Zamrznjene črešnje v trgovinah

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

tema odprta - 4. feb 2009 11:42 | ogledi: 5.202 | odgovori: 21

Pozdravljene

Ker imam zeeeelo rada zavitke s črešnjami, (svoje domače črešnje, ki sem jih imela v zamrzovalni skrinji sem zadnjič do konca porabila) me zanima ali jih je v trgovinah mogoče kje kupiti. Zadnjič sem kupila višnje in iz njih naredila zavitke. Toda to ni to. Ni bilo slabo ampak rajši imam črešnje. Nikjer v trgovini jih nisem opazila, vse imajo od gozdnih sadežev, jagod....toda črešenj pa ne.

Že sem premišljevala, da bi kupila kompot in iz njih naredila zavitke. Mislite, da bi bilo to izvedljivo? Bojim se, da že v kompotu izgubijo svoj okus, potem pa jih še naj spečem, pa več sploh ne bo okusa po češnjah in možno, da bodo češnje oz. zavitki pacasti. No ne vem, zato vas sprašujem in prosim za pomoč.

Hvala

bisagolf

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. feb 2009 11:54

Se mi zdi, da si iz Vipavskih koncev, ker uporabljaš izraz črešnje .

Tudi mi smo jih že iskali, ampak jih nismo nikjer, zasledili. Razen v kompotu.

Lp

MM

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

4. feb 2009 11:55

Zamrznjene češnje sem videla v Hoferju.

rrr

 

Ampak roke pa ne dam v ogenj da mogoče le niso bile višnje.

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 04. feb 2009 11:56:46

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2009 12:05

morska medvedka je napisal/a:

Se mi zdi, da si iz Vipavskih koncev, ker uporabljaš izraz črešnje .

Tudi mi smo jih že iskali, ampak jih nismo nikjer, zasledili. Razen v kompotu.

Lp

MM

Tudi Štajerci in Pomurci rečemo črešne (črešnje) in ne le češnje, tako da ni nujno, na je bisagolf z Vipavskega konca.

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2009 12:40

No, jaz bom vsekakor dala tole besedo v svoj slovar. Meni češnje sicer ne sedejo preveč (razen v tistem delu, ko sedim na drevesu in jih zobam), ampak v sili bi zadevo naredila tako, da bi odcedila češnje iz kompota, jih dala na krpo, potem v posodo in fino posipala s sladkornim posipom in potem odcedila še tisti sirup in potem tisto, kar bi od češenj ostalo, tudi uporabila. Vodo od kompota pa lahko fino uporabiš na različne načine. Bodisi da delaš kakšno biskvitno pecivo s sadjem in potem položiš na biskvit češnje in to poliješ s pudingom, kuhanim na češnjevi vodi. Pa te kompotne vode so drugače super tudi za razredčiti kakšno omako ali pogrevanje golaža ali kaj takega (ima potem zadeva boljši okus). Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

4. feb 2009 13:14

mi pa črešje (prlekija) za kupit jih jaz misem kje vidla. klavdija

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

4. feb 2009 13:16

mamamia je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Se mi zdi, da si iz Vipavskih koncev, ker uporabljaš izraz črešnje .

Tudi mi smo jih že iskali, ampak jih nismo nikjer, zasledili. Razen v kompotu.

Lp

MM

Tudi Štajerci in Pomurci rečemo črešne (črešnje) in ne le češnje, tako da ni nujno, na je bisagolf z Vipavskega konca.

Mamamia

mamamia

 

Nisem vedela. Se opravičujem.

Samo za Vipavce vem, ker so mi nekako blizu

MM

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

4. feb 2009 13:32

Hofer ima višnje. Mac

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. feb 2009 13:52

Zanima me, kje sploh dobite češnjev kompot? V Sloveniji ga namreč nisem zasledila, vem, da ga imajo v sosednji Avstriji. Sprašujem zato, ker si ga že zelo zelo dolgo časa želim. Eventuelno bi šle tudi zmrznjene češnje...Povsod so namreč le višnje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. feb 2009 13:54:17

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. feb 2009 13:54

mamamia je napisal/a:

morska medvedka je napisal/a:

Se mi zdi, da si iz Vipavskih koncev, ker uporabljaš izraz črešnje .

Tudi mi smo jih že iskali, ampak jih nismo nikjer, zasledili. Razen v kompotu.

Lp

[medvedek] MM

Tudi Štajerci in Pomurci rečemo črešne (črešnje) in ne le češnje, tako da ni nujno, na je bisagolf z Vipavskega konca.

Mamamia

mamamia
Pa Korošci imamo tudi črešne. :) s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti