Krhki flancati

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. feb 2011 16:08

Evo, mehurckov kolikor hoces, Kotarca. Alenka9, saj to je cisto podoben recpt, ampak po toliko letih izkusenj pac ne tehtam vec. Tile na sliki so iz priblizno 200,300 gr moke, za oreh stopljenega masla, 2 celi jajci, domace zganje, limonina lupinica, vanilija, sol. Ker je bilo testo le malo pretrdo, sem dala se malo radenske,( ce imate odprto kako dobro vino je se boljse, tudi penece se koristno porabi, za dobre pol ure v hladilnik, potem pa sproti na strojcek in v mast. Ne pozabite malo potresti ponev! Se tople sem potresla s sladkorjem v prahu in ...vecerja je gotova. Pa lipov caj in nic drugega. Zdaj grem pa pospravljat kuhinjo ). lp lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

10. feb 2011 16:20

.....................in še: , lučka52! To je beseda!

lp

mzm

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. feb 2011 19:16

Joj lučka52, kar hrustajo!

nola

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. feb 2011 7:00

Uspeli so!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tako sem vesela. Mislim, da je bil moj problem v preveliki količini jajc in premehkem testu, pa tudi predebelo sem razvaljala. V glavnem je v vseh receptih po 4 do 5 jajc na samo 1/4 kg moke, to pa znese, reci in piši, 16 na kg. Opazila sem razliko, ko sem potresla posodo. Domnevam, da je finta verjetno v tem, da vroča mast oblije tudi vrhnjo stran, ki se potem bolj napihne in nastanejo mehurčki. Razvaljala sem jih na strojčku za testenine, čisto na tanko, na najmanjši debelini. Moja mami ima namreč starejši model z zarezami in ni številk za oznako debeline. Kaj bi brez vas punce, hvala vsem, posebno alenki 9 za recept in lucki 52 za dodatna navodila in čudovito fotko. Kotarca

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

27. nov 2013 21:25

Večina receptov za krhke flancate vsebujejo samo rumenjake,zasledila pa sem tudi da se dela testo z celimi jajci.

Mene pa zanima razlika testa oziroma kvaliteta flancetov če delamo testo s celimi oziroma samo z rumenjaki.

lp

-pika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. nov 2013 7:12

Če delaš s samimi rumenjaki, je testo bolj krhko. In ker so to ravno krhki flancati....

lp

cervus

anastazijab  

član od: 17.2.2014

sporočila: 11

27. feb 2014 7:59

Letos bom pekla malo manj krofov in več krhkih flancatov. Saj mi ratajo ampak idealni pa niso. Ve katera/i za res dobro razmerje med moko in rumenjaki (tudi meni se zdi, da bolje uspejo, če niso cela jajca)?

Hvala pa sladek konec tedna želim

anastazijab

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

27. feb 2014 19:29

Pri nas se krhki delajo samo z rumenjaki, s tem da se da na cca 500 gr moke 5 rumenjakov...in kot ste nekatere že napisale morajo biti zvaljani na tanko da hrustajo (imam malo starejši strojček in tam je oznaka 5).

Lučka52 - tvoji so takšni kot morajo biti, čisto "tapravi". Čestitam!

tisa55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti