8. marec

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

7. mar 2009 10:19

Drznimo si biti to, kar smo! Naj bo vsak dan praznik za vse vas. akim

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. mar 2009 11:18

Dobila vrtnico in zvončke...

pa tudi toli:Za praznik tvoj,bodi vesela,pusti vnemar vsa hišna dela,

boš pa jutri bolj pohitela.

goga

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. mar 2009 15:12

Pravkar sta me moja vnuka presenetila z lepo rdečo vrtnico!,Jutri pa imamo praznovanje: starejši vnuk bo dopolnil 20 let. Juhu, 8 marec nam vsako leto znova pripravi dvojno slavje. Vsem, tudi sebi, želim še veliko 8 marcev! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 07. mar 2009 15:13:01

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

7. mar 2009 15:32

Vrtnice za praznikaznik!

SINEJA

Sporočilo je spremenil(a) SINEJA dne 07. mar 2009 17:05:53

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

7. mar 2009 17:11

Uf mi smo pa to že praznovali :D Je ati 27. februarja domov priletil s tako lepo orhidejo "izvoli,dva dni prezgodaj ampak potem je nedelja" nikomur nič jasno,kaj je čez dva dni in potem je pleme svetsko ugotovilo,da "tastarmu" malo prehiteva :D...no potem se je 1h tolkel po glavi kako je sploh mogoče, da smo komaj 27. če bi mogli biti že 6.3. in izpadlo je prav hecno :) Drugače pa vsem želim lep praznik Roncolino

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. mar 2009 17:58

Za fanta imam gorenjca. In pri njih je pač razlaga taka: 8 marec je dan žena (poročenih žensk). In ker nisva poročena, nisem žena in mi na ta dan nič ne pripada

Še sreča, da imam hčerko, ki razume stvar .

In ta moja zlata malčica, mi je ČISTO SAMA nabrala šopek:

 

... in sem noro ponosna in zadovoljna

MM

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

7. mar 2009 20:11

Takole: pri nas je enakopravnost, hodiva oba v službo, oba doma skrbiva za red. Za kuharijo sem res bolj jaz talent, zato pa njemu puščam vse zadeve, ki se tičejo elektrike. Zakličem: električarja rabim in že pride pogledat problem, beri: žarnica je pregorela, na TV slaba slika, stikalo za kopalnico fuč. Pa mi prekontrolira olje v avtu in me razvaja ter mi gre tankat, jaz pa njega s kakšno dobro hrano ali pivcem pa skrbim, da je perilo oprano in dano v sušilca. Glejte: jaz bi tudi lahko zamenjala žarnico in nalila olje v avto in oprala avto in on bi tudi nekaj skuhal pa znava oba kontra bolje. Delitev dela pač in vsako je enako cenjeno in približno enako traja. In oba to ceniva. Dan žena pa gledam kot na dan vseh žensk in ga ne dam in ga praznujem kot si jaz to želim. Ker je žal še vedno tako, da v družbi ženske še vedno ne zasedajo enakopravno mesto. Enostavno grem in kupim rožice za mamo pa ostale ženske v moji družini (pleme, pravi Vendy) pa čestitam vsem ali pač mislim na njih. In če se mi kuha, kuham. Če pa ne pa pač ne. In obvezno si nekaj kupim - kar sama, ker bom tako še najboljše izbrala. Ker jaz točno vem, kaj si želim. In sem zadovoljna. In me mož ceni in ve, da mi dan žena veliko pomeni. In vsem želim ne samo dan žena, naj nam bo lep vsak dan.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. mar 2009 21:01

MM, ti kar povej svojemu Gorenjcu, da se na pol moti, torej naj se kar premakne. SSKJ pravi:

 žêna  -e tudi -é ž, rod. mn. žên in žená (é) 1. poročena ženska v odnosu do svojega moža: ima ženo in dva otroka; izgubiti, zapustiti ženo; skrbeti za ženo; prišel je z ženo; bila mu je dobra žena / postala sta mož in žena poročila sta se; dati komu hčer za ženo privoliti v njeno poroko s kom; za ženo ima Korošico njegova žena je Korošica; vzel jo je za ženo oženil, poročil se je z njo 2. dorasla oseba ženskega spola, zlasti starejša: ta žena je njena mati; plemenita kmečka žena; usmiljene žene so poskrbele zanje / publ.: upoštevati iniciativo žená žensk; osvajalec žená // dorasla oseba ženskega spola kot nosilec kake dolžnosti, kakega poklica: popisal je več znamenitih žen / skrb za žene matere; moralna podoba žene zdravnice ● šalj. biti blažen med ženami biti edini moški med ženskami; nar. koroško bela žena lepi, mladi ženski podobno bitje, ki živi v gozdu ali v vodi; vila; pesn. bela žena smrt; nar. leva žena ženska, ki ima spolno razmerje z moškim, poročenim z drugo žensko; zastar. porodna žena porodnica; dan žená praznik mednarodnega ženskega gibanja 8. marca; bila sta kakor mož in žena živela sta skupno življenje moškega in ženske brez zakonske zveze; vznes. dobra žena je božji dar srečen je, kdor ima dobro ženo; preg. žena podpira tri vogale hiše, mož pa enega glavno skrb za dom, družino ima žena ◊ etn. bela žena po ljudskem verovanju mladi, lepi ženski podobno bitje, ki pomaga ženam pri porodu in varuje njihove otroke pred zlim; žalik žena po ljudskem verovanju mladi ženski podobno bitje s čarovno močjo, ki pomaga ubogljivim radodarnim ljudem in muči vanj zaljubljene moške; rel. svetopisemske žene

 

Pa še nekaj s prisluhni.si

 

Kaj pomeni beseda MOŠKI?Koren besede moški se pričenja s črko M, tako kot množica, marsikateri, mnogi, množina. Gre torej za neko lastnost ali nekaj, kar velja za množico. Katero posebnost moških hoče beseda MOŠKI poudariti? Nedvomno tiste lastnosti, ki so za moški spol značilne: prodornost, prodiranje, ostrino, hladnost. Beseda MOŠKI je podobna besedi NOŽ. Kaj imata besedi NOŽ in MOŽ skupnega? Nož je dolg oster predmet, ki spominja na moški spolni organ. Tako kot nož tudi penis prodre v telo ženske in v gnezdu, kjer je moč ustvariti novo bitje, odloži esenco, ki je gradnik novega življenja. Besedo MOŠKI bi lahko torej raztolmačili kot množico takšnih, ki se odlikujejo s prodornostjo. A ta lastnost žal danes pri moških vse bolj kopni.Nož  je orožje za uničevanje. Uničevanje ima negativen prizvok. Toda uničenje starega je pogoj za nastanek novega. V plesu, ki ga imenujemo življenje, je uničenje, smrt, pogoj za rojstvo novega. Smrt naredi prostor za novo življenje. Uničevanje in ustvarjanje gresta iz roko v roki. Poenostavljeno rečeno je uničevanje življenja naloga moških, ustvarjanje življenja pa naloga žensk. Slišati je kruto, toda, ali sem udaril mimo?

Kaj pa izraz ŽENSKA?Tako kot iz besede MOŠKI izhaja beseda MOŽ (ki spominja na besedo nož), tako iz ŽENSKE izhaja beseda ŽENA, ki spominja na izraze ŽEJA, ŽEJNA, pa tudi ŽELJA. Ali je to naključje? Pri ženskem spolu gre dejansko za bitja, ki so žejna, bitja ki sprejemajo. Sprejemajo moške, ki v povezavi z žensko dajejo, omogočijo novo življenje. Ker so bolj čustvene kot moški, so ženske dejansko, morda bolj kot moški, žejne - ljubezni. Izraz ŽENSKA bi torej morda prevedli kot tisti, ki prejema (ima žejo po prejemanju).A izraz ŽENSKA ima morda še drug, nekoliko bolj skrit pomen. Morda pomeni, da ŽEnska ŽE ima nekaj, kar moški še nima. V slovenščini je nekaj besed na ŽE, na primer žep (ŽE-Poln), žezlo (ŽE-ZLOben?), želodec (ŽE-poln LOnEC?), ki namigujejo, da je nekaj že polno, dokončano. Znano je, da imajo ženske boljši stik s samim seboj, zato je intuicija pri njih razvitejša. Ženske so v boljšem stiku s svojim bistvom, so bliže spoznanju svoje biti. Ženske so tako ŽE Na SKorajšnjem spoznAnju, medtem ko moški še niso tako daleč. Ta pomenska razlaga je precej spekulativna, pa vendar - ali je bolje reči, da gre za naključje?

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. mar 2009 21:09

[citat=--Katarina K--]Tudi jaz čestitam vsem ženam, imam pa srečo saj je v naši hiši enakopravje. Moj mož mi pri vseh opravilih pomaga in res ni razlike med spoloma. Vsem želim enako. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/[/citat]

 

To je tudi lepo, a mislim, da je enakopravnost med spoloma veliko širši pojem kot zgolj delitev dela doma oziroma da nam moški (ali me njim) pomagamo pri kakšnih opravilih. Prav zato je na mestu mnenje, ki veje iz nekaterih sporočil, da naj se enakopravnost med spoloma kaže skozi vse leto,ne samo s prijzanostjo in pozornostjo na 8. marca dan.

Tudi če dobim na ta dan gospodnjski pripomoček (pa ga še nikdar nisem), bom vesela, ker sem se sama in povsem prostovoljno odločila, da imam take reči rada in jih ne bi jemala kot sporočilo, da sodim predvsem v kuhinjo.

 

Vsak dan v letu želim imeti možnsot izbire kdo sem in kaj bom.

 

Mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. mar 2009 21:54

Na moji mizi je imel dolgo casa castno mesto badge, ki sem ga leta 1996 prinesla iz ameriskega mesteca Seneca Falls, kjer je bilo leta 1848 prvo zborovanje za pravice zensk na ameriskih tleh. Na njem pise: "A woman's place is in the house - and in the Senate!" V spomin nasim prednicam in na zdravje nasim naslednicam bomo zdajle odprli flaso sampanjca! :)) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti