Suhec

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

tema odprta - 29. mar 2009 14:57 | ogledi: 4.871 | odgovori: 16

ena izmed mnogih diet.Mogoče bo kateri v pomoč.Traja 35 dni,nato greš lahko po želji od začetka,med različno hrano je 2 uri premora,potrebno je spiti veliko tekočine.

1 dan-ananas;koruza;solata

2 dan-suhe slive;jagode;pečen krompir

3 dan-grozdje

4 dan-suhe marelice(250g);mini solata;testenine

5 dan-ananas;kivi;ananas

6 dan-kivi;zrezek;

7 dan-ananas;solata

8 dan-grozdje(po želji tudi rozine/pokovka)

9 dan-suhe slive;jagode;piščanec ali puran

10 dan-suhe marelice;kivi;ananas

11 dan-lubenica

12 dan-suhe marelice;sendvič z zelenjavo;3 vrste zelenjave z rižom

13 dan-grozdje;2 banani

14 dan-ananas;jagode;pazljivo po želji(samo proteini,ali samo O.H.,ali škrob)

15 dan-ananas;solata

16 dan-suhe marelice;kivi;ananas

17 dan-lubenica

18 dan-fige;slaščica po želji;proteini

19 dan-kivi;ananas;beluši ali krompir pripravljen po želji

20 dan-kivi;pazljivo po želji;proteini

21 dan-ananas;2 banani

22 dan-grozdje ali češnje;večerni posladek

23 dan-suhe slive;sendvič po izbiri;proteini

24 dan-ananas;kivi;ananas

25 dan-lubenica

26 dan-po svoje

27 dan-po svoje

28 dan-ananas;kivi;ananas

29 dan-lubenica ali grozdje

30 dan-suhe slive;sendvič z zelenjavo;o.h po želji

31 dan-pomarančni sok ali grenivke;sendvič po izbiri;proteini

32 dan-proteini

33 dan-ananas;2 banani

34 dan-ananas;kivi;ananas

35 dan-lubenica ali grozdje

namesto

kivija -papaja,mango

lubenice-suhe slive in suhe marelice

solata pomeni lahko več vrst solatne zelenjave

na dan,ko je "po svoje",je potrebno zjutraj sadje nato ena zvrst hrane(proteini,o.h.,škrob).Najbolje,če kar izberete en dan od prej

Drugače o tej dieti obstaja obširna knjiga,v kateri je vse podrobno razloženo.Dnevi so natančno napisani,samo nadomestnih živil za vse se ne spomnim.Če bo imela katera kakšno vprašanje,pa kar napišite.

Vso srečo,če se odločite za tole dieto

antaja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. mar 2009 16:38

kAKŠEN JE UČINEK? Kako deluje na telo? In predvsem - uspeh v kilaži?

Hvala za odgovor

Titta

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. mar 2009 16:49

Lahko napišeš naslov knjige? Če razumem prav potem recimo cel dan ješ ananas in banano ali kako drugače?Tudi mene zanima učinek? kriznana

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

29. mar 2009 17:11

jaz sem po tej dieti shujšala 8 kg v enem ciklusu,ampak sem tudi malce goljufala.naslov je pa mislim da prav SUHEC.Za avtorico pa ne vem. najbolje je svež ananas,ali pa tisti ,ki je konzerviran v lastnem soku.Ne vem,npr poješ en ananas,potem pa ne prej kot čez 2 uri še eno banano,pa potem še eno.samo ko začneš z drugo vrsto hrane,ne smeš več prejšnje.Res bi bilo najbolje,če bi imela knjigo pri sebi,pa je žal nimam.Ja,res je,ješ lahko samo to,kar je na spisku,pri suhih marelicah in suhih slivah je obvezno pojesti 250g antaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. mar 2009 19:07

in potem začneš jest normalno in se zrediš nazaj 10 kg... blazno fajn... cellnet

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. mar 2009 19:49

cellnet je napisal/a:
in potem začneš jest normalno in se zrediš nazaj 10 kg... blazno fajn... cellnet
Ja po moje je tudi nekaj akega. kaj pa pol po končani dijeti? Z kakšno hrano pol vzdržuješ težo, da se ne povrnejo izgubljeni kg? Če se odločiš za ločevanje, al pa za Montija, pol se moraš tega celo življenje držat, pravilno kombinirat hrano,...Tle pa ne bo šlo po mojem mnenju, da bi celo življenje tako jedel. samo moje mnenje. ni fora samo, da shujšaš, še težje je to obdržat, še posebaj, če si mlad in imaš pred seboj še ene 40 let vzdrževanja. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

29. mar 2009 21:57

To je dieta iz knjige Zdrava vitkost za vse življenje od Judy Mazel. Mi jo je ravno posodila sodelavka.

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

30. mar 2009 8:58

jaz po tej dieti nisem dobila nazaj nobenega kg .nabrali so se mi potem zopet med nosečnostjo.Je pa tako,da je seveda treba paziti,zato sem jaz pazila,da sem po dieti jedla še vedno sadje v prvi polovici dneva. Lucijica,imaš prav,to je ta knjiga.Ti je všeč?Kaj pa tvoji sodelavki? Je pa res,vsak se odloči sam,kako se bo spopadel s svojimi kg.,če mu le ti povzročajo težave.Jaz dam samo idejo,mogoče kateri pride prav.Vsekakor vsak po svoje,brez obtoževanj in pametovanj.Srečno antaja

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

30. mar 2009 9:17

Pa bi mogoče še kdo kaj napisal,kako se zrediti za nas ,ki imamo tudi tak problem?

Pozdrav!

receptor

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

30. mar 2009 10:15

@receptor jej, jej in potem še malo jej in ko ti bo hrana štlela od povsod, pojej še malo... ;) @antaja lahki obroki v prvi polovici dneva so skregani z logiko, če hočeš obržat težo in ne preveč "pazit" potem je edino prav, da zjutraj in dopoldne ješ več in zvečer manj... drugače pa se ne bom spuščal v podrobnosti takih in drugačnih diet... če ješ zdravo, se zadosti gibaš in paziš na velikost in količino obrokov potem ti sploh ni treba skrbet za kakšen kilogram odveč, kvečjem tako kot recepor za kakšnega premalo... drgače pa je opisana dieta nekaj takega, kot en sadni post... se pravi restrikcija zaužitih kalorij. s tako dieto ni možno nič drugega kot se potem zredit, ko začneš jesti normalno. če jo vzameš kot "čiščenje" telesa, potem ok. itakčei si skozi odrekaš hrano, se telo navadi živeti z manj in poem je že malo preveč in potem imaš kar naenkrat preveč kil, kljub temu, da si skozi odrekaš... po mojem je edini recept za suho oz. zdravo življenje hrana z nžjim GI, manj energetsko polne hrane (maščobe, sladkor) in veliko zelenjave. ter vsaj pol ure gibanja na dan. pa vsake toliko kakšen len dan, s polno "prazne" hrane, da je telo napolni s hormoni sreče... ;) cellnet

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. mar 2009 10:30

Receptor, pri meni deluje naslednja dieta:

1. dan: Z: evrokrem na belem kruhu, K: ocvrt krompirček in dunajski zrezek s francosko solato, M: banjica sladoleda, V: testenine s smetanovo omako ter 1 liter vina

2. dan: Z: ga preskočiš, M: hamburger z majonezo, K: pica 4 siri in liter piva, posladek: čokoladna torta s smetano, V: obloženi kruhki (vsaj 20)

3. dan: Z: ga preskočiš, M: fishburger z majonezo in ocvrt krompirček, K: kremna juha, palačinke s kislo smetano ali nutello (vsaj 10), M: napolitanke (2 paketa)

4. dan: Z: ga preskočiš, M: burek z jogurtom (jogurt je zdrav!), K: dvojni cheeseburger s francosko solato, krof oblit s čokolado in polnjen z vanilijevo kremo; M: banjica sladoleda, V: gyros z vsemi dodatki

5. dan: Z: ga preskočiš, M: ocvrt sir s tatarsko omako, K: pica in liter piva, M: smetanova torta z jagodami in čokoladnim prelivom, V: njoki s pršutom in smetanovo omako.

 

Potem dva dni ne ješ nič, in nato dieto ponoviš. Ponavljaš do želenega učinka ali dokler te ne odpeljejo.

 

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti