Hranjenje kruha

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 12. mar 2003 8:37 | ogledi: 10.051 | odgovori: 12

Zanima me, kako je najbolje hraniti kruh, da se ne posuši in da ne splesni prehitro.

O tem je sicer že bilo nekaj govora tu, zlasti glede posode Tuppervare. Jaz do teh posod ne morem priti (pri nas tega trenutno nihče ne ponuja), pa še draga je. V trgovini vidim razne lesene, plastične in kovinske zabojčke z vratci in pa plastične posode, vrečke... Kaj je najbolje? In kaj se doda zraven v npr. plastično posodo, da ne splesni. (nekaj zrn riža?...)

Sedaj ga imamo v PVC vrečkah, kar mi je pa čedalje manj všeč...Prosim za vaše iskušnje.

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

12. mar 2003 9:05

Mi imamo kruh spravljen kar v papirnati vrečki, v kateri smo kupili kruh in še v PVC vrečki. Kruh ne plesni in zdrži zelo dolgo, ker nismo jedci kruha. Smo probali tudi s tistimi lesenimi posodami, pa niso ne vem kaj. Tudi Tupperware se ni obnesel. Motilo me je, ker si moral čistiti drobtine, tako samo vrečko stran vržem in je. Mogoče boste rekli, da sem lena, ampak to ni res. Samo praktična Lp, Andreja

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

12. mar 2003 9:23

HOJLA! Tudi pri naju je podobno. Na začetku ni bilo denarja za posodo za kruh, pa sva dajala hruh v škrnicelj in še v pvc vrečko. Čez čas pa sva ugotovila, da je kruh dosti boljši in zdrži precej dlje kot pa prej doma, ko smo ga (pri obeh) hranili v Tupperware posodi. Vrečo imava kar v predalu s posodo, si pa morava omisliti kakšen drug prostor. Če pa se že zgodi in kruh splesni, pa je najenostavneje, vržem stran škrnicel ali pa kar s vrečo vred. V Tupperware posodi pa je bila katastrofa. Moral si jo namakati, pa drgniti, pa še zoprno je, ker je valovito dno. Še večji problem pa je bil v tistih nekaj črtah od rezanja (načeloma se ni rezalo v posodi, ampak na dilci, a včasih tako na hitro....saj veste kakšni smo mi mulci), tam okoli se je najraje nabirala plesen. Lesene posode pa nimam, nekako mi niso všeč, pa šena pultu je bolj malo prostora. Verjetno pa je s čiščenjem podobno kot s plastiko. Edino to da je les živ in se plesen mogoče kako deformira in začne še on plesneti??? HEC!! LP Mica

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

12. mar 2003 9:32

Najbolj enostavno je hlebec ali štruco narezati na rezine, dati v vrečko in zamrzniti. Potem pa sproti jemlješ ven, po potrebi, pa imaš vedno svež kruh. lp Milojka

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

12. mar 2003 11:25

Jaz nimam težav s Tupperwear posodo. Mogoče ne veste, da obstajata dve različni: ena za bel kruh (višja) in ena za črn (nižja). Razlika je v tem, da je črn ponavadi bolj vlažen in ima zato ta posoda neke vrste zračenje (ne me jemat za besedo ). Se pravi, če daš črnega v tisto namenjeno belemu, bo prej splesnel. Kar se tiče drobtin; jaz jih pač ven stresem. Meni so na splošno Tupperwar posode precej pripomogle k redu v kuhinji - veliko manj stvari se mi pokvari, ko pozabim nanje. lp Janja

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. mar 2003 13:04

Ahoj! Mi hranimo kruh v papirnati vrečki in v lesenem krušniku. Super je, nikoli ne splesni, ne kruh in ne krušnik ;-)) in dolgo ostane dober. Krušnik ima na dnu predalček, v katerega padajo drobtinice. Pradalček samo izvlečeš in streseš drobtinice stran. Res pa je, da na pultu zavzame kar nekaj prostora, zato ni ravno za kuhinje z malo delovne površine. Shranjevanje kruha v plastični vrečki pa je obupno. Kruh je moker, kisel in res hitro splesni. Pozdravček vsem!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. mar 2003 13:20

NOA, sicer je moja kuhinja res majhna, ampak me vseeno zanima. Kakšen krušnik je to, da ima spodaj predalček? Kje ste ga kupilii? Ali mora biti v papirni vrečki če je že v krušniku?(če je v vrečki tako ali tako drobtine ostanejo v vrečki, ali ne?) Rada bi nekaj enostavnega, ker moj sin, če vzame kruh iz vrečke, se nikoli ne potrudi, da bi kruh lepo vrnil v vrečko-vrečka ostane na pol odprta, kruh pa v njej prehitro suh, pult zraven pa poln drobtin. Papirnatih vrečk za kruh pa skoraj nimam, saj ga skoraj vedno pečem sama.

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

12. mar 2003 14:07

Saj pri nas se tudi brat ni nikoli potrudil in je zmeraj ostala vrečka napol odprta. Pol ko pa je parkrat jedel bolj star kruh se ja pa navadil. Lp, Andreja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

12. mar 2003 15:24

Tudi meni najbolj pomaga Tupperwear posoda v kateri mi kruh do sedaj še ni zaplesnil, uporabljam jo približno dve leti, je pa res, da se posoda odpira večkrat na dan za par minut, kar je baje bistvo vsega. Poizkusila sem tudi s papirnato vrečko, vendar se mi zdi, da ima potem kruh okus po vrečki, tega okusa pa ne prenesem, če pa koga ne moti mu priporočam, ker kruh res ostane sveži. Lp Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 12. mar 2003 15:25:25

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

20. mar 2003 7:52

Tortica, pošlji naslov, pa ti zrihtam predstavnika za Tuperware - posoda je res draga - je pa zato kvalitetna in za široko uporabo - na pogled pa je čudovita. lenka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. mar 2003 12:00

Hojla, Tortica! Oprosti za pozen odgovor-dostop do interneta mi je malo ponagajal! Lesen krušnik sva kupila pri Ribničanu s suho robo pred Interšparom v Novih Jaršah. Tega je že kar nekaj let. Jaz imam vedno kruh v krušniku v papirni vrečki, drugače bi se zagotovo preveč izsušil. Če kruh pečeš sama (vse pohvale!!!), si priskrbi papirne vrečke. Štos tistega predalčka pod krušnikom pa je, da imaš v njem nekakšno leseno paletico, na kateri kruh tudi režeš, in tako prestrežeš drobtinice ki pri tem nastanejo. Lep pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti