Pomoč prosim - ebay

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. mar 2010 8:53

Jaz tudi kupujem vse sorte. Če kaj rabim, pogledam najprej, koliko stane pri nas, potem pa grem gledat še na ebay, koliko stane in če pošiljajo v Slovenijo. Če ne pošiljajo, jim napišem mejl, če pošiljajo in koliko bi prišla poštnina. Doslej so še vsi odgovorili pritrdilno, tudi če niso imeli tam označeno, da pošiljajo. In sem vedno vse dobila tako kot je treba, pa še veliko ceneje. Pa tudi hitreje, recimo, sem naročila obleke pri Neckermannu, jih čakala 14 dni, iz Anglije sem jih dobila v 4 dneh. Kupujem pa po večini iz Anglije, ker je recimo Nemčija dražja, tudi poštnina. Jelenckova

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

2. mar 2010 9:37

Aja, še to: na ebayu so tri možnosti nakupa (je označeno pri posameznih izdelkih, katere od teh možnosti imate na voljo): - kupi in plačaj (klasika, to največ uporabljam) - ponudi svojo ceno (barantanje, zanimiva zadeva, le z nižanjem ni za pretiravat) - dražba (se splača, če ljudje ne predčasno navijejo cene) lp, M.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

5. mar 2010 22:19

A se je možno prijavit na paypal tudi z navadno debetno kartico, ker nimam kreditne? Kakšni so pa stroški in koliko časa traja od registracije do možnega začetka uporabe? LP _tisa_

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. mar 2010 22:45

Tisa, vse odgovore dobiš na paypal.com Lp, Mateja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

6. mar 2010 0:02

Hvala, samo se nekako ne znajdem. Piše, da ja, potem pa pri registraciji ponudi samo kreditno. Ne vem, a je za SLO kaj drugače? _tisa_

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

6. mar 2010 13:42

_tisa_ Jest sem že mal pozabu, ampak vseena, izberi Premier acount, ne Personal, ker personal je bolj omejen, in na Premier gre obojestransko- palčila/nakazila.Zdaj spet berem navodila in piše da sprejmejo vse vrste računov (debetni,kreditni), tako da bi moralo it, izberi pa država slovenija in jezik angleščina, sej slovenščine ni. Podani email je tvoj ID, izbereš še geslo in s temi podatki vstopaš v račun. Za prevrjanje računa, ti trgajo (se mi zdi 0,50€), ki pa ostanejo v + na tvojem paypal računu in se izkoristijo avtomatično s prvim plačilom, tako da ne se bat, je zgolj proba trganja iz tvoje ga računa-preverjanje avtorizacije. Tud ne vem če je pri vseh tako, ampak ko sem jaz registriral paypal, ga potem ene pol leta isem uporabljal, potem sem hotel nekaj plačat in ni šlo, češ da račun ni preverjen, moral sem poslat fotokopijo osebnega dokumenta (osebna,pasuš) in imel sem kar nekaj težav preden mi je uspelo naložit sliko v paypal račun, potem so preverili podatke in naslednji dan je delalo. Zdaj nimam težav. fast

fast  

član od: 6.2.2010

sporočila: 27

6. mar 2010 13:54

_tisa_ še enkrat Sem šel postopek čez, samo ne do konca, in res mi pokaže samo visa,eurocard, amex in krogce za zibiro, ki so pa čez neka sekund izginili (v firefoxu), kar pomeni da ni potrebno izbrat kartice, probaj vnesti račun debetne kartice in CSC kodo, sej če ne bo šlo čez ti ne bo nihče nič vzel, je pa postopek v začitenem območju. Pa sporoči. fast

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. mar 2010 9:54

Jaz sem pa preko eBay-a uspešno kupila 1 zadevo, s katero sem zelo zadovoljna, eno pa še čakam. Sedaj pa imam pa nagledano še 1, vendar na mastercardu, katerega imam prijavljenega na PayPalu, nimam trenutno več razpoložljivega stanja, ker imam limit na minimumu in se zato zelo hitro zapolni (sprosti se mi pa 28. v mesecu). Sedaj pa imam še viso, kjer pa je stanja dovolj. Ali imam lahko na PayPalu prijavljeni 2 različni kreditni kartici? katjushka

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

17. mar 2010 10:05

Ja seveda, katjushka: greš v svoj PayPal account in tam najdeš "add a card"

ps: meni, kljub 3 poskusom, ni uspelo spraviti Visa kartice na PayPal...sem iskal pomoč pri obeh straneh, pa sem obupal 

Bojan zasebno

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. mar 2010 10:27

Mislim da ne dela z vsema Visa karticami, ampak le s tistimi ki so izdane preko Banke Koper. Nisem 100%, vem da z Visa iz Ljubljanske banke NE DELUJE (kot še kaj drugega ne deluje preko Ljubljanske banke, recimo promet na kreditni kartici za podjetnike) 

 

Jernej - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti