Fibromialgija

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 11. mar 2009 7:51 | ogledi: 4.575 | odgovori: 11

Včeraj je revmatolog po dolgih letih mojih težav postavil najbolj verjetno diagnozo -fibromialgija. Imam precej mešane občutke, kajti tako kot je težko razložiti težave, ki jih občutiš v zvezi s tem ( sama sem jih šele po več kot letu dni oklevanja zaupala zdravniku), tako se odzivajo tudi tisti, ki jim to poveš. Zdaj ne vem čisto ali sem hipohonder ali pa bolnica, ki ji nič ni videti. Sama samo vem, da bi se najraje umaknila pred svetom in počivala in počivala. Pa ta počitek ne koncu ne prinese spočitosti. Tako koristim vse atome moči, da opravim službo, popoldne in zvečer pa je strašno težko že pomiti posodo. Je še kdo s temi težavami? Vem da obstajajo društva in se bom tja tudi vpisala. Vsak nasvet je dobrodošel.

kara

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

11. mar 2009 8:09

Draga Kara, prvi korak v pozitivo si naredila že s tem, da si si o svoji težavah začela govoriti. Sicer diagnoze ne poznam, vendar s pozitivnim razmišljanjem je vsaka stvar lažja. Priporočam ti, da prebereš knjigo Čudež v Andih, ali kakšno biografijo, ki govori o ljudeh na robu preživetja in o njihovem neverjetnem boju. Sama se ob takih izpovedih vedno zamislim in četudi je včasih svet videti še tako temačen, se spomnim na junake teh knjig in na njihov končni uspeh in zadovoljstvo po premaganih neizhodnih situacijah. Ob pomoči uradne medicine in društev ti predvsem želim veliko notranje moči in optimizma. Pa čim manj naporen dan. Brihta

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. mar 2009 8:32

V petek bo tema Polnočnega kluba prav kronična utrujenost. Internetno stran društva pa si najbrž že našla! veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 11. mar 2009 08:32:21

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. mar 2009 8:57

Brihta, hvala za spodbudne besede. Najtežje mi bo preklopiti v glavi, da ne bom več očitala sama sebi, če kaj ne bom več zmogla narediti in si poleg tega tudi vzeti čas zase. Če bi nadaljevala po stari poti me nekje čaka osebni bankrot, saj bom porabila vse rezerve. kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. mar 2009 9:03

Hvala veverica, da si me opozorila. Bom sigurno odprla TV. Saj takšnih tem je bilo najbrž že v preteklosti, pa se dokler se te ne dotakne osebno ne poglabljaš kaj dosti v to. Meni osebno so bili vedno odvečni neprestani pogovori o boleznih. Tako tudi sedaj ne bom ne vem kako premlevala kako in kaj. Sprejeti moram nove usmeritve za življenje in to je to. Seveda pa je lažje reči kot storiti. kara

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. mar 2009 10:22

Kot najmanj je to cisto resno obolenje (obicajen clovek si tezko predstavlja, da bi bil 24/7/365 kronicno nenaspan, utrujen, ob tem bi pa se imel obcutek kombinacije musklfibra in posledic hudega pretepa - kot so nam razlagali na revmatologiji, se ti ljudje tako pocutijo). Kolikor sem na hitro pobrskala, ni enega samega zdravila, ampak je cel kup stvari, ki nekaterim pomagajo, drugim ne; bolezen ima menda precej spontanih remisij in ponovnih zagonov, kar pa seveda po drugi strani otezuje oceno uspesnosti raznih nacinov zdravljenja. Pogled mi je pritegnilo zlasti dvoje zadevscin s prvo crko M - melatonin in marihuana (oziroma sinteticni nadomestek THCja). Kot pri vsakem kronicnem obolenju se mora clovek potem potruditi, da tudi sam ugotovi, kaj mu koristi in kaj mu skoduje, vsekakor je pa koristna druzba in izmenjava izkusenj s sotrpini. In zelo pomembno se je ze od zacetka skrbno izogibati temu, da bi postalo kronicno obolenje in ukvarjanje z njim edini nacin in glavni smisel zivljenja, kar dodatno zagreni bivanje tako bolniku kot njegovi okolici. lp, proxima

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. mar 2009 11:13

Ravno dejstva, da je to kronično ne morem kar tako sprejeti. Spomnim se, da so bili v zadnjih 7-8 letih tudi meseci dobrega počutja. Sedaj se vleče že mao predolgo. Najhuje je to, da sem občasno tudi mentalno hendikepirana. Delam zelo stresno in zelo zahtevno delo, ki zahteva intelektualno celega človeka. Meni pa se občasno popolnoma izgubi nit, pozabljam stvari...skratka grozno. Ob povišani zahtevnosti dela pa se težave še poslabšajo. To je, kar me najbolj teži. kot da nisem več kos svojemu poklicu. Svojega dela ne morem preložiti na nikogar, ker je izrazito individualno. Pa tudi nisem človek, ki bi obremenjeval druge. kara

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

11. mar 2009 12:44

Kara, evo tudi tukaj ena s to uradno diagnozo. Nekaj let so me vso razbolelo vlačili sem in tja, predpisovali Amyzol, na koncu pa dejali, naj se pač sprijaznim in basta. Ironija vse moje štorije je v tem (in grem stavit, da pri tem nisem edina), da sem nekega dne vzela stvari v svoje roke. Priborila sem si napotnico za magnetno resonanco hrbtenice in glej ga šmenta - v vratnem delu se je pokazala hernija, ki je bila razlog vsem mojim fibromialgičnim težavam. Kot bi zamahnila s čudežno palico, so težave ob odgovarjajoči terapiji začele postopoma izginjati in danes živim tako, da se izogibam iritaciji vratu. Hočem ti rečt, da poskusi priti do rezultata virov oživčenja telesa, ki bi lahko sevali bolečino in temu primerno vplivali na razpoloženje. Zdi se mi, da je fibromialgija kar priročna diagnoza, kadar človeka "vse boli". Morda gre tudi pri tebi za čisto kaj drugega, le da še nisi odkrila vzroka. Pa ne zanemari dejstva, da včasih tudi kandida povzroča vse to, kar naštevaš: neznosno utrujenost, zaspanost, brezvoljnost, depresijo. Napotnico za laboratorijski izvid na kandido v blatu lahko dobiš pri svojem osebnem zdravniku (če je naklonjen temu obolenju, ki mu uradna medicina žal noče verjeti), ali pa se samoplačniško naročiš pri Adria Lab, kjer opravljajo krvni test. Cena je 50 €. Pa veliko sreče! Svetla

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

11. mar 2009 13:10

Kara, poglej na ZS. LP, Eva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti