Stoketni kruh

neznan uporabnik
tema odprta - 1. feb 2001 13:25 | ogledi: 4.406 | odgovori: 3

ZELO BI BILA VESELA ,ČE MI KDO SPOROČI,KAKO SE NAREDI STOLETNI KRUH. TA KRUH PRODAJAJO V INTERSPAROVIH PRODAJALNAH. VEM, DA JE TO POSLOVNA SKRIVNOST,AMPAK VENDAR LE KDO TO VE. ZAJČICA

neznan uporabnik

22. feb 2001 15:30

dela ga Žito- lj, tam gvam bodo z veseljem odgovorili!!!!!pokličite!!!!

neznan uporabnik

4. mar 2001 19:09

Pred leti sem se šel makrobiotiko in sem sam pekel kruh. Stoletni je zelo podoben sončničnemu kruhu. Potrebuješ graham moko, malce olja (sam sem uporabljal olivno) semena sončnic in v stoletnem primeru tudi buč) malce soli in vodo. Sestavine pogneteš v testo, ga čez noč pustiš v hladilniku in drug dan spečeš na cca 180 stopinjah. Kot vidiš ni v receptu kvasa, ki pa ga stoletni ima. Torej če dodaš kvas (kar je sicer v nasprotju z makrobiotiko) pa po klasiki pustiš testo vzhajat in ga takoj po tem spečeš. Kruh brez kvasa je precej trd, vendar zelo okusen (sam sem občasno dodajal še rozine) Dober tek

neznan uporabnik

20. mar 2001 10:55

Najlepša hvala g.(Sapec-u) za posredovani recept za stoletni kruh. Dolgo je trajalo, da sem ga uspela speci. Odličen je. Še enkrat naj , naj lepša hvala. Lep pozdrav iz Šoštanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti