Kar tako, v razmislek

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. jan 2009 14:56

:))) garantiram, da te bo Stoparski vodnik spravil iz melanholicnega razpolozenja...:)))) Then again, kaj je narobe z melanholijo ;))) (jaz se ravno te dni tko lustno malo sama sebi smilim, medtem ko se pocasi za usesa vlecem iz gripe, pa ravno ugotavljam, kako za spremembo vcasih prav pase...:))) namrec smiljenje, ne gripa. lp, proxima

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

29. jan 2009 15:03

Veličina posameznika je tudi v tem, da se zaveš "da ješ piškote nekoga drugega oz. da si mu jih pojedel", kaj storiti s tistimi , ki se tega ne zavejo nikoli??? Sicer pa mi je zgodbica všeč, ko sem jo prebiral, sem točno vedel kaj me v nadaljevanju čaka...drage dame (in gospodje - da nebi bil kdo užaljen), ni vedno dovolj vzklikati"oh kako lepo....oh kako dobro napisano....oh pa še res je...itd, itd. Ne leti na tole kar je že napisano, ampak na večino tega kar se dogaja v naših življenjih pa velikokrat kar namerno "pojemo druge pišlote in obenem zamižimo..." Kajne? Escada

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

29. jan 2009 16:06

...ja, pa kako res je to! To zgodbico imam nalepljeno v pisarni in je marsikdo že odšel zamišljen, ko jo je prebral. Lep in miren dan še naprej! ursula-ce

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2009 16:20

Ta zgodba ima eno napako- v celoti je izmišljena. Ljudje namreč ne reagirajo tako. Toliko kot zgodba o Miklavžu. Bi pa bilo lepo, če bi bilo res.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2009 16:31

frina je napisal/a:

Ta zgodba ima eno napako- v celoti je izmišljena. Ljudje namreč ne reagirajo tako. Toliko kot zgodba o Miklavžu. Bi pa bilo lepo, če bi bilo res.

F r i n a

 

Pa kaj, če je izmišljena, pomembno je, da nam da misliti. Kot številne knjige, filmi ...  Mamamia

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jan 2009 16:38

Ravno resno premišljujem, če bi bila na mestu one ženskice s piškoti, a bi stričkota takoj počila po roki al bi ga prvo fino nazjala????  Ker, kar premislimo, če bi takoj odreagirala, bi oni takoj pojasnil mojo zmoto, zadeve bi se uredile, jaz bi se mu opravičila, postala bi prijatelja za vse življenje in mene sploh pol v letalu ne bi pekla vest, ker sem mu pohrustala pol piškotov.

Lp

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jan 2009 17:00

mamamia je napisal/a:
Tako kot sem pred časom tistega psa med ogledali.

 

Mamamia

mamamia
"Tvojega" psa z ogledali sem nedavno uspešno uporabila pri pogovoru z mojo najstnico o odnosih v razredu, med sošolci in kar tako. Je rekla, da bo zgodbo povedala naprej - eni hudo zamerljivi sošolki Nič hudega, če gre za copy-paste, važno je, da se dobre stvari širijo v dober namen! mamaF - Mojca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2009 18:12

elaphus je napisal/a:

Ravno resno premišljujem, če bi bila na mestu one ženskice s piškoti, a bi stričkota takoj počila po roki al bi ga prvo fino nazjala????  Ker, kar premislimo, če bi takoj odreagirala, bi oni takoj pojasnil mojo zmoto, zadeve bi se uredile, jaz bi se mu opravičila, postala bi prijatelja za vse življenje in mene sploh pol v letalu ne bi pekla vest, ker sem mu pohrustala pol piškotov.

Lp

cervus

 

Elaphus, pa sem mislila, da je z mano kaj resno narobe. Nimam pa odgovora: zakaj mu ONA ni ponudila piškotov ???????

 

V naših odnosih je narobe prav to, da ne razčistimo razmerij takoj. In če bi ona na poti tisto škatlo zgubila ?  ( Kar je najbolj verjetno.) Do sodnega dne bi bila jezna na požeruha ?

F r i n a

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

29. jan 2009 18:21

Zelo poučna zgodba. Morali bi si jo večkrat prebrati. lili_stef

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. jan 2009 18:26

mamaF je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Tako kot sem pred časom tistega psa med ogledali.

 

Mamamia

mamamia
"Tvojega" psa z ogledali sem nedavno uspešno uporabila pri pogovoru z mojo najstnico o odnosih v razredu, med sošolci in kar tako. Je rekla, da bo zgodbo povedala naprej - eni hudo zamerljivi sošolki Nič hudega, če gre za copy-paste, važno je, da se dobre stvari širijo v dober namen! mamaF - Mojca
Jaz pa prirejeno pri pogovoru s svoji še ne 5-letnim sinom. Naslednji dan jo je razložil v vrtcu, starejši pa v šoli. veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti