1.maj

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

tema odprta - 30. apr 2009 6:25 | ogledi: 2.286 | odgovori: 37

Jutri je prvi maj, glede na dogodke, ne bo imel pravega pomena, pa vseeno, danes bomo kresovali, kako ga boste pa jutri preživljali?

šmentana muha

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. apr 2009 6:33

šmentana muha je napisal/a:
Jutri je prvi maj, glede na dogodke, ne bo imel pravega pomena, pa vseeno, danes bomo kresovali, kako ga boste pa jutri preživljali?šmentana muha

Čistili bomo puške, šivali rdeče zastave..........

ežoj

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

30. apr 2009 6:44

ežoj, pridem pomagat, prinesem tudi kladivo in srp.... ursula-ce

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

30. apr 2009 6:48

Pohod: z avtobusom do Ljubelja, skozi Bornove tunele do Prevale, Dobrča, Bistriška planina, na koncu pa golaž na Brezjah pri Tržiču, kjer bo za ne preveč utrujene tudi glasba za ples. Držite pesti za lepo vreme.

Nena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. apr 2009 7:30

In zakaj, lepo te prosim, 1. maj ne bi imel pravega pomena? 1. maj je praznik vsakogar, ki meni, da je pravilno in dostojanstveno, da se človek realizira skozi marsikaj in tudi skozi svoje delo. In je 1. maj praznik vsakogar, ki meni, da je dostojno počastiti tiste pogumne ljudi, ki so 1. maja 1886 v Chicagu začeli stavko, v kateri so zahtevali 8+8+8 sistem, skratka 8 urni delovnik, 8 urni počitek in 8 urno kvalitetnega časa za ostale stvari v življenju. In na to idejo se je dobrih dvajset let kasneje priključilo tudi žensko gibanje, ki je to isto in enake možnosti zahtevalo tudi za ženske - skratka, brez 1. maja tudi 8. marca ne bi bilo in bi se morale za bazične pravice boriti kasnejše generacije žensk (tako imamo pa srečo, da bazo imamo in moramo izboriti tiste bolj advanced pravice v smislu ženske na vodilna mesta in te stvari). In je 1. maj praznik za vsakogar, ki razume, da je njegova sreča na srednji in dolgi rok odvisna predvsem od tega, kolikor je sam pripravljen vložiti energije v to, da se bodo cilji realizirali. Pa naj bo v šoli, delu, zasebnem življenju, pri kuhanju, kjerkoli. ....Daj se v zadevo stoodstotno in potem boš kdaj imel/a tudi srečo, ne pa stalno kriviti vseh ostalih, ki te kao sovražijo in samo čakajo, kje ti bodo nagajali....in osvobodi se no malo svojih provicialnih zagrizenosti, for god's sake. In je 1. maj praznik za vsakogar, ki je imel v tem času fine praznike. Je tudi spomin na družinske piknike in izlete in na mladostne pohode na morje. In se splača tudi to reminiscenco malo počastiti. Skratka, kdor malo razmišlja, ima vedno dovolj razlogov, da počasti 1. maj. Kvaziduhovičenja pa niso seksi. 1. maj se počasti. Tudi, če ima kdo nesrečo, da je trenutno brez zaposlitve. Morda pa bi veljalo malo redefinirati svoj mentalni koncept v smislu, kaj je kdo bil do sedaj pripravljen storiti za to, da bi počel tisto, kar bi ga veselilo in za to dobival tudi dostojno plačilo. Ker tisti ljudje, ki imamo to srečo, da počnemo tisto, kar nas veseli, vemo, da ves čas ne počnemo superkrasnih opravil in moramo tudi kakšno preslišati (in to potem vreči čez rame) in smo za to, da počnemo to, kar nas veseli vložili precej energije. Malo osebne inventure nikomur ne škodi. Se potem vidi, da niso "vsega drugi krivi". Vsem želim lep praznični vikend in kvaliteten premislek. Vendelina jr.

ceres  

član od: 30.11.2007

sporočila: 57

30. apr 2009 8:49

Mi pa tradicionalno: danes zvečer ogled postavljanja mlajev (in rdečih zastav) po okoliških vaseh. Jutri po budnici se odpravimo v Trst na povorko po mestnih ulicah, ob 12 uri gremo na manifestacijo v Rižarno potem pa na turistično kmetijo ali osmico, da si privežemo želodčke in dušo. V soboto pa v Števerjan na Kočani orkestar. Lepo se imejte! ceres

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. apr 2009 9:22

Zdravo, zdravo, prvi maj!

Poje polje, tihi gaj.

Zdaj pomlad je naša mlada,

sreča v naša srca pada.

Le vihrajte nam rdeče,

polne radosti in sreče.

Danes prvi maj slavimo,

dobre sreče si želimo.

Skupaj delavci in kmetje

rajajo naj v mladoletje.

 

Naprej, na žalost, ne znam več. Se kdo še spomni?

Živel prvi maj! Lepo ga proslavite!

lp

 

cervus

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. apr 2009 9:42

Midva bova praznovala po "svoje", meni neke družbe, kresovanja in podobno ne sedejo. Čas bo za kak gin tonic, pa spanje, pa nameravam jit hodit, trekking, pa še slikat mislim malo. Kaj pečti, jesti sladoled pred TV in podobno. Precej ležerno. S svojim najdražjim, jasno, : ) lidka [sonce]

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

30. apr 2009 10:01

1.maj ... ... kaksne krasne spomine imam nanj ... Zastavice, smrecje, godba na pihala ... Kaksna skoda, da moji vnuki tega ne dozivljajo vec ... Nena-morje

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. apr 2009 10:41

Danes delam do 22ih, tako, da kresovanje odpade (ker že zdaj vem, da se mi nikamor ne bo dalo iti), jutri pa zgodaj zjutraj proti Bohinju in tam bova vse do nedelje... greva z mojim miškotom na mali dopust (ker zgleda morja letos ne bova videla)... Vsaj nekaj ;-)

Lep dan in veliko se smejte

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

30. apr 2009 11:41

Mogoče bo pa vreme le toliko naklonjeno da bomo lahko šli na kakšen pohod saj v naravi je vedno lepo možgane pođšljemo na pašo mi pa uživamo lepo praznovanje vsem želim in lep dan še naprej. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti