8. marec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 6. mar 2009 15:11 | ogledi: 2.992 | odgovori: 50

Kolegice in kolegi

V nedeljo praznujemo 8. marec. To je dan, ko je Clara Zetkin leta 1908 zahtevala enakopravnost spolov in možnosti za ženske, da volijo, hodijo v službe, imajo enako izobrazbo kot moški, dobivajo enako plačo...

Ladies, to, da pišete tule po forumu, to, da hodite v službo, to, da volite, to, da imate mnenje in možnosti, da ga izrazite, to, da vam ni treba navajati razloga, zakaj se ločujete, to, da same odločate o tem, koliko otrok boste imele, to, da odločate o svojem telesu....to, da lahko izberete partnerja in ga tudi zapustite brez negativnega javnega mnenja, to, da ste gospodinje po svoji izbiri (in ne zato, ker je to edina izbira)....to vse je posledica delovanja strahotno pogumnih žensk, ki so se pred dobrim stoletjem borile za pravice žensk (in so se bile deležne pošastnega posmeha, pa kljub temu niso odnehale).

Počastite spomin na te pogumne ženske. Naučite svoje pleme, da spoštuje ženske in moške. Naučite sebe in svoje pleme, da lahko vsak doseže čisto vse, kar hoče, samo voljo mora imeti.

Toliko od mene - sama pripadam plemenu, kjer že peta generacija žensk, hodi v službo in služi svoj denar in tretji generaciji z diplomo in sem blazno ponosna na svoje praprababice. The girls really rocked!

Skratka, preživite vikend v duhu enakopravnosti spolov in se zabavajte.

In še biseri od drugih pogumnih punc:

V vsaki starejši osebi živi mlajša ki razmišlja, kaj za vraga se

je zgodilo!! - Cora Harvey Armstrong-

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti.

( Neznana avtorica )

Najtežja leta življenja so med deset in sedemdeset. -Helen Hayes ( pri 73)-

Ne morem verjeti, da se mi na bradi pojavljajo kocine. To so obrvi, ki so zašle . Janette Barber-

Starost ni za reve -Bette Davis-

Ko si pri petintridesetih končno sestaviš glavo, ti začne razpadati telo.

Caryn Leschen -

Če nisi dober zgled -- bodi vsaj grozno opozorilo. -Catherine Deneuve

Ne bom sesala, dokler ne bodo izumili sesalca na katerem se lahko pelješ. - Roseanne Barr-

Nihče te ne more ponižati brez tvojega dovoljenja .

-Eleanor

Roosevelt-

Ko ti življenje deli limone, prosi še za tequilo in sol in me povabi na žur!!

Vendelina jr.

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

6. mar 2009 15:30

Se popolnoma strinjam!

SINEJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2009 15:52

Tile izreki so mi všeč, sploh tisti o zgledu in opozorilu, pa sesalcu in ponižanju.

In še vedno sem vesela rožice za osmi marec, ker valentinovo in materinski dan meni nikakor "ne sedeta".

Ko dobim 8. marca rožico, se spomnim Clare Zetkin&co in leta 1908, in sem vesela, da imam možnost izbire.

Ne pa tisti KKK (kinder, Küche, KÜRCHE) ...

mamamia

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

6. mar 2009 17:34

miia

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

6. mar 2009 17:40

Čudovito!!! Čestitke vsem ženskam ob 8.marcu! Tudi meni LP. gerna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

6. mar 2009 18:54

Naj vsak dan s pozornostjo bo prepleten,
ne samo danes ,ko praznik je žen!goga

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

6. mar 2009 19:16

Kako lepo Vendelina jr., res sem vesela, da se ob vsemogočih praznikih in praznikih, spomnimo tudi Dneva žena . In ne dovolimo prosim, da naši otroci, vnuki ne bi vedeli, kaj ta dan pomeni. lepo in radi se imejmo ursa40

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. mar 2009 19:28

Lepo ste napisale. Čestitke vsem ženam! regina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. mar 2009 19:46

Tudi jaz čestitam vsem ženam, imam pa srečo saj je v naši hiši enakopravje. Moj mož mi pri vseh opravilih pomaga in res ni razlike med spoloma. Vsem želim enako. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2009 20:24

Vanja, jaz sem dobila funny plate, na kateri piše: The only man for a job is a woman. Vendelina jr.

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

6. mar 2009 20:35

Vendelina, hvala, polepšala si mi že današnji večer, kaj šele praznik. šmentana muha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti