Suhec

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

30. mar 2009 13:35

receptor je napisal/a:

[srecen][zdravje-m]Pa bi mogoče še kdo kaj napisal,kako se zrediti za nas ,ki imamo tudi tak problem?

Pozdrav!

receptor
Receptor, če imaš kar nekaj kilogramov premalo in se nikakor ne moreš zrediti, bi ti za začetek priporočila obisk pri zdravniku, da pogleda, kako je kaj s tvojo krvjo, ščitnico... Drugače je pa ena članica na forumu med.over.net objavila "domač" recept, ki naj bi pomagal pri pridobivanju kilogramov. Jaz ga nisem preizkusila, tako da ne vem, če deluje, mogoče ti pa vseeno pride prav. - prosena, ajdova kaša, kvinoja, amarant, vsega skupaj za en lonček, se da kuhat v tri lončke mrzle vode, ko zavre, še 20 min na majhni temp. (brez sladkorja, brez soli) - ko se ohladi, se dodajo mleta jedrca, 5-10 kom. : orehi, mandlji, lešniki, arašidi, brazilski, indijski oreški, pinjole - doda se še po ena žlica mletih semen: lanena, sezamova, makova, sončnična, bučna - mleko (ali sojino) po potrebi, ca.2 dl - žlica medu - suho sadje: žlica rozin, 3-5 sliv, marelic, fig, datljev - sveže sadje: kar je pri roki, najboljše pa banana, pomaranča, borovnice, breskve, jagode, melona...dobro zrezano - povrhu žlica smetane, a to pa res samo za najbolj suhe Vanilija

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

30. mar 2009 20:36

Jaz knjigo samo berem (čist zaradi izobraževanja - pač različni pogledi). Dieta se mi zdi pa zame, ki sem zelo mesojeda, preveč sadna :). Veliko bolj mi odgovarja Montignac, za katerega lahko sedaj že trdim, da deluje. So mi pa všeč napotki v knjigi, kako uravnotežit prehrano, če na primer en dan prej zaužiješ zelo mastno hrano in podobni nasveti.

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

30. mar 2009 21:58

Receptor,če rabiš kakšen kilogram,ti ga z veseljem odstopim. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

31. mar 2009 10:47

Sorry, samo tale dieta je čisto mimo. Če bi se je držal sam, bi najverjetneje shujšal okrog 30Kg v enem mescu, kar pa niti malo ni zdravo. Telo potrebuje še kaj drugega kot tole, kar je tu našteto. sonic

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

31. mar 2009 10:59

Vanilija !Hvala za recept ,ga preizkusim!

Sicer pa pravi moja žena-vse kar ti poješ,se obesi name(pojem pa ogromno)

Imejte se lepo in ostanite zdravi kljub kaki kili preveč!

receptor

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 15:01

veš zadnjič enkrat sem gledal oddajo o suhi in debeli prijateljici. na videz je suha jedla ogromno, debela pa je skozi hujšala in jedla manj. na koncu so pokazali kaj debela v resnici poje in primerjali z bogatimi obroki suhe in enostaven seštevek "snackov" kar tako vmes jo je stal vseh bogatih polnih obrokov suhe prijateljice... :) pri debelosti in suhosti ni nobete težke matematike, suh si če poješ malo in debel, če poješ veliko. koliko pa lahko poješ, da je odvisno od veliko dejavnikov ampak večinoma so povezani z življenskim stilom in ne kakšno genetiko ali čim podobnim :) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti