Kaj počnete, ko ne morete spati?

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

23. feb 2009 22:36

Tudi sama sem imela probleme z nespečnostjo v času po drugem porodu. Malo hormončki, malo živčki .... Ko sem zagledala posteljo, se mi je to zdela najhujša stvar, ki se mi lahko zgodi. Začelo se je nekako tako, otrok se je zbudil, sem uredila vse potrebno, se vlegla, nisem takoj zaspala in spet se je zaslišal glas iz posteljice in tako naprej, do zvonca budilke. To se mi je ponavljalo kakšnen mesec. Bila sem popolnoma izčrpana. Takrat mi je prijateljica (zdravnica) prinesla tablete Sanval. Saj ji ni bilo težko ugotoviti, kako težko skrbim za dom in dojenčka. Bala sem se jih kot hudič križa. Nekega večera pa sem se le odločila in eno pogoltnila. Spala sem in se spočila. Nslednji večer še eno in tako naprej, po enem tednu sem tableto prerezala na polovico in ta teden goltala 1/2 tabletke. Takrat sem en večer v družbi prijateljev spila nekaj kozarcev vina in pozabila na tableto in brez nje mirno zaspala. Od takrat teh tablet več nisem rabila, razen v zelo zelooo redkih primerih, ko nisem mogla zaspati, sem si odlomila 1/2 in je bilo O.K. Sedaj je od tega že 13 let. Tisto škatlico s preostalimi tablatkami sem vrgla, ker jim je potekel rok. Tudi sedaj se zgodi, da katero noč slabše spim, vendar je to le ena in se ne poslužujem nobenih medicamentov, razen toplega mleka in medu. Takrat pa je bila ta tableta zame veliko olajšanje in pomoč, ker taka nenaspana mati dveh otrok nisem mogla funkcionirati. Mirno in zasanjano noč vam želim Sonce sonce51

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

24. feb 2009 1:48

Loni, v mislih nisem imela takih primerov in tako nevzdržnega stanja, kot si ga opisala zase. Ali kot ga je opisala sonce51. Mislila sem na tabletkanje iz navade, ko se nekomu zdi samo po sebi umevno, da vzame tableto že ob vsaki najmanjši težavi (pa ne le pri težavah s spanjem). Takšno prekomerno jemanje raznoraznih tabletk na svojo roko pa se mi zares zdi nespametno in rizično početje. jedert

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2009 6:44

Različno: berem, gledam tv ali pa kvačkam.

Jaz bolj poredko ne spim, ker moram ob 3 vstati in v službo iti.Ko pa sem prosta, pa spim kot top, ker nimam obveznosti.

Sem pa opazila, da ko se vreme spreminja, slabo ali pa sploh ne spim.

Kyara

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

24. feb 2009 6:58

Dekleta, hvala za prijazne ponudbe po umivanju šip! Vendar ne bo šlo, mi je crnik motor na metli, tako, da trenutno ne morem nikamor odleteti ponoči. Mi je pa nocoj uspelo spati vso noč, ker sem zvečer vzela polovičko xanaxa. Lep pustni dan in veliko dobre volje! ursula-ce

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. feb 2009 14:42

Poznam zelo dobrega mehanika, ki takoj pride zadeve porihtat. Prejšnji teden je moj tvingec rekel sredi ceste, seveda, da se je naveličal izpušne cevi, sem samo poklicala in čez pol ure sva bila skupaj s cevjo že spet na cesti.

No, jaz sem spala kot ubita dobrih 8 ur, po moje me je že sama misel na današnji obisk pri zobozdravnici v komo spravila. Pa sploh ni bilo hudo in spet imam za eno leto mir.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 24. feb 2009 17:55:02

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. feb 2009 14:51

Jaz pa sem jemala redno uspavalne tablete v obdobju študija, doma sem imela majhno hčerko, učila sem se ponoči, delala seminarske. In ob vsem tem so možgani tako zelo aktivni, da ob 3 uri ponoči ne moreš in ne moreš zaspat. Pa nor tempo, predavanja, domov, kuhat, njo stuširat, jit spat z njo, potem pa za knjige. Vam moram opisovat, s kakimi podočnjaki sem hodila, zmozgana do konca. Potem sem 20 min pred načrtovano uro spanja vzela tabletko in zaspala. Še zdaj jih imam s sabo, če grem kam prespat, ker nikoli ne vem, a bom spala ali ne. Pa na dolgih prekoceanskih letih pridejo zelo in še kako prav. Sedaj, ko je bolj umirjeno, tudi tabletk ne jemljem več redno. Kdaj pa kdaj. lidka [sonce]

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

24. feb 2009 17:34

Loni, zraven mene se v postelji tiščita pes in maček in ni ga tako dobrega mehanika, ki bi ju spravil iz postelje in ni ga tako dobrega mehanika ali karkoli bi že bil, da bi to prenašal. Že preizkušeno - ostane samo tableta za spanje ursula-ce

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. feb 2009 18:41

lidka je napisal/a:
..............................................................................

...................................................................................................

...................................................................................................

.................................................................... Pa na dolgih prekoceanskih letih pridejo zelo in še kako prav. ..................................................................................................

lidka

E pa *ebiga lidka, ti kot da si na dolgih prekooceanskih letih dvakrat na teden, pa si se naveličala. Toliko redko grem čez ocean, da, če bi mi se spalo, bi obvezno vzel nekaj proti spanju.

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. feb 2009 20:42

Takoj, ko si zlikala, kar si se namenila, se namesti pred isti televizor. Spanec, četudi nemiren zagotovljen.

Najdi program, ki traja do ure, ko se želiš zbuditi, ker te lahko nenadna odtegnitev od zagovednosti ponovno pahne v insomnio.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti