Šolska kuhinja

neznan uporabnik

tema odprta - 23. apr 2009 20:08 | ogledi: 2.401 | odgovori: 15

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

šolske kuhinje verjetno niso merilo tega kaj je dobro in kaj ni.vsekakor bi pa morale biti merilo tega kaj je zdrava prehrana otrok in mladostnikov.je pa res da je drobovina izločena iz prehrane v vseh javnih zavodih.pa lep pozdrav

hmm

Temo je spremenil(a) WRAN51 dne 23. apr 2009 22:04

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

23. apr 2009 20:39

Kaj bi pa ti s tem pravzaprav rad???? To je rimljanka napisala v neki drugi temi in tebi se zdi smiselno in nujno to ponavljati v svoji temi???????

 

Zakaj že

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 23. 2009 20:40

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

23. apr 2009 20:52

WRAN51 je napisal/a:
je pa res da je drobovina izločena iz prehrane v vseh javnih zavodih[pingvin]

hmm
In niti tole ni čisto točno, saj je moja mama dva dni nazaj na Onkološkem inštitutu dobila za kosilo polento in jetra v omaki. Razen, če jetra niso drobovina ali če Onkološki inštitut ni javni zavod... To pa ne vem. Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 23. 2009 20:53

neznan uporabnik

23. apr 2009 20:56

onkološki inštitut je javni zavod , ampak zelo specializiran.izjeme potrjujejo pravila. hmm

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. apr 2009 21:04

Wran moj dragi , se krepko motiš . Drobovina ni izključena iz prehrane v javnih zavodih - izvzemši dietno prehrano (zaradi višje vsebnosti holesterola) . Drobovina , rdeče meso ... v normalnih količinah pri zdravem človeku ne predstavljata nevarnosti .

Glede šolskih kuhinj : v Sloveniji ne obstajajo enotna priporočila o prehrani šolskih otrok .  Ja , šola bi morala tudi vzgajati , ampak vzgoja se prične že doma - tudi pri hrani . In tu se mi zdi da smo starši večkrat pogoreli . Ni nič lepo videti ko naši "sončki" mečejo sadje v smeti , se obmetavajo z jogurti...

In ne boste verjeli , v jedilnici je slika še slabša , bi bilo marsikatero mamo ob videnem globoko sram .

Bernarda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. apr 2009 21:50

Wran sproža nov prepir...

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. apr 2009 22:39

Ker je wraniva navada, da do neprepoznavnosti spreminja začetni vpis, pokažem, kakšen je bil tale na začetku:

rimljanka je napisala:''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''In od kdaj so šolske kuhinje kriterij, kaj je dobro in kaj ni? Mi lahko poveš, zakaj jih ne smejo več kuhati?Če česa ne maram, tega pač ne maram, ne čutim nobene potrebe, da to vesoljnemu svetu objavljam.''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''šolske kuhinje verjetno niso merilo tega kaj je dobro in kaj ni.vsekakor bi pa morale biti merilo tega kaj je zdrava prehrana otrok in mladostnikov.je pa res da je drobovina izločena iz prehrane v vseh javnih zavodih.pa lep pozdrav hmm

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

24. apr 2009 21:47

Mene zmoti edino to ,da se imajo nekatere šole za zdrave,kar se prehrane tiče,pa vem kaj tam kuhajo.Recimo ,a je juha iz vrečke res zdrava? Ali je boljše skuhati juho iz sveže zelenjave' Vem,da imajo instant juhe ,ki jih imajo na kilograme in to kuhajo,pa razne ostale zadeve,ki so narejene na hitro,da ni dosti dela.Dobro naj bo,samo pod pogojem,da se ne kitijo z zdravo prehrano. Je pa res tudi to,kar se sadja tiče,da ga nekateri otroci enostavno zavrnejo.Nekatere je sram,ker tega doma nimajo,češ,v šoli bi prav radi pojedli,pa pride do zbadanja,a nimaš tega doma'?Eni imajo res vse na izbiro,drugi,žal ne.Pe pride do tega,da jih je enostavno sram v šoli pojest jabolko.Saj veste danes je važen imidž.In zaradi takih stvari sem žalostna. dari

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

24. apr 2009 22:59

dari je napisal/a:
...kar se sadja tiče,da ga nekateri otroci enostavno zavrnejo.Nekatere je sram,ker tega doma nimajo,češ,v šoli bi prav radi pojedli,pa pride do zbadanja,a nimaš tega doma'?... dari
To je pa nonsens. Nisem nikoli naletela na kaj niti približno podobnega ne na osnovni šoli v manjšem štajerskem mestu, ne v ljubljanski "elitni'' OŠ. Če pa se kje to dogaja, sem skrajno zaskrbljena za stanje družbe v tem kraju... ki je torej očitno prava Goga. perpetua

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

25. apr 2009 6:51

ali je zdrava prehrana v šoli za malico tudi prepečenec anitram1

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

25. apr 2009 11:43

Pri nas je sadje vedno na razpolago.V začetku je bilo povpraševanje večje,je pa tako-če bi rekli,da jim sadje ne pripada,bi bilo bolj zanimivo.Tako pa,ker je ponujeno,ga pa nimajo "hmerk". Odvisno je tudi kako lepa so jabolka,oziroma sadje,ki je ponujeno. Kar se prepečenca tiče,je pri nas tako.Dobijo ga za popoldansko malico v vrtcu.Zgodilo se je že,da je kdaj kakšne hrane premalo za najest,pa damo še kakšen prepečenec.Gre za med. Drugač pa je vedno na razpolago vodaiz pipe(pitna),pozimi čaj,pa kruh. Jedo pri nas otroci zelo nekulturno in brez vsakega odnosa do hrane.Vzačetku sem se na vse pretege trudila,da bi vsak otrok na krožnik dobil vse,kar sodi k kosilu,pa se je dogajalo,da so potem pa kar vse pustili.Mislim ,da bi morali pri kosilu biti prisotni učitelji-dežuren,ker otroci,vsaj tamali,nimajo nobenega reda pri prehrani.Taveči pa že itak jedo sam kar jim paše. mesni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti