Ghee

lalu  

član od: 12.4.2008

sporočila: 4

tema odprta - 31. jan 2009 21:00 | ogledi: 8.515 | odgovori: 9

Ali katera dela ghee in kakšne so vaše izkušnje z njim,uporaba ,izdelava.

Hvala

Fiona

lalu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. feb 2009 17:26

Uporabljam ga pretežno pri pripravi indijskih jedi. Zelo reko ga naredim sama, običajno ga kupim v eni indijski prodajalani v Avstriji in je čisto Ok. Mamamjia

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

2. feb 2009 9:53

Za informacijo tistim, ki se jim ne da pripravljati kuhano maslo. Zadnjič sem opazil, da ga prodajajo v pokritem delu tržnice v BTCju, na stojnici neke eko kmetije.

Miroslav Vulović

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. feb 2009 13:28

sarabande je napisal/a:

Za informacijo tistim, ki se jim ne da pripravljati kuhano maslo. Zadnjič sem opazil, da ga prodajajo v pokritem delu tržnice v BTCju, na stojnici neke eko kmetije.

Miroslav Vulović

 

Pa v Lidlu tudi.

Julija

hamza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 16

18. sep 2009 19:20

ghee lahko pripravite sami doma. surovo maslo-po možnosti nesoljeno damo v ponev in segrevamo dokler se maslo popolnoma ne stopi,nato zmanjšamo temperaturo in pustimo,da rahlo "brbota" običajno nekje 15 min.na 250g masla.Kmalu dobi vonj po pečenih kokicah in se obarva zlato rumeno...paziti moramo,da se ne zažge.Ko je maslo čisto in vidite do dna,je pripravljen. Tako maslo je uporabno dolgo časa oz.se ne pokvari,tudi če ga ne hranite v hladilniku. S tem postopkom uničimo škodljive snovi iz masla.Je zelo zdravilen in se uporablja za vse možne tegobe in je lahko prebavljiv-spodbuja prebavo.(ayurvedsko maslo) hamza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

18. sep 2009 19:25

hamza je napisal/a:
S tem postopkom uničimo škodljive snovi iz masla.hamza

Tale je pa bosa......res pa je, da v takem malsu skoraj ni vode in se zato pač pozneje pokvari.

rimljanka - zasebno mnenje

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

27. sep 2009 21:35

Jaz vzamem kakšne štiri ali pet zavitkov surovega masla in ga v voku razpustim, dam na mali ogenj in eno uro dol pobiram peno. To je to, ostane pa dolgo časa, četudi ga uporabljaš vsak dan... lp terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

27. sep 2009 21:47

terakota je napisal/a:
Jaz vzamem kakšne štiri ali pet zavitkov surovega masla in ga v voku razpustim, dam na mali ogenj in eno uro dol pobiram peno. To je to, ostane pa dolgo časa, četudi ga uporabljaš vsak dan... lp terakota
Aja, še to: hranim ga pa na sobni temperaturi, samo, da je temno in se nikoli ne pokvari-bolj je star, več bolezni pozdravi terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti