8. marec

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

8. mar 2009 5:39

Lepo preživite današnji Dan žena!!! ursula-ce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2009 7:42

A veš, zakaj sem gor dala? Ker je napisal tip... Definicijo ženske, haha!!!

Loni Makaroni

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

8. mar 2009 9:40

prijetno preživite današnji dan... cheleste

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. mar 2009 9:42

ežoj

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

8. mar 2009 11:27

Dobro je biti ženska! "Če bi se me, ženske, zavedale, da blaginja naše domovine, družbe in družine sloni na nas, da smo najpomembnejši krog družbe, da so moški hrabri v boju in ljubezni zaradi nas, jim nikoli ne bi zavidale njihovih vrlin in si nikoli ne bi želele biti moški." Vsem želim veliko sončka in en res enkraten dan ;) sa_ sha

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. mar 2009 15:34

Loni je napisal/a:

Katarina K je napisal/a:
Tudi jaz čestitam vsem ženam, imam pa srečo saj je v naši hiši enakopravje. Moj mož mi pri vseh opravilih pomaga in res ni razlike med spoloma. Vsem želim enako.

Katarina, to je malce napak rečeno, ne da ti pomaga, ampak oba vse skupaj enakopravno počneta.

 

Drugače pa - kje je kak moški, da bo kaj tekel o tem 100 in enem letu?

No, jaz se puščam razvajati že ves teden, nedeljski dogodek, na katerega sem bila povabljena, bom morala pa ravno na račun tega viroznega razvajanja spustiti.

Loni Makaroni [rozica]
ja imaš prav, nisem čisto dobro napisala, z mojim možekom sva doma enakopravna in si raznorazna dela in opravila enakopravno deliva in si medsebojno pomagava. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. mar 2009 18:07

Proxy, a piše na tistem ameriškem bedžu house z malo (hiša) ali veliko (kongres)? Vendelina jr.

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. mar 2009 19:03

Ja, se strinjam. Eno je, kako je doma in drugo, kako je v družbi nasploh. Na prvo lahko hitro ženska vpliva - v glavnem ona sama, od nje je precej odvisno, kakšno razmerje, odnose bo vzpostavila doma. V družbi pa je težje. Zato je pomembno, da mislimo na ta dan. Da ga obdržimo, da ne utone v banalnost podarjanja rož. Eno je, če nas na ta dan kdo razvaja, drugo pa, če v družbi ta dan ni veliko vreden ali pa se spreminja v nekaj, kar glede na svoj nastanek ni.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. mar 2009 10:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Proxy, a piše na tistem ameriškem bedžu house z malo (hiša) ali veliko (kongres)? Vendelina jr.
Hm, prisezem, da se ne spomnim, ga bom morala izbrskat iz arheoloskih usedlin (sicer se mi tako ali tako zdi, da pravijo House svojemu parlamentu samo Velikobritanci, Americani pa ne). Je pa hecno, tistikrat smo povsem serendipicno pristali v Seneca Falls prav na obletnico konvencije, ko imajo tam veliko praznovanje; med drugim uprizorijo kostumirano ponovitev zborovanja in ga takorekoc dobesedno zrecitirajo. Btw, eden od zanimivih filmov na to temo je Iron Jawed Angels (priporocam najmanj skatlo robckov, zavitek ne bo zadosti) (Shawshank Redemption meets women's suff(e)rage). lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. mar 2009 10:52

IJA sem kakšno leto in pol nazaj gledala na HTV-ju, čeprav jaz sem potem bila blazno borbeno razpoložena)))) V katereme letnem času potem priporočaš obisk Seneca Falls-ov? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti