Polet z balonom - kulinarika.net

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila:124

tema odprta - 8. maj 2009 19:47 | ogledi: 10.076 | odgovori: 50

Pripravljam se na polet z balonom, pa če sem čisto odkrita, me je malo strah. Letela (seveda smo kot potnica ) sem že in sicer z letalom (potniškim in športnim) in s helikopterjem, z balonom pa bom prvič. Naj omenim, da sem pri letenju s helikopterjem zelo uživala in o kakšnem strahu ni bilo niti sledu.

Zanimalo bi me, kakšni so bili vaši občutki pri poletu z balonom, kako ste premagali strah (če ste ga sploh imeli) in nenazadnje, kakšen dan (mislim vremensko - zaradi termike) je najbolj primeren za polet?

tamala69

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6074

8. maj 2009 19:55

Samo radovedna sem, kam pa greš na izlet z balonom?

Jaz se spravljam na polet (kot radovednica) z jadralnim letalom, mi obljubljajo kakih 30 do 45 min. A rabim vrečko za bruhanje? Še kakšne podobne izkušnje istočasno, prosim...

Če si na poletu s helikopterjem uživala, potem ti bo polet z balonom čisto fajn.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. maj 2009 20:21

tamala, bodi zelo previdna, polet z balonom je zelo nevaren pri hitrostih več kot 100 km/h

ežoj

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

8. maj 2009 20:30

Vanja, jaz sem s približno uro letela s športnim letalo, pa nisem rabila vrečke. Panoramski polet, ki bi si ga še kdaj rada privoščila. Je bil pa motor letala kar glasen, kar v tvojem primeru sigurno ne bo moteče-hehe. Ežoj, a me mal hecaš? tamala69

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. maj 2009 20:31

Vanja, tableto spij pa ni potrebno vrečke s sabo vzetje še nevarno, da ti jo veter odpiha.....

O jej, ne bi šla da mi plačajo!

Pa srečno!

Anamarija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. maj 2009 20:44

Vanja, pri 'normalnem' pilotu sploh ne boš rabila vrečke (lahko jo vzameš pač za boljši občutek) - do turbulence pač lahko pride neodvisno od pilota... Včasih se najde kakšen, ki hoče biti frajer, pa pokaže, kaj je to stall (tebi ni treba prevajat :)), ampak če imaš rada vlakce smrti in proste pade in to, boš tudi v tem uživala. Če pa vnaprej rečeš, da hočeš mirno vožnjo brez akrobacij, ni panike. Glede na to, da greš z jadralnim letalom, vsako igračkanje pomeni izgubo višine in s tem krajši polet. Lupingi in podobno se navadno izvajajo z motorci, ne na turističnih letih z jadralci.

Ti kar zavidam... anamarija1, če ti kdaj plačajo, sem pa prva v vrsti, da grem namesto tebe...

tamala69, tebi pa sploh ni treba skrbeti, edina zoprna stvar pri letu z balonom je to, da si odvisen od smeri vetra in pristaneš pač tam, kamor te ta zanese... to pa je problem organizatorja (ki te mora potem priti iskat), ne tebe :)

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6074

8. maj 2009 20:44

ežoj je napisal/a:

tamala, bodi zelo previdna, polet z balonom je zelo nevaren pri hitrostih več kot 100 km/h

ežoj

Ja ežoj, kaj je pa danes s tabo?

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7858

8. maj 2009 21:19

tamala, vožnja s helikopterjem je precej bolj adrenalinska v primerjavi s tisto z balonom. Meni je bil tale polet z balonom bolj ena pezijonistična varianta, če sem lahko iskrena. Ni ga čez polet v tandemu z jadralnim padalom.

Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. maj 2009 21:27

Loni je napisal/a:

Ni ga čez polet v tandemu z jadralnim padalom.

Loni Makaroni

O, je, je. Polet v tandemu z zmajem.

Nena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7858

8. maj 2009 21:30

"Problem" pri zmajih je, da ne morejo povsod štartat, z jadralnim padalom je to precej enostavneje. Pa ni mi bil včeč tisti žakelj, pri jadralnem padalu je pa kot bi doma sedel v fotelju, drugače je pri obojem isti adrenalinski efekt.

Loni Makaroni

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. maj 2009 22:00

Vsekakor je zanimivo poslušati kako debato med zmajarji in padalci, ko vsak zagovarja svoje. Ker je bilo v moji okolici vedno več zmajarjev, sem pač na njihovi strani. Je pa sigurno oboje užitek. Polet z zmajem sem že doživela, lani s Kobale (nepozabno), s padalom pa priznam, da še ne, imam pa namen.

Skok s padalom iz aviona je tudi nepozabno doživetje, prosti pad je zakon, pa acro cona z avionom (presenečenje že precej let nazaj za rojstni dan). Letenje z jadralnim avionom sem imela obljubljeno, žal neizpolnjeno.

Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti