Ustvarjalen in podjetniški kraj v slo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 25. feb 2009 8:31 | ogledi: 1.520 | odgovori: 10

Ker vem, da je tale naša kulinarika polna dobrih in nadvse uporabnih idej, vam zastavljam vprašanje. Poznate kakšno podeželsko naselje v SLO, ki slovi po svoji ustvarjalni in podjetniški politiki domačinov, ki na različne načine privabljajo obiskovalce, Čadrg na primer (Čadrg Records, festivali, eko turizem in podobno). Poudarek je na kulturni dejavnosti, ki živi s krajem, ustvarja dodano vrednost in krepi identiteto kraja, na dolgi rok pa ustvarja trajnostno prihodnost.

hvaležna vam bom za vsak namig, predlog, idejo.

mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2009 8:43

Včasih so slovenski kraji tekmovali za najbolj turističen kraj, zaselek, vas....se mi pa zdi, da zdaj tega ni več, ker se slovenska turistična organizacija ves čas nekaj reorganizira. Jaz bi na tvojem mestu povprašala na STO, če ti pa tam ne bodo znali nič pametnega povedati, pa kontaktiraj gospoda Draga Bulca (legendo slovenskih turističnih novinarjev) - ta je čisto vse empirično preizkusil. Imajo na nacionalki vse njegove gabarite, čeprav se mi zdi, da je zdaj gospod upokojen, in ti bodo zanesljivo posredovali kontakte. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. feb 2009 9:37

Slovenske Konjice Začetnica

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. feb 2009 9:51

sicer ne vem točno iz katerega konca si vendar ti mogoče pomaga ob četrtkih ra1 predstavlja kraje in ljudi potem pa,ne vem točno kdaj ima ra Koper podobno oddajo sem pa že večkrat slišala za vas Narin,vem da imajo prav svoje dneve,kjer se predstavljajo,mislim da se skoraj vsaka hiša z nečim ukvarja pa skoraj gotovo tudi Bovec,tudi tam ima skoraj vsaka hiša kakšno aktivnost obstajal je celo katalog teh stvari,vendar ga že nekaj let pogrešam zanimiva je tudi sadna cesta okrog Sostrega in višje anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2009 10:06

Aja, mimika, pa čekiraj (ti si tako velika punca, da znaš sama najti linke), katera obmejna področja so kaj dobila od EU na razpisih Interreg, tam blazno favorizirajo obmejno sodelovanje manjših krajev. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. feb 2009 10:35

Takih krajev, ki jih iščeš je v Sloveniji le za vzorec. Pri tem odmilsimo znane turistične destinacije seveda. Sam se pri svojem delu precej srečujem s to problematiko in ugotavljam, da kljub temu, da se nekje pojavi ideja in pobuda, zelo malih projektov na dolgi rok tudi preživi. Po začetni zagnanosti le ta kmalu uplahne vzrokov zato pa je veliko. Eden izmed njih je, da so ljudje prekmalu zadovoljni in ideji ne dajo dovolj vsebine ali nadgradnje. Ponavadi gredo v stvar z prevelikimi pričakovanji in si obetajo bogate zaslužke , ki nikakor niso v premosorazmerju z vloženim delom. Širša družbena pomoč je ponavadi preskromna in ostane mnogokrat zgolj na moralni bazi. Skratka, razvoj turizma, ki je sicer zapisan domala v vseh lokalnih ,sploh pa v nacionalnih programih nam ne gre kaj prida od rok. Žal. Lepa narava in čist zrak je danes pač premalo, da bi bil edini atribut trženja. Turizem pač potrebuje zgodbe in mnogo, mnogo dodatnih komponent. Ne vem sicer zakaj potrebuješ te podatke ampak VendelinaJR ti je dala kar dober namig, sam se mu pridružujem. Veliko uspeha ti želim. LP hedonist

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. feb 2009 11:37

Mogoče nisem dobro opredelila svojih želja. Ne zanimajo me projekti, ki so v okviru raznih mehanizmov in programov dobili denar, izpeljali zadane naloge, vendar je stvar po začetnem navdušenju in prekinitvni denarnih tokov zamrla. Zanima me samoiniciativnost, notranja podjetniška žilica, ideje o identiteti kot tržnemu produktu. In seveda stvar mora delovati. Zanimajo me primeri na višji ravni, bolj "poduhovljeni" in domišljeni, kot so vinske ceste (ki jih seveda ne omalovažujem). Gre za mednarodni projekt, povezan s kreativno kulturno industrijo na podeželju, v okviru katerega bi med drugim predstavili tudi primere dobre prakse. mimika

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

25. feb 2009 12:01

Drežnica pri Kobaridu alpska roža

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2009 12:24

Mimika, zdaj, ko si definirala, upam, da vidiš, da si ena zelo zahtevna lady BTW, a je ključna beseda v temle "F.A.B.R.I.C.A"? Ježeš, zdaj govorim že v šifrah, dajva medve to raje po ZS nadaljevati. Vendelina jr.

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

25. feb 2009 12:25

Kot slišim od kolegice, se kar dosti takšnih zadev dogaja v Železnikih. tanca

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

26. feb 2009 18:42

to pa mene bolj podrobno zanima... in - tolminska, hribi tam okoli - tam je dosti kreativnih ljudi.. ki ustvarjajo in nobene vinske trte... hahaha oz vinske poti... poduhovljena ustvarjalnost... pa, pa inteligentka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti