Vprašanje

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

6. mar 2009 15:31

No pa še jaz eno o volku. Že pred leti se je naše pleme ( po vendelini jr.)rado hodilo kopat na Idrijco. Pa se je en osebek usedel na kamen in hitro se je drugi oglasil češ - ne sedi na mrzlem, boš dobil volka-. Moja svakinja, Ljubljančanka, ki za volka še ni slišala, pa je vprašala - a zelen'ga?-. Vsi smo bruhnili v smeh, ona pa nam je razložila, da za drugega volka še ni slišala. daga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2009 16:01

Moram priznati, da tistih pet vprašanj sama zastavljam zdravnikom že od nekdaj in sem tudi mislila, da je to en samoumevni postopek. Sem pa po opazovanju obnašanja nekaterih članov našega plemena opazila, da se ljudje ne vprašujejo iz dveh razlogov: - ker se bojijo, da ne bodo razumeli odgovorov in bodo v nadaljevnanju izpadli ne posebej izobraženi, - ker ne vedo, da imajo pravico in dolžnosti vprašati. In potem zbirajo pogum, da zastavijo vprašanje. In potem so čisto blaženi, ko jim zdravnik to lepo pojasni. Pa ne samo to, potem tudi bolj aktivno sodelujejo v procesu zdravljenja. Ljudstvo, ne bojte se no zdravnikov. Saj so čisto fajn ljudje. Poglejte našo proxy. Čeprav, če se da, bi raje, da s proxy kakšen deci rdečega trčiva kot pa da me proxy, nedajbože, malo reže....)))))))) Vendelina jr.

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

6. mar 2009 16:31

Pravkar sem prebrala vse vaše odgovore. In grem po vrsti: moj oče ima 87 let in sem bila z njim pri pregledu. Čisto po domače mu je zdravnica povedala, da je sedel nekje na mrzlem in pokasiral volka v rit in da bo težko odpravil, ker je že zastarelo. Res se mu je to začelo novembra, se malo zboljšalo, pa spet pojavilo.. Ugotovila sva, da je za to kriva cerkvena klop, ki je mrzla, še posebej pozimi. V cerkev je začel nositi blazino, pa tudi to ni pomagalo, ker se je blazina med potjo ohladila in je bilo isto. Končno je nehal hoditi v cerkev, pekočina in bolečina pa sta ostali. Zdravnica mu je napisala beli recept za mazilo, po katerem ga je pa tako peklo, da ni mogel ne sedeti ne stati. Peče in boli ga v ritnicah, se mu pa nič ne pozna na koži. Noče več nazaj k zdravnici, ker mu je nerodno, sem ga že prvič komaj pripravila, da je šel. Res bi mu rada pomagala, ker si zasluži, da bi mirno spal in se vsaj ponoči odpočil. Na skrbi ima mamo, ki je popolnoma dementna (alzheimerjeva). No, pa to je že druga zgodba... Proxima, zdravniki, na žalost gledajo na starejše včasih kot nepotrebno zlo. Verjemi! Že nekaj let hodim z očetom in mamo okoli raznih dohtarjev in sem doživela že takšen odziv, da sem se v ambulanti zjokala, npr: pred nekaj leti, ko smo zvedeli, da ima mama alzhaimerjevo, je očija tako šokiralo, da je dobil zelo hudo alergijo po vsem telesu. V bolnici je bil cel mesec in ker se stanje ni nič izboljšalo,sem zaprosila za pogovor pri primariju, ki mi je povedal, da delajo vse kar znajo, ne znajo pa mi narediti mladega očeta in se naj sprijaznim s tem, da ga lahko ta alergija pobere. Hvala bogu, očeta ni "pobralo", ker sem ga vzela iz bolnice, plačala pregled pri "normalnem" dermatologu, ki si je vzel čas zanj in po eni uri pogovora ugotovil, da je alergija psihičnega izvora. Predpisal mu je zdravila, moj oči je bil rešen v enem tednu. Na žalost, je ta dermatolog odšel v tujino. To je bil samo en delček zdravniške sramote. Nikakor pa ne mislim samo kritizirati zdravnikov! Z mnogimi imam zelo dobre izkušnje. Poizkusili smo s protibolečinskimi mazili, protivnetnimi, mazal se je z ognjičevo kremo, nekaj časa si je dajal ponoči obkladke iz ohrotovih listov, kar mu je pomagalo za nekaj dni, nato pa se je spet začelo. Poizkusili smo s kremami po nasvetu farmacevtov, pa ne pomaga. Zato sem mislila, da bo kdo iz lastnih izkušenj vedel za kakšno domače zdravilo. Bom še čakala na kakšen vaš nasvet. Lep dan vam želim!!! ursula-ce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2009 17:32

Pri nas je volk v riti pomenil težave z mehurjem, volk na riti pa zgoraj opisan očetov problem.

Sama sem že preventivno, ko sem od daleč zagledala ali slišala našo nono, vstala, ker drugače je takoj sledilo predavanje o volku v riti.

Loni Makaroni

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

6. mar 2009 20:12

HRASTOVO LUBJE-KOPEL si že poskusila harmonika

neznan uporabnik

6. mar 2009 20:15

hm malo ćudna diagnoza,volka v riti uradna medicina ne pozna pa današnja mladina tudi ne,ker jih mi nismo nenehno strašili kot so nas naši starši.kar se pa tiče dohtarjev pa nimajo radi da dosti sprašujemo.obnašajo se tako kot da vsako vprašanje izraža nezaupanje v njihovo delo.vendar dokler je v vprašanju moje zdravje ali zdravje mojih družiskih članov hočem popolno iformacijo.zavedati se moramo da je zdravnik samo delavec , ki opravlja zahtevno delo a je zato tudi primerno plačan.pa lep pozdrav hmm

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

7. mar 2009 6:54

Dobro jutro vsem! Najlepše se zahvaljujem za vašo pomoč in predloge, tudi tiste, poslane po ZP. Ko bova odpravila težave, vam sporočim kaj mu je pomagalo, da bo izkušnja prišla prav še komu. Lep dan, ptički že veselo pojejo!!! ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti