Star in že opran madež od "šmira"

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

12. jul 2009 21:59

Poskusi z megliom (rumenim), meni je uspelo odstraniti madež od šmira iz puloverja. Pred tem sem skušala odstraniti madež z raznoraznimi "žajfami", odstranjevalci madežev in celo s kemičnimi čistili, pa ni bilo uspeha!

marja

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. jul 2009 23:38

Ona šmiržajfa bo verjetno kar Opal pasta kajne ?

Bernarda

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jul 2009 8:36

Opal pasta, ali pa Ideal. Kemostik izdeluje Leskin Soft.

tulka

mrhica*  

član od: 12.7.2009

sporočila: 2

13. jul 2009 13:34

Pred leti sem čistila "šmiraste"madeže z margarino ali surovim maslom.Madež se namaže z maščobo,ker ta topi šmir,malo podrgne, nato pa obleko enostavno operete v detergentu!Sama sem tako očistila hčerkino bundo,ki je bila "zašmirana"! Vse madeže sem lepo očistila! mrhica*

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jul 2009 14:25

Tudi jaz sem na tak način kot Mrhica očistila madeže od katrana (na morski obali) z otroških hlač - uporabila sem olivno olje, ki je bilo pač pri roki, potem pa sprala z vročo vodo in detergentom za posodo. Ko smo prišli z dopusta, sem hlače normalno še enkrat oprala v stroju in madež je popolnoma izginil.

Samo - tisti madež je bil svež, tale od japaja pa je že zasušen in še polikan po vrhu ... mogoče je pa vseeno vredno poskusiti?

Mojca

neznan uporabnik

13. jul 2009 15:26

Zmaga! Kupila šmiržajfo, po slovensko razen "Pasta za umivanje rok" ne najdem drugega imena. Zmočila umazani del obleke. Skuhala kavo. Z mokro krtačko za nohte podrgnila po tem Opalu, Idealu..no, jaz kupila Pulitol .. naštimala musko, prižgala cigaret.. In sem lepo narahlo ščetkala gor dol, levo desno, v smeri urinega kazalca, kontra smeri urinega kazalca. In tako nekajkrat ponovila vajo. (Sem zračunala, da če bi jarke kopala, bi si že novo obleko zaslužila..) Sem zelo vesela, ta moja obleka je sicer stara nekaj desetletij(!!) ampak to je ena od stvari, ki je kot moja druga koža in sem prav čustveno vezana na njo, tako pač je. Kar se tiče čiščenja z maščobami.. ja, imam dobre izkušnje. Z margarino oziroma maslom sem do sedaj uspešno očistila vse tiste selotejpe z vetrobranskih stekel, nalepke s plastične embalaže (ki je ne smeš drgnit s čim ostrim), verjamem, da gre krasno tudi z olivnim oljem (čeprav z gladkih površin rado dol steče). pri meni je bil res problem ker je bilo vse tole že zastarano in obdelano. No, ampak je šlo!! Ne vem, če ne bo tole preveč intimno hihi.. ampak recimo kakšne spodnje hlačke se krasno operejo z mrzlo vodo (beljakovine?) in navadnim milom za roke. Seveda je potrebno kar fino zmencat, ker brez nič ni nič! Hvala vsem za nasvete. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 13. 2009 15:31

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jul 2009 15:35

Super, da ti je uspelo, Japaja, zdaj tudi druge vemo, kako se boriti z zastaranim madežem! Zdaj pa veselo na kolo, da bo oblekca spet frforala

Mojca

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

13. jul 2009 16:38

mamaF je napisal/a:

Super, da ti je uspelo, Japaja, zdaj tudi druge vemo, kako se boriti z zastaranim madežem! Zdaj pa veselo na kolo, da bo oblekca spet frforala

Mojca

 

Ja, bistvo je v muski, kavi in cigareti

Nena

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. jul 2010 13:34

tulka je napisal/a:

Pri nas se za take madeže obnese t.i. 'šmiržajfa' - to je kot nekakšen pesek, s katerim si na suho zdrgneš roke, ko nehaš menjati olje na avtu ali potem, ko si počel kaj na motorju in si ves črn... presenetljivo dobro se mi je za oblačila obnesla 'handwaschpaste' od izdelovalca Clivia, ki sem jo v tubi kupila v Hoferju in prav tako vsebuje peščene drobce.

 

Spet je v ponudbi: http://hofer.si/si/html/offers/2867_17501.htm

tulka

ivaana  

član od: 29.1.2008

sporočila: 37

11. mar 2014 13:00

Ja, margarina dela čudeže s "šmirom".

Mene pa zanima, s čim bi rjo spravila s hlač?

Ima kdo mogoče idejo?

Vem, da sem pred leti rjo dol spravila, pa se niakakor ne spomnim s čim.

Lp,

 

ivaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti