. Mislite, da je bila prežvećena srajca antipod navodilu, da naj ženske nosimo opazne uhane, da dekoncentriramo sogovornike.

Dragička, kaj bi ti v tej situaciji razmišljala. ( Aja, tipa na tej funkciji imenuje parlament.)

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. jul 2009 22:36

frina je napisal/a:

Likanje je edino gospodinjsko opravilo, ki je ustvarjalno. Iz nečesa neuglednega narediš lep kupček neke urejene množice.

F r i n a

Ej, Frina tale tvoj citat bi si morala pa jaz kar na steno obesit, ker se tako rada izogibam kupu perila, ki čaka na likanje.

Pa saj - zdaj, ko sem odkrila "računalniško likanje" še kar gre, hehe - zmeraj boljše! Če koga zanima, kako se "računalniško" lika, mu rade volje povem:

Na mizo v kuhinji postaviš prenosnik, ob mizo postaviš likalno desko, prineseš košaro z nezlikanim perilom, na računalniku izbereš eno od oddaj iz arhiva RTV Slo ("Polnočni klub" - ta je za velik kup, ker traja uro in pol ali pa kuharja Damjana - ta je za manjši kupček,v veliki sili tudi Trenja, pa še kaj se najde) ali pa kaj drugega- recimo DVD s filmom (samo ne Najini mostovi, ker je sicer perilo nazaj mokro). No, pa začneš in tista grozna količina perila kar nekako izpuhti, hkrati pa z gledanjem ponovitev TV oddaj pravzaprav ne izgubljaš časa na kavču - alora je še za rekreacijo poskrbljeno.

 

Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jul 2009 23:08

Jaz sem včeraj zvečer likala in na DVD gledala Razočarane gospodinje. No, kdo si upa izdelati moj psihološki profil?

Atina

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. jul 2009 10:50

mamaF je napisal/a:

Pa saj - zdaj, ko sem odkrila "računalniško likanje" še kar gre, hehe - zmeraj boljše! Če koga zanima, kako se "računalniško" lika, mu rade volje povem:

Na mizo v kuhinji postaviš prenosnik, ob mizo postaviš likalno desko, prineseš košaro z nezlikanim perilom, na računalniku izbereš eno od oddaj iz arhiva RTV Slo ("Polnočni klub" - ta je za velik kup, ker traja uro in pol ali pa kuharja Damjana - ta je za manjši kupček,v veliki sili tudi Trenja, pa še kaj se najde) ali pa kaj drugega- recimo DVD s filmom (samo ne Najini mostovi, ker je sicer perilo nazaj mokro). No, pa začneš in tista grozna količina perila kar nekako izpuhti, hkrati pa z gledanjem ponovitev TV oddaj pravzaprav ne izgubljaš časa na kavču - alora je še za rekreacijo poskrbljeno.

Mojca

 

Tako tudi jaz likam, pa kar hitro mine. Če je kateri v tolažbo, baje je likanje gospodinjsko opravilo, pri katerem se pokuri največ kalorij

saša

neznan uporabnik

28. jul 2009 11:24

U, ful zanimivo. Cena pa še bolj. Ampak tale zadeva je samo za srajce, a ne? Enkrat sem na sejmu videla neko napravo, ki proizvaja paro, ki ju usmeriš na katero koli oblačilo. Promotorka je s tem likala neke ultra čipkaste bluze z nešteto okraski. Rezultat je bil res fantastičen. Cena pa je bila okrog 200 €. Zgleda da to v Sloveniji še ni tako in. Tam so jih namreč prodajali kot vroče žemljice. jancka

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

28. jul 2009 15:48

anamarija1 je napisal/a:

Uuuuuu tista temna mi je lepa, pa še "lepa" glava, da bi bila namesto obešalnika....[jezik]pa bi potem lahko sliko prilepila k moji temi.

Lepo likaš, pridna! Sicer je moj vrstni red malce drugačen kot tvoj, jaz najprej ovratnik, nato levi rokav, desni rokav potem, desni del, levi del, nato hrbet, obešam jih tako kot ti in jih ne spravim v omaro, ker se sicer zmečkajo!

Likanje je zame najgrše žensko delo![solze]

Anamarija [srecen]

Jaoooo, tudi jaz ne maram likanja. Ravno včeraj sem imela en kup perila za likat. Likanje zmeraj odlagam na jutri...,in potem spet na jutri...moram imeti prav voljo za peglanje :D pe3ca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. jul 2009 17:28

včasih, ko sem še delala v izmenah je bil ponedeljek dopoldne tisti čas za velike kupe likanja,bila sem sama doma in sem v miru likala,(ni bilo nič mami, mami, prinesi mi...) med tednom pa le še kako malenkost, danes pa bi z veseljem najela kakšno, ki bi mi likala, Pa mi je malo nerodno, ker živim na vasi, bi imeli tolkm za povedat... anitram1

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

29. jul 2009 11:32

Srajce likam po tem vrstnem redu: ovratnik z obeh strani, del pod ovratnikom, rokavi, hrbet, sprednja dela. Oprane srajce dam vedno sušit na obešalnike. Ja, tudi meni je likanje srajc zelo odveč. Drugače pa sem likanje na splošno zelo omejila. Likam le tisto, kar je nujno, drugo pa le poravnam z dlanmi in zložim. jedert

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

17. dec 2010 17:46

Čeprav likam že celo večnost še vedno poslušam, da ovratnikov ne zalikam pravilno, menda ne stojijo preveč lepo. Ali ovratnike likate samo "na floh" ali tudi zalikate rob ,tako, da lepše stojijo in kje bi naj bil ta rob, na šivu ovratnika ali višje. Upam, da sem razumljivo vprašala.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti