Masa za piškote

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

tema odprta - 13. apr 2009 23:20 | ogledi: 4.658 | odgovori: 4

od sobote imam v hladilniku pripravljeno maso za piškote (mehki cimetovi) iz masla, sladkorja, moke, orehov, mleka, cimeta, Mislite, da jo bom jutri še lahko uporabila?

zuzek

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. apr 2009 23:36

Po moje jo boš še lahko. Sicer pa jo organoleptično preizkusi: če lepo diši in ima surovo testo dober okus (ni grenko ali kislo), mirno naredi piškote. Če si imela testo v hladilniku, se verjetno niso razvile kakšne posebne bakterije, pa tudi morebitne bodo "pocrkale", ko boš "sterilizirala" pri 180 stopinjah. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. apr 2009 9:44

Po pravici povem, da si testo za piškote, sploh ob przanični peki, vedno pripravim v naprej in potem zavito v foliji čaka v haldilniku, da iz njega nastanejo piškoti. Tudi po teden dni (res pa je, da imam hladilnik naravnan kar precej na hladno) sem že imela testo v hladilniku, pa je bilo vse v najlepšem redu. Tako da po moje ne bo nič narobe. Mamamia mamamia

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

14. apr 2009 14:59

Po moje tudi ne bo nič narobe, ker vse kar vsebuje testo ni hitro pokvarljivo. Razen seveda, če bi testo vsebovalo jajca, ker pa vidim, da jih tvoje ne, bo še uporabno. lp, shakra

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

14. apr 2009 17:15

...vam zaupam...hvala... zuzek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti