Biskvit

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

tema odprta - 30. mar 2009 13:29 | ogledi: 3.670 | odgovori: 8

Rada bi nardila skutin biskvit, tega bi, prerezala in vmes dala kakšen puding ali kremo, in gor sveže jagode.

To vse moram porabit, je skrajni čas.

Zato rabim recept za skutni biskvit. Upam, da mi bo katera lahko pomagala.

LP vsem

_ribica_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. mar 2009 13:50

Zakaj pa ne poenostaviš in narediš običajen biskvit, nadevaš pa torto (ali pecivo) s skutno kremo z jagodami.

Ali pa narediš kremo s skuto in s pudingom (tega razmešaš z malo mleka in vmešaš v skuto, dodaš malo arome vanilije in saldkorja), ta se potem peče skupaj s testom, in daš jagode na vrh?

 

Biskvita s skuto še nisem delala, ampak kaj drugega kot vmešat razdrobljeno skuto v maso iz jajc in moke tudi ne more biti. Sicer pa se bo gotovo oglasila katera, ki te zadeve bolje obvlada kot jaz, in ti kaj pametnega svetovala.

 

Mamamia

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. mar 2009 15:20

Malo Kajetana Koviča Pobeg mojemu sinu iz besednjaka sta pobegnila dva korenjaka. S culo in mulo sta jo pobrala: eden je Prosim, drugi je Hvala. Spekli smojima pdebelo potico, spekli kolino in pečenico, šlo po igrače smo v trgovino, karte kupili za cirkus in kino. Prosim in Hvala pa kakor dva mutca, Prosim in Hvala pa kakor dva butca - pa čeprav jima trebuh kruli - raje živita ob kuhani muli. Prosim in Hvala, nesrečna cigana, cula je prazna, mula prodana, žalostna gresta beračit na tuje, eden se joče, drugi vzdihuje. Pameti bosta v svetu kupila in se ob letu zopet vrnila. Včeraj sta pismo na pošti oddala: Prideva kmalu. Prosim in Hvala. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. mar 2009 16:00

Prosim, Vendy, a bi sprejela hvala za zgornjo pesmico?

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. mar 2009 16:14

Z izbranim zadovoljstvom, ežoj... Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. mar 2009 16:35

Evo, nič več ni, kot je bilo..še ta dva ne ... Ognjič

_ribica_  

član od: 31.8.2008

sporočila: 21

30. mar 2009 18:07

Najlepša hvala vsem. Vanja_v_ZDA, se bom kar tega lotla ,hvala! LP _ribica_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti