Recesija - kako se spopasti z njo

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. mar 2009 13:22

Vendelina jr. je napisal/a:
... Pameten človek jo razbija s kreativnostjo, nespameten pa s škandali (in izmišljanjem škandalov), kazanjem s prstom na "tiste druge, ki delajo vse narobe"...obtoževanjem vsega živega okoli sebe brez zazrtja vase...

Vendelina jr.

Vendelina jr. je napisal/a:
Kolega ežoj, pa na tak lep diskreten način sem te hotela ustaviti, ti pa tudi nobenega namiga ne kapiraš. "Kot konj v zelje," se je baje včasih v reklo v ruralnih sredinah.

 

Vendelina jr.

samokritika?

...ali pa sem narobe razumela...človek se pač zapleza...

LP, V.

neznan uporabnik

3. mar 2009 15:31

vendelina jr. hvala da si se potrudila,vendar ti si navedla pogoje ki jih mora izpolnjevat gospodarstvo,da lahko govorimo o recesiji.mene pa zanima kaj je recesija.saj boš razumela nimam faksa samo trdo delo.ali ta recesija lahko popapa tudi mojo skromno plačo.pa lep pozdrav. hmm

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 16:07

Dobro, wran, če bi rad pa neko "razlago z razlogom" + "verbinca", okej, bom poskusila. Jaz bi izvor besede recesija izvedla iz besede cesija. Cesija pomeni odlom, odstranitev, cepljenje nečesa na manjše dele. Predpona re pa se uporablja takrat, kadar označimo kakšno ponavljanje nečesa. In skratka re+ cesija pomeni ponavljanje malih odlomov, odstranitev in ena beseda, ki označuje tako zmanjševanje neke celote je UPADANJE. Skratka, beseda "upadanje" je pomensko še najbolj blizu besede recesija. Največkrat pa se beseda recesija uporablja v povezavi z ostalimi ekonomskimi kategorijami. A je to odgovor na tvoje vprašanje? Vendelina jr.

neznan uporabnik

3. mar 2009 17:23

hvala v - jr. zdaj vem kaj pomeni recesija,ampak gospodarska kriza bo pa vseeno enaka.pa lep pozdrav. hmm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2009 18:00

Ma kaj vem, kje mi pozna recesija. Pri tem, da brez denarja kupujem avto, in ugotavljam, da gre. Še malo, pa bom napisala priročnik ...

 

V trgovini že prej nisem nikdar kar na pamet metala v voziček vse, kar mi je prišlo pod roke. Edina razvda so bili vedno gospodinjski pripomočki, ampak sem jih vsaj uporabljala. Tako da zaenkrat še nismo uvedli kakega posebnega "špar programa", bo pa verejtno kje treba zategnit pasemm, ko začnem odplačevati mesečni obrok za avto.

 

Se menda recesija kaže v tem, da trenutno potekajo take akcije pri prodajah avtomobilov, o karšnih bi lahko v nerecijskih časih le sanjali....

 

Sem pa v eni anketi prebrala, da se bodo ljudje večinoma odpovedovali nakupu novih oblek, delno obutve in avtomobilov, dokler se posledice recesije ne premaknejo na bolje.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti