Jamie in čokoladna torta

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

22. apr 2003 13:59

no, jaz sem dala pa žlico pomaračnega sirupa, ki ga delam sama. In namesto orehov lešnike, namesto kandiranih češenj suhe marelice. Potem sem pogačo narezala na ne predebele rezine, dala na krožnik s suhimi figami, lešniki, in je bilo res čokoholično. Tako, da sem ta teden na dieti.

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

22. apr 2003 14:37

kako pa narediš pomarančni sirup? stella

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

23. apr 2003 8:23

sirup se imenuje sirup Sv. Klementa. Osnovni predpogoj so neškropljene pomaranče, ker se uporabi tudi lupinica. Bom pogledala v knjigo in ga napisala, ni problem!

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

24. apr 2003 8:22

sledi recept za sirup. sok 8 pomaranč in sok 6 limon ter drobno naribane lupinice dveh pomaranč in dveh limon - jaz kar na navaden ribežen, najmanjše luknjice-dam v kozico, dodam 1 kg sladkorja,mešam in počasi segrevam, da se sladkor stopi.Potem povišam temperaturo do vretja, a naj ne zavreje, odstavim, pustim, da se ohladi do mlačnega, precedim skozi dve plasti gaze oz. plenice, kar je malo packanja, nalijem v steklenice in to ti je dobrota, da ji ni para, saj da lupinica neko posebno aromo, ma slastno, vam rečem.

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

24. apr 2003 8:23

ojoj, mora zavreti, popravljam recept, vre par minut.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti