Koliko?

Joj, oprosti Moycaa, v bistvu sem odgovarjala tisti prvi -mojcci. Ah, ti strela, kadar je preveč Mojc na kupu zna ratat zmeda mamaF - Mojca
Mene pa zanima celjski okoliš,pa če je katera iz bližine,ki bi kekse napekla.Mene namreč daje lenoba,moji pa bi kekse jedli.Ker domače je pa le domače pravi moj sin. kriznana
MamaF, ni panike, saj sva po mojem obe z veseljem prebrali tvoj odgovor Res bo treba začeti ceniti svoje delo, predvsem pa porabo časa, ker po 8 urnem delovniku in vožnji v službo in nazaj, že tako ne ostane prav veliko časa, da pa še tega človek kar "razmetava" za "đabe" je pa sploh narobe. Ok. Od zdaj naprej bom tudi jaz kar vnaprej povedalo ceno. Če hočeš vzemi, če nočeš pa nič hudega, saj mi ni nujno tega delat. mojcca
mojcca je napisal/a:
Tudi sama sem razmišljala, da če bi poskusila vsaj malo vnovčiti ta svoj "hobi", potem bi bil kg mojega peciva vsaj 20 eur. Sem bila pred dnevi v Mercatorju in je bil kg malo boljšega mešanega peciva 15 eur, pa so to industrijski piškoti, ne ročno izdelani, čeprav piše, da so ročno izdelani. Tega enostavno ne verjamem, saj proizvajalec ne bi prišel cenovno skozi, razen če uporablja že vse mikse pripravkov tako za pecivo kot za kreme in ostalo. mojcca
No, vidiš! Tisti piškoto so ali pa niso "naravni", v glavnem so pa vsi enakega okusa, saj je osnovno testo za vse enako, malo se igračkajo le z nadevi in oblivi. Tudi jaz se strinjam z Nolo - oz. tako počnem. Moje marmeladke prodajam na vaški tržnici, prijateljem pa jih podarjam. Če pa kdo naroči, pa seveda prodam. In se zdi vsem normalno. Konec koncev tudi meni prijatelj vulkanizer računa menjavo gum. Za prijateljstvo pa lahko še zmeraj spijeva kafe! Sicer pa pravi pregovor: Čisti računi - dobri prijatelji. mamaF - Mojca
Domače pecivo je vsekakor več vredno kot kupljeno. Torej bi mogla biti cena v vsakem primeru višja. Pa saj se vsi tu tako strinjamo. Ma ne boste verjeli, da je meni ena stranka (bolj znanka) zavrnila naročilo za poroko, ker sem postavila ceno za mešano pecivo 10 eur. 2 sekundi sem bila užaljena, potem pa srečna, da mi ni bilo treba garat poleti pri 30 stopinjah pri pečici in skoraj nič zaslužiti... Torej postavi ceno, ki je vredna vsega dela, drugače raje odkloni naročilo. matilda
MamaF - totalni "kaos", kajne. Pa ti si tudi Mojca. . Še Kekca in Rožleta rabimo! :) Moycaa
Ja,res je fino,če lako dobš domače piškote,pa še mešane povrhuTiste,ki smo že same pekle,vemo,koliko je truda in časa. Jaz jih pečem ravno zaradi tega zelo redko,bi jih z veseljem raje kupila,če bi mi jih kdo napekel;) Imam vsaj to srečo,da dobim domače rezance,res tiste,taprave. sara_k
Kriznana, v Celju ... je pa takole.... tule na Ljubljanski cesti so pred kakšnimi 3 tedni odprli slaščičarno in prodajajo pecivo na kg - cena je 15€, imajo pa pester izbor... al pa v Šempetru je tudi ob cesti slaščičarna... kjer prodajajo te stvari. lp Pokraculja
Predlagam ti, da naročiš tej prijateljici, naj vse sestavine kupi sama in jih pripelje k tebi (da bo imela občutek, koliko to stane, če ne drugega), nato pa lepo zaračunaj še 10 € na uro za delo in elektriko. To bi se mi zdel zelo pošten dogovor. Domačih piškotov v nobenem primeru ne moremo primerjat z industrijskimi. To je dodana vrednost, ki bi jo moral vsak naročnik domačega peciva cenit in brez zmrdovanja plačat. jancka
Seveda! Saj tudi pri domačem pršutu, panceti in klobasah človek ceni in plača tisto "domače". Zakaj bi bilo torej pri pecivu kaj drugače! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Izpostavljeno

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti