Fiksni zobni aparat

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

25. dec 2012 21:20

Če boš mislila samo na to kaj se slabega lahko zgodi...jaz sem čisto odmislila, da sem v bolnici prvi dan in sem noč pred op. spala tako dobro in trdno, da so me morali skoraj iz postelje vrečt...

Misli na pozitivno in tudi bo.

LP, Saša

Mir in dobro!

Gozdnajagoda  

član od: 10.12.2012

sporočila: 12

2. jan 2013 0:33

Punce tako ste fajne, da vam ne morem opisat. In še hitre ste-super, hvala. Zelo dobrodošlo slišat vse prigode in vaše izkušnje in mislim, da mi bo zdaj kar malo lažje, ker že počasi odhajam v bolnico. L.P., se javim. V ned. že grem in upam, da ne bodo prestavili in da bodo preiskave o.k.

 

Poskušam misliti pozitivno kot svetujeta.:)

 

Lep pozdrav,

Teja

 

 

Gozdnajagoda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2013 12:07

Gozdnajagoda, pri takih stiskah meni (okej, na operaciji nisem bila, ampak eno dobro dozo bolniških tretmajev sem pa doživela) najbolj pomaga kak projekt za čase, ko bo zadeva za mano.  Tako sem si lani ob težavah s hrbtom, takoj, ko sem bila toliko fit, da sem prilezla in postelje (ker nekaj časa nisem mogla hoditi) do računalnika, nemudoma bukirala sanjske počitnice in se motivirala, da se sestavim za čas, ko bo treba iti na destinacijo. Najdi si nekaj, kar si res želiš in boš to počela po tem, ko bo operacija za tabo. Tako bo psiha pomagala, da se okrevanje pospeši.

 

 

Glede tistega, da "kaj pa če umrem" - draga moja, vsi bomo enkrat umrli. Ampak do takrat je še zelo daleč.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jan 2013 15:53

Meni se zdi, da je "projekt", ki se ga res veseliš po operaciji na čeljusti VELIK NASMEŠEK! 

Zdi se mi, da čisto preveč komplicirate in kapricirate. Pač moraš narediti, kar moraš narediti.

Čisto BTW, dala nekaj operacij na čeljusti skozi in niti enkrat samkrat nisem zato ležala v bolnici. No, "zobozdravniške" bolniške postelje pri nas niti ne obstajajo.

 

 

Vanja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

2. jan 2013 16:00

Moj cilj je bil, da bom lahko jedla olive s koščicami. Jih namreč obožujem in jem pred tv-jem namesto čipsa.

To mi je uspelo..poleg nasmeha, lepega profila in vsega drugega. Jobolko vgriznit še ne gre. Čez kakšen mesec ali dva, ko dobim končno aparat dol.

Me zanima kdo bo tvoj kirurg, Saša

Mir in dobro!

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. jan 2013 20:13

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni se zdi, da je "projekt", ki se ga res veseliš po operaciji na čeljusti VELIK NASMEŠEK! 

Zdi se mi, da čisto preveč komplicirate in kapricirate. Pač moraš narediti, kar moraš narediti.

Čisto BTW, dala nekaj operacij na čeljusti skozi in niti enkrat samkrat nisem zato ležala v bolnici. No, "zobozdravniške" bolniške postelje pri nas niti ne obstajajo.

 

 



Vanja

 

Tole ti pa težko verjamem, Vanja. Mogoče po izklesu zob in podobnih malenkostih res greš domov, ampak tule je le govor o ortognatskih posegih, kjer se kosti razrežejo, polomijo in kar je še podobnih grdih stvari in so temu primerni tudi možni zapleti, od bruhanja, oteklin, krvavitev, do nezmožnosti požiranja in dihanja zaradi nove lege jezika in mišic... Seveda to niso zobozdravniške zdravniške postelje, saj tu ni več področje oralne, ampak maksilofacialne kirurgije in močno dvomim, da kjerkoli na svetu pošljejo pacienta po pomiku spodnje čeljustnice navzad (ki traja mogoče 3 ali 4 ure), isti dan domov... Če gre brez zapletov, pa po kakih 2-3 dneh verjetno tudi pri nas res ni več nobene ovire.

Gozdnajagoda, kar pogumno, sigurno boš zadovoljna, ko bo za tabo.

 

čoko

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

2. jan 2013 21:01

Moja op. zg.čeljust, sp.čeljust in brada (ploščica) je trajala 6 ur. Brez zapletov, pa sem bila notri en teden...tako da..Po dveh dneh so mi komaj povoje iz glave dol pobrali, pa tampone iz nosu.

Lp, Saša

Mir in dobro!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

7. jan 2013 18:28

Upam, da je vse potekalo kot mora, in bo okrevanje le še češnja na torti. Meni so na to, ko sem rekla, da sem napihnjena kot U.Čepin rekli, da jaz bom vsak dan lepša in naj se veselim tega.

LP, Saša

Mir in dobro!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jan 2013 14:54

Saša, potem greva pa skupaj jabolka rabutat . Od takrat dalje moje najljubše sadje. Operirana sem bila konec novembra, pravilno jedla pa sem lahko šele po cca 10ih mesecih.

Loni Makaroni

Gozdnajagoda  

član od: 10.12.2012

sporočila: 12

12. jan 2013 12:02

Punce, sporočam vam, da je uspelo. Ne morem verjeti, da sem preživela in da sploh ni bilo tako hudo.:) Sedaj sem že doma in jem na žličko.:) Bolečin ni bilo, komplikacij tudi ne.

Hvala res za vse, ne vem kako bi se znašla brez nasvetov, mnenj in predvsem vaših izkušenj. Operirali so spodnjo čeljust in sedaj sem tako lepaa.:) Končno bom lahko nosila čop in ob tem izgledala o.k.:) In še grizla bom lahko kot je treba. Iz bolnice prispsela po 3 dneh in pol. Oteklina je bila precejšnja a samo dva dni. Sedaj nosim splint 14. dni (vsaj tako sem razumela zdravnike). Zanima me še samo: ali je po vaših izkušnjah o.k., če dam občasno splint ven, ko npr. telefoniram in ko si umivam zobe (tako so mi rekli zdravniki) in med hranjenjem? Edino kar nisem prenesla je brizga zato si dam med jedjo splint ven in jem po majhni žlički pasirano hrano...ne grizem ampak samo pogltnem.

Kaj mislite? Sem prehitra za žličko? Vprašala sem že ortodontko in čakam na odgovor. Kirurga sem pozabila povprašati o tem. Od OP je sedaj 5. dni.

L.P.

Gozdna Jagoda:)

Gozdnajagoda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti