Star in že opran madež od "šmira"

neznan uporabnik

tema odprta - 12. jul 2009 15:27 | ogledi: 10.006 | odgovori: 21

Najbrž ni pomoči, a vseeno:

Ravnokar sem zlikala obleko, ki je bila od lani oprana v omari. Takrat nisem opazila, da ima od verige na kolesu en zoprn flek na spodnjem robu, tako da kakšne nalepke, prišitki.. ne pridejo v poštev, obleka je enobarvna in ni bela (varekina odpade).

Torej:

star madež

že opran

in še zlikan

in še od šmira..

Ker več ljudi več ve...?

japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. jul 2009 17:10

Pri nas se za take madeže obnese t.i. 'šmiržajfa' - to je kot nekakšen pesek, s katerim si na suho zdrgneš roke, ko nehaš menjati olje na avtu ali potem, ko si počel kaj na motorju in si ves črn... presenetljivo dobro se mi je za oblačila obnesla 'handwaschpaste' od izdelovalca Clivia, ki sem jo v tubi kupila v Hoferju in prav tako vsebuje peščene drobce.

Ah, sem pozabila postopek: oblačilo zmočiš, fino namažeš s to pasto in vsaj eno uro pustiš v topli vodi (sploh, ker gre za star madež); potem pa zdrgneš - npr. s kakšno staro ščetko za nohte.

 

tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 12. 2009 17:38

neznan uporabnik

12. jul 2009 17:54

Ja, to bo! Upam. Seveda poznam šmiržajfo, je bila včasih vedno pri hiši, jutri jo grem kupit. Vmes sem poskusila z bencinom a ne gre. Bo šlo najbrž res dol s kombinacijo kemije in fizičnega drgnjenja v smeri vlaken. Primerno trdo ščetko pa imamo. Hvala, sem že boljše volje, Hoferja imam pa tudi čisto blizu. japaja

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

12. jul 2009 18:02

Jaz uporabim kar "milo" za ročno pranje, pakirano po dva skupaj, in ga komaj držiš v roki. Ne diši oh in sploh, opere pa, tudi šmir in podobne madeže. angela33

neznan uporabnik

12. jul 2009 18:22

Ja, Angela 33, navadno milo za roke dela čudeže. Le da je ta moj šmir star skoraj eno leto, zasušen in danes še zapeglan. Bo najbrž treba malo bolj grobo pristopit in bojo res tisti peščeni drobci pripomogli, da bo šlo dol. Stari dobri Albus? Hehe.. japaja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. jul 2009 18:29

Če ti slučajno ne bo šlo dol,ker je madež zapeglan.Odrezat zarobit in imaš novo mini obleko

lp goga

neznan uporabnik

12. jul 2009 18:42

Evo, sem hotla še ta podatek dat v uvodni post, pa bi bla spet debata, da preveč intimnih podatkov razkrivam... Čeprav imam lepe noge, mi je ta obleka pri srcu ravno zato, ker tako lepo frfota, ko se peljem z biciklom (plus veter v laseh..), torej, ne bi je rada krajšala.. Ma hecam se, ljudje božji, HECAM SE.. Ampak na žalost bi obleka res izgubila formo, če bi bila krajša, je pa vsekakor dobra ideja, Gogad. O mojih nogah si pa mislite kar si čte.. japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. jul 2009 19:57

To o krajšanju tvoje obleke je prišlo tudi mojemu možu na misel, ko je gledal ono reklamo za depilacijsko kremo, v kateri si dekle v dvigalu pripne krilo...

Tiste paste zadnji čas v H. žal nisem videla, boš pa verjetno podoben učinek dosegla s pravo šmiržajfo (presneto, kako se temu pravilno slovensko reče?).

 

tulka Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 12. 2009 19:59

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

12. jul 2009 20:20

no ker je govora ravno o madežih... na belih hlačah imam madež od borovnic??!!!! Je pa tud že star kakšno leto, torej že oprano in zlikano... Kaj lahko storim?? biba

neznan uporabnik

12. jul 2009 20:34

Ker so bele, poskusi z varekino. Če imaš več madežev, namoči cele hlače vanjo. Če pa imaš en ali dva (ali tri) flekce, čiste hlače zmoči, vzemi kosem vate, jo zmoči, ožmi, položi na plastenko, obrni plastenko, da se moker kosem vate napoji z varekino in potem tapkaj po madežu. Potem nujno dodobra operi hlače. Pazi pri varekini, je močna in razžira barvo, tako da ne špricaj naokrog. So pa na vsaki plastenki navodila. Upam, da bo kaj pomagalo. japaja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

12. jul 2009 21:11

upam da ne bo reklama...jaz vse madeže - stare,nove, od sadja, vsa kritična oblačila mojega 15-mesečnika malo namočim v amwayevo "belilo" - vsaj za kakšno uro in potem normalno operem. Gre vse dol!

Moja sestra je probala z vsemi mogočimi čistili (je celo napise in slikice dol spravila), flek pa je ostal....s tem belilom je spravila ven tudi fleke iz majic, ki so bile že vsaj 5xoprane

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti