Gregorjevo

neznan uporabnik

12. mar 2010 20:45

Vsem vam, ki ste poslušali ptičje petje, zavidam in vam privoščim obenem. Na žalost na tej destinaciji, kjer se trenutno nahajam (Šiška, Dravlje, Koseze...nekje tle vmes..) ni nobenega radostnega ptičjega petja..so vrane postorile svoje. Hvalabogu sredi centra Ljubljane, na tistih nekaj divjih kostanjih in topolih in cigarovcih..se pa še razlega ptičje petje. Prav hecno, kako življenje najde pot. Ja, in v krošnjah platan, kolikor jih je še.. Tako da, kot je napisal, mislim da Hedonist.. da nekaj manjka, se zaveš šele ob grobni tišini. Hema, bravo za tvojega očeta! japaja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. mar 2010 20:48

Magnolija me je na FB spomnila na tole lepo pesmico:

Na Gregorjevo – otec, še veš? – se ptički ženili so, za šolskim vrtom v mejici gostili se, pili so; midva preko ceste sva slušala … »Čuješ živ-živ? To je 'živio' – zdaj starešina je mladi napil.« in ko razleteli se svatje iz meje so z vriščem, povlekel si me za rokav in mi rekel, naj iščem.

Pesem napisal najin rojak, Oton Župančič.

Atina

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

13. mar 2010 12:21

Koliko ptičkov je potrebno, da prinese slane ribice, eno liziko, dve roladici, čokolado živalsko kraljestvo. Pa spet sem iskala......iskala....potem mi je pa ati pokazal.. če ne bi trajalo še kakšno uro. Ptički pa že iščejo prostorčke za gnezda, mami ima okoli hiše precej valilnic in si jih že ogledujejo. Ja gregorjevo je res lep dan in mi slovenčki, ki imamo tako radi vse kar je tuje smo ga malo pozabili...škoda. lp hema

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

12. mar 2011 11:37

Na Gregorjevo prija malo barv (klikajte po črnem polju, če držite klik, je še bolj zabavno), zdaj pa grem pogledat, če je kaj ostalo od ptičje ohceti in poslušat njihovo "kričanje"

lp

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. mar 2011 12:34

Sem jih gledala oni dan vrabčke, ki so strnili v jatico, se zapodili na drevo in tako peli, da mi je srce igralo. Res, brez ptičjega petja se nam bi slabo pisalo. Zato se veselimo z njimi, težko smo jo čakali to pomlad, pa je le prišla. In Hema, imam pripombo. Nismo Slovenčki. Bodimo ponosni Slovenci in Slovenke. Če se bomo začeli imenovati tako, Slovenceljni in Slovenčki, bomo to ostali. Kdor se sam ne ceni, ga tudi drugi ne. Imamo pa se za kaj ceniti.

 

naor

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

12. mar 2011 20:50

Bravo naor. Nismo veliki ne po ozemlju ne po številčnosti, smo pa lahko veliki po srcu in pa...smo SLOVENCI in bodimo ponosni na to kar smo. Pika. janko1

Mygrace

sporočila: 6506

12. mar 2015 10:53

Čivčivčiv!!!!!!

 

Uf uf, na razpolago imam pa sam tole:      al pa tole:      .......

Nč, bom kr     

 

(Bojan, a bi se dalo vsaj enga navadnega vrabčka dobit, če že angelčkov nimamo ?)

                               

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti