Jamieva glavna jed

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

tema odprta - 8. jun 2003 19:33 | ogledi: 2.769 | odgovori: 3

Pozdrav!

Ravno danes, ko mi je zmanjkalo kasete za snemati, je Jamie naredil čudovito glavno jed.

A si je morda kdo zapisoval oziroma snemal ta recept? Zelo bi prosila, če mi ga lahko prosim kdo napiše, in opiše, še posebej s tistim, ko je naredil nekakšno vrečko. Torej skoraj zelo podroben recept.

Prosim!

Cheyenne

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

8. jun 2003 21:05

Jamie je kupil ribo-kovača in sicer fileje s kožo. Po ribi je z nožem naredil zareze, posolil, popopral. Potem je vzel koromač, ga narezal na četrtine in jih dal kuhat skupaj z mladim krompirjem. Zelene lističe od koromača je sesekljal, jih pomešal z limoninio lupinico in še to mešanico vtrl v zareze na ribi. Ko je bila zelenjava kuhana, jo je odcedil, vmešal sesekljan peteršilj in kos masla. Potem je pripravil velik kos folije. Na sredino je dal pripravljeno zelenjavo in gor položil ribo ter malo poškropil z olivnim oljem. Kako točno je naredil paketek, ne vem, kako bi ti opisala, skratka dvakrat je preložil folijo, tako da je dobil pravokotnik, robove pa je zlepil s stepenim jajcem; preden je zalepil zadnji rob, je noter vlil še malo vina oz. šampanjca. Najprej je pekel v pekaču kratko na štedilniku, potem pa še približno 15 minut v pečici. Upam, da sem pomagala, pa da nisem česa pozabila. lenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2003 21:12

Sicer nisem čisto prepričana, se mi pa zdi, da robov ni zalepil z jajcem, pač pa jih je, ker je bila to aluminijska folija, preprosto dvakrat prepognil, na kovcu pa vogale zavihal navzgor, da ne bi tekočina iztekla. LP cervus

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

8. jun 2003 23:15

Pravzaprav je naredil oboje. Robove je premazal s stepenim jajcem in jih nato se prepognil in ukrivil navzgor (da tekocina ne bi iztekala). Pa koromac je kuhal manj casa kot krompir... nekje na polovici ga je stresel noter. lp, Jessie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti