Birma

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

10. jan 2011 20:11

prosim če mi lahko svetuje katera kak butik s kvalitetno izposojo dekliških birmanskih oblek okolica NM in CE. Ne vem še zagotovo ali dat delat k šivilji ali si izposodit, glede na to, da bo obkca nošena le enkrat lojzella

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. jan 2011 22:37

Pred enimi 5imi leti, sem šla k birmi v kupljenem hlačnem kostimu svetlejše barve. Kupljen s premislekom, multi uporaben dokler ni šlo par kil gor in hlače niso šle več gor. Priporočam tak nakup, itak kolikor poznam birmansko modo, neke blazne obleke se počasi umikajo in dokler ni črno oz. blazno temno pa neokusno odprto bi moglo it skoraj vse skozi. Viva Meier

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. jan 2011 5:43

Danes vsaj v naših krajih birmanske obleke niso več to kot so bile v časih, ko sem bila sama pri birmi. Mogoče res kakšen kos ostane kasneje neuporabljen, pa tudi to ni nujno, ker se stvari lepo kombinirajo tudi z jeansom.  Pri nas so bili fantje večinoma oblečeni zelo športno, tudi kakšne mogoče malo bolj "elegantne" superge so bile ob taki opravi čisto v redu. Tudi deklice so sicer bile večinoma v krilu, nekatere tudi v hlačah, pa gor jopica ali  blazer v materialu in kroju, ki se ga lahko nosi tudi na kavbojke. Če je mladostnik mogoče v 9. razredu ga čaka konec leta še valeta in mogoče premislite, da bi lahko nekaj iz te kombinacije oblekel tudi za valeto, ob tem da kakšen del oblačila zamenjate. Tako smo naredili pri nas tako pri hčeri kot pri sinu in je bilo čisto v redu - kombinacije kot za birmo pa vsaj sin mislim, da ni več oblekel. Tako da, kot Viva Meier priporočam nakup birmanskega oblačila, tod s pametjo in premislekom, da bi se vsaj nekaj iz te kombinacije dalo tudi kasneje kako drugače kombinirati. Malo se pozanimajte, če mogoče ne veste, kako so bili v vaši fari oblečeni birmanci izpred dveh ali štirih let, ker to tudi veliko pove, saj so na različnih koncih zelo zelo različne navade, kaj je primerno. Po moje znajo biti čevlji še največji problem, ker ravno ti ostanejo ponavadi nenošeni, deklice so v letih, ko bi rade imele čevlje s peto, ki so potem za šolo neprimerni, fantje pa se najbolje počutijo v kakšnih supergah, ki včasih tudi ne pašejo k celotni opravi.

Kupite nekaj v čemer se bo vaš birmanec ali birmanka dobro počutil, pa ne glede na to, kaj si sami želite ali okolica od vas pričakuje. Če pa je še boter ali botra mlada je malo bolj športna kombinacija sploh v redu.

l.p.

tedyka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. jan 2011 15:37

Pri nas imajo pri birmi in obhajilu palerine. Tako, da se skorajda ne vidi kaj imajo spodaj oblečeno.Posledično za to ne porabimo veliko časa in denarja za izbiranje neke neuporabne zadeve.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

11. jan 2011 20:43

je pav bistvu tudi najmanj oz. nič razlik in ni modne revije ter bahanja. lojzella

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

12. jan 2011 19:18

Pri nas so bile lansko leto deklice oblečene v poletne oblekice, katere so potem imele na valeti. Mame so mi povedale, da so te oblekice kupile v H&M in cenovno podobnih trgovinah(cena od 30 do 100 €). To so bile oblekce v svetlejših barvah, nekatere z drobnim cvetličnim vzorcem, z volančki itd. Zraven so imele obute balerinke v pripadajočih barvah. Tako so mame kar dve muhi na mah zrihtale. Toliko iz SV Slovenije LP Sonce sonce51

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

8. maj 2012 12:02

Prosim za pomoč, kaj obleči fanta za birmo in kje se da kaj kupiti, sem pa s primorskega.

Vnaprej hvala

 

lp

dotjama

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

8. maj 2012 12:12

Malo poizvedi kakšen je okviren trend oblačenja za to priložnost v vašem koncu, da ne bo potem otrok edini v obleki, med sproščeno oblečenimi vrstniki oz. da ne bo izpadel, kot da je uletel iz piknika, ostali pa v ta boljših srajcah...

Sicer pa je v Kopru nekaj trgovin z modo za mlade, ki so tudi cenovno dokaj dostopne. Tam boš skoraj zagotovo našla srajce v n barvah/krojih, pa temnejši jeans, ki bi lahko šel skozi, če gre za bolj sproščen event ali pa kake boljše hlače, če je v vaši dotični fari birmanska moda še bolj tradicionalna...

Viva Meier

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

8. maj 2012 14:13

hvala, mi lahko napišete imena trgovin, se ne prov znajdem po Kopru.

 

hvala in lp

dotjama

Liiu  

član od: 18.7.2010

sporočila: 363

8. maj 2012 18:01

Jaz bi šla pogledat v Planet TUŠ, tam imaš veliko trgovinic na enem kraju.

Liiu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti