Pomoč prosim - ebay

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 2. apr 2009 17:57 | ogledi: 17.729 | odgovori: 61

Pozdravljeni,

zanima me, ali imate izkušnje z eBay-em v primeru preklica naročila. Hči je namreč (na svojo roko) septembra naročila nek izdelek, nasl. dan ugotovila, da to ni to in preklicla naročilo. Prodajalec ji je čez dva tedna pisal, da plačila še ni prejel, nakar mu je odgovorila, da se opravičuje, ampak izdelka ne bo in ne more kupiti. Sredi marca je dobila ponovno el. pošto, da plačilo še ni prispelo.

Danes smo po pošti prejeli dopis s položnico s strani Mediafinanz (Inkassogesellschaft), ki, kolikor razumem  "terja plačilo", z cca 20% dodatkom (skoraj 200 EUR) skupaj. 

Kaj storiti v tem primeru? 

 

Hvala,

 

Robida

robida

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

2. apr 2009 19:39

Moraš plačati. Odstop od naročila je možen le v primeru, da se strinjata tako kupec kot prodajalec, zahtevo je potrebno podati v določenem roku in pa v primeru (očitnih) napak pri avkciji (znesek narobe vtipkan). Si pa o zavezujoči ponudbi 2x opozorjen, predno jo oddaš, tako da se s tem ni za hecat. Joan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2009 20:04

Plačaj, z normalnimi decibeli in normalnimi obrati razloži hčerki, da je to šolnina za to, da je treba biti pri odločitvah za kakršenkoli nakup razsoden in potem naj hči naredi finančni načrt, s katerim bo prikazala, kako in v kolikšnem času bo teh 200 EUR vrnila. Če dobro premisliš, relativno nizka šolnina, ker se da iz tega veliko naučiti. Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. apr 2009 20:09

Robida, placaj, ker, ce bos cakala, bo znesek se visji! Meni je sin enako naredi! Ker sem dobro prebrala, kaksne so sankcije, sem takrat takoj placala in se s tem izognila visjim stroskom! Nena-morje

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. apr 2009 21:37

Najlepša hvala za pojasnila.

Bom jutri plačala. Verjetno lahko potem v nekaj dneh pričakujem izdelek ?!

Ja Vendelina, vsaka šola stane...

 

lp

robida

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

2. apr 2009 21:40

Če pa še izdelek slučajno dobiš, in ga ona ne potrebuje, ker je napačen, ali kakorkoli že .... ga pa lahko tudi probaš prodat naprej, pa se vsaj malo denarja povrne ...

lp

 

Pitončica

neznan uporabnik

2. apr 2009 22:05

Najlepša hvala za pojasnila. Bom jutri plačala. Verjetno lahko potem v nekaj dneh pričakujem izdelek ?! Ja Vendelina, vsaka šola stane... ne vsaka,vendelina deli nasvete zastonj.pa lep pozdrav. hmm

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. apr 2009 23:04

Wran zadeva je taka :

vsak lahko v odgovoru vidi različno, podobno kot pri napol polnem kozarcu;

jaz sprejemam odgovor kot dobronameren, in kot posledico znanja ali izkušnje, nekdo drug bo morda v njem videl aroganco in pametovanje ; kar iščeš - najdeš

 

lp

robida

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. apr 2009 1:03

Robida je napisal/a:

Wran zadeva je taka :

vsak lahko v odgovoru vidi različno, podobno kot pri napol polnem kozarcu;

jaz sprejemam odgovor kot dobronameren, in kot posledico znanja ali izkušnje, nekdo drug bo morda v njem videl aroganco in pametovanje ; kar iščeš - najdeš

 

lp

robida
točno tako kot si napisala.. Escada

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

3. apr 2009 8:12

Tudi jaz sem imela enkrat podoben primer, vendar sem se s prodajalcem takoj po avkciji zmenila, da ne bom plačala in sva oba odstopila. Sem pa tudi imela primer, da me je prodajalec kontaktiral že po avkciji, da se mu zdi poštnina previsoka za mene, da ne bi bilo ekonomično in sva spet oba odstopila. Tudi jaz svetujem plačilo, dejstvo, da ima ebay manj kot 2% nerešenih zadev predstavlja za kupce in prodajalce manjhen riziko. Lep pozdrav Mateja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

24. feb 2010 19:33

Pozdravljeni, nimam izkušenj s kupovanjem preko e-baya, pa vas prosim za pomoč. V bistvu me zanima, koliko bi prišla poštnina, če kupim previjalno mizo na nemškem oz. avstrijskem e-bayu. Iz Anglije, če se ne motim, pride poštnina do 20 funtov. Hvala in lp! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti