Darilo za učitelje

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

25. maj 2010 14:16

Vendelina jr. je napisal/a:
Starši bi, več kot z obdarovanjem ob koncu šolskega leta, naredili za učitelje s tem, da bi svoje otroke naučili spoštovati učitelje. Ampak za kaj takega bi morali znati naučiti svoje otroke spoštovanja in odgovornosti, pa vidim, da ima masa ljudi s tem obupne težave. Vendelina jr.
Vendelina, bravo!!! sonci

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

25. maj 2010 18:59

Otrok naj nabere travniške rožice, pa bo najlepše, pa še iz srca!!! (če je bila seveda učiteljica celo leto pridna, drugače pa ne dobi nič:))) barčica

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

25. maj 2010 19:56

Moja mama je bila učiteljica v osnovni šoli in vsako leto sva se s sestro zelo veselili konca šolskega leta, ker je domov prinesla veliko daril (je bila priljubljena učiteljica v okolišu z veliko južnjaki, ki imajo nekako bolj razvito to navado podarjanja). Teh dni, ko je mama prinesla vrečo polno čokolad, vazic, obeskov, svečk in tudi rezanega cvetja, ne bom nikoli pozabila in še danes hranim ali pa uporabljam katero od daril. marijajak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. maj 2010 7:32

Največje darilo za učitelje so mirne počitnice, se mi vidi, da prihajam iz učiteljske familije. Torej, otroci, bodite pridni med letom, pa bodo učitelji zadovoljni, starši pa tudi

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. maj 2010 13:03

marijajak je napisal/a:
Moja mama je bila učiteljica v osnovni šoli in vsako leto sva se s sestro zelo veselili konca šolskega leta, ker je domov prinesla veliko daril (je bila priljubljena učiteljica v okolišu z veliko južnjaki, ki imajo nekako bolj razvito to navado podarjanja). Teh dni, ko je mama prinesla vrečo polno čokolad, vazic, obeskov, svečk in tudi rezanega cvetja, ne bom nikoli pozabila in še danes hranim ali pa uporabljam katero od daril. marijajak
Blago tvoji mami Moja starša imata namreč v kleti eno na eni steni obešena kičasta darila (dobljena v času, ko tista ordunga o 50 EUR še ni veljala), na eni polici so pa tista, ki se jih ne da obestiti. Meni nikoli ni iblo jasno, kdo dizajnira tako obupne ure s kukavico z zlomljenimi krili in svečnike z žganimi obrisi ovenjenih nageljev, kdo jih naroči v trgovini....da jih potem otroci z neizdelanim okusom kupijo.... Mamo je bilo vsako leto strah, da bo spet dobila kaj obupno neokusnega, ker je sprejemanje takega ob pričakujočih pogledih otrok potrebno biti obrožen s prepričljivim navdušenjem in bog ne daj, da bi jo obrazna mimika za kako stotinko sekunde izdala. Je pa z leti ta instalacija kičev dobila en drug pomen, ker je pač spomin na generacije zdaj že zelo dolgo časa odraslih ljudi. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. maj 2010 14:29

Potem jo pa hci izda. 

 

 

Vanja

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

26. maj 2010 15:35

barčica je napisal/a:
Otrok naj nabere travniške rožice, pa bo najlepše, pa še iz srca!!! (če je bila seveda učiteljica celo leto pridna, drugače pa ne dobi nič:))) barčica
Sem se ob tem spomnila, kako je moj najmlajši "oskubil" domačo sivko, da je nesel šopek učiteljici ob koncu leta. Pred celim razredom ga je pohvalila za izvirnost in domiselnost. In dodala, da ji bo ta šopek celo poletje dišal v stanovanju, preganjal molje in jo spominjal na preživeto šol.leto. paulinne Sporočilo je spremenil(a) paulinne dne 26. 2010 16:11

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

26. maj 2010 19:38

Še to... Dejstvo je, da bo obdarovanje ostalo. Opažam, da vse skupaj gre resnično tudi že v neokusne sfere... Sama ne nasprotujem obdarovanju, če gre za dobro premišljeno dejanje. So učitelji, ki si zaslužijo priznanje za svoje delo, tudi s strani staršev. Saj ne opravljajo zgolj svojega dela, ampak so še veliko več. Priznanje je lahko v obliki osebne pohvale in zahvale. Sama sem izkoristila med drugim priložnost, da sem nekatere učitelje osebno pohvalila ravnateljici. O tem so bile učiteljice obveščene in mislim, da se jim je zdelo fino. Ker je tema bolj o idejah, kot razmišljanju o za in proti argumentih... Pri darilih: - vedno je potrebno pomisliti iz stališča obdarjenca in ne razmišljati, kaj bi bilo meni všeč (ja za to je potrebno malo spoznati učitelja - veliko informacij lahko dobimo med letom od svojih otrok če utegnemo in želimo) - če že podarjamo nekaj za spomin, naj bo nekaj trajnejšega (zato raje podarjam lončnice kot oh-in-sploh aranžirane šopke) - če je le mogoče, naj se obdaruje učitelja kot razred in ne kot posamezniki, s tem izpostavljamo tako svojega otroka in nehote tudi tistega, ki ne obdaruje učitelja-ice. Morda pa učit. naše dejanje ne bo všeč in bo v zadregi... Nekaj idej: - iskreno nabran šopek rož s strani otrok, - spominska knjiga s spomini otrok na preteklo leto, njihovimi ilustracijami, shranjeno v lepem zveščiču ali mapci - lončnica, - knjiga, - škatlica štampiljk (da jih lahko učiteljica uporabi v naslednjem šolskem letu) ali štampiljka z datumom (ker vem koliko datumov učiteljica napiše v prvih razredih v zvezke in delovne zvezke)

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. maj 2016 14:26

Prosim, PROSIM, nehajte nas obdarovati, dragi starši, ne za konec leta, ne za Rd, ne za novo leto, sploh NIKOLI, ker nismo za to NIKOLI prosili, ne čutimo potrebe po tem, samo pustite nas, da opravimo svoje delo.

Hvala.

marjja

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

29. maj 2016 15:38

marjja, zelo zelo se strinjam s tem. Veliko več mi pomeni to, da te otrok pozdravi in spregovori s teboj tudi še takrat, ko ni več otrok. Kaj nam bodo darila, spominki, na katerih se nabira prah, lončnice ........... Neprecenljive vrednosti je smeh v otroških očeh, njihov napredek, znanje,  spoštovanje ....

 

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti