"suhi dojenčki"

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

9. feb 2009 20:35

antaja a se ti da napisat kako zgleda vaš jedilnik oz. kaj vse jeste? a se še dojita ali sta na flaški in če katero mleko imata ali pa imata samo alpsko mleko? lahko tudi na zasebno sporočilo lep pozdrav! čebulka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

18. feb 2009 11:03

živjo, spet se oglašam in naj povem da je punca začela malo bolje jest sicer sedaj spet štrajka ampak počasi nekako spravim vanjo nekaj žlic zelenjave in mesa. še vedno pa ne mara mleka oz. flaše pa niti lončka ne. tako da semi prav smili ko je ponoči lačna in ima celo noč cizo v ustih. sem probala dat zvečer čokolino pa se vseeno ponoči zbuja in je lačna. res bi rada da bi vsaj zvečer pila po flaški in bi tako bolje spala ker bi se najedla. se še oglasim! lepo se imejte. čebulka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. feb 2009 11:26

Hojla cebulka, lepo da vama uspeva. Kaj ce namesto s flaso poskusita pit po slamci? Mogoce ji bo pa to vsec. Glede zbujanja in hranjenja ponoci pa jaz pa mislim da punca ponoci ni toliko lacna, kot da se je tako navadila uspavat. Malcki imajo krajsce spalne cikle in se zato pogosteje zbujajo, sploh sedaj ko se cez dan toliko dogaja. Nas je imel pri cca 8ih mesecih nocno zbujanje na dve uri, ob osmih je zaspal, se ob desetih zbudil, naslednjic nato ob enih, treh, petih, no ob sedmih sva pa vstala. Da se samo uspava sem videla po tem, ker ni jedel ampak samo parkrat potegnil in spal naprej. Poskusila sem mu dat dudo pa ni bila dobra. Kako se je tega odvadil? Zelo pocasi . LP, R.

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

18. feb 2009 20:30

živjo rebecca, ja saj mogoče res ni lačna ampak imam izkušnje s prvo punco(12 let) ki je bila na flaši. zvečer sem ji dala flašo in je spala od 19-07 zjutraj. pa sem mislila da bo sedaj isto pa sem se fajn uštela. je pa res da potegne parkrat in zaspi včasih pa vleče pol ure kakor jo piči. sem pa jaz zeloooo zmatrana in zjutraj okoli 8 ko vstane bi jaz še spala... pa sej bo kmalu bolje ne????????????? za slamico pa ne vem bom poskusila ampak se bojim da ne bo nič ker mleka ne mara-a ni zanimivo da čokolino pa sedaj poje z alpskim oz. navadnim mlekom!?? da bi pa pila po flaški pa ne??? bom probala še slamco in poročam!!!!!!!!! čao! čebulka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. feb 2009 22:39

Par strani sem preskočila, tako da bom kar usekala. Naj ti povem, da je imela naša ob rojstvu 1760 gramov (ja, prav si prebrala). 2 meseca sva bili v porodnišnici, doma sva se matrali z dojenjem in do šestega meseca ni poskusila drugega kot moje mleko, potem pa počasi in stežavo sadje, zelenjavo..... Za zdrob in podobne zadeve še ust ni odprla, dve leti in pol ni spala ne podnevi, ne ponoči. Kup težav, pa da ne omenim mojega kompliciranja, vsi so me bili že siti. Čez nekaj dni jih bo imela 19, ima kar nekaj kg preveč, za mleko, skuto in jogurt še danes ne odpre ust. Je zdrava kljub mizerni porodni teži in če bi mi malo manj komplicirali takrat, bi bilo mnogo bolje za nas in najbrž zanjo tudi. lp Vesna

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

20. feb 2009 9:41

punce živjo, spet jaz. ko sem bila že vesela da je punca začela jest zel. in meso so se ji pojavili rdeči hrapavi flekci. najprej po trebuščku -so bili majhni in že ene par dni - enkrat prej je imela isto pa smo pokazale ped. pa je rekel da to ni nič hudega. včeraj pa sem ji skuhala puding in ga je z veseljem pojedla. zvečer sem jo pa kopala in je imela teh fpekcev že več- po rokicah,nogicah,hrbtu pol sem jo pa celo umila s kamilcami in počakala da se je posušilo pol sem jo pa namazala z ognjičevo kremo. danes zjutraj se videla da je malo boljše. sem pa malo pregledovala forume in baje je dobro mazat z hladilnim mazilom bom še s tem poskusla če pa ne bo boljše bom šla k zdravniku. sedaj sem čisto zmedena ker ne vem od kaj ima te flekce-lahko je kriv mehčalev(lenor), mogoče je mleko ampak alpsko mleko in jogurte je že kar nekaj časa pa je bilo do včeraj vse u redu,mogoče pa je bil kriv puding(od dr oetker) sedaj ji kuham krompir pa bučke pa mal korenja v to dam mal putra in kisle smetane da je bolj kalorično,če pa je alergija na mleko pa sploh ne vem kaj bo jedla-že tako je tako suha. da se ti zmeša! lep dan želim! čebulka

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

20. feb 2009 10:57

vprašaj zdravnika glede ENSURE prehranskega dopolnila.... mogoče bi ji ga pa lahko dodajala

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. feb 2009 12:21

Mozno je da so flekci zaradi hrane. Sicer pravis da jih po mleku ni imela. Puding lahko skuhas tudi s skrobom in kakavom, ne vem ce nismo o tem ze govorili. Lahko pa so tudi samo zaradi suhega zraka in pogostega kopanja - to smo imeli mi, tako da smo potem kopanje malo zreducirali, ne vec vsak vecer , pa seveda brez mil in po kopanju se na vlazno kozo mazali z oljem. Vsekakor pa bi to preverila prej pri pediatru. LP, R.

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

20. feb 2009 20:11

rebecca,tole s škrobom in kakavom mi ni čisto jasno. bolj ko razmišljam kaj od hrane bi ji škodilo mi nič ne pade na pamet kaj je takega jedla . mogoče pom.sok in sok kar iz pomaranče? ne vem sicer sem jo danes namazala še s hladilnim mazilom in ge na bolje. a mislite da bi ji canesten mazilo škodilo? pa še to me zanima jutri smo se nameravali kopat v toplice pa ne vem če jo ne bo peklo. ima katera izkušnje s tem? hvala za hiter odgovor! čebulka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

21. feb 2009 4:56

Mogoče pa ni od hrane? Ali je bila kaj bolna, nahod, vročina,...?

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti