Pršut, vino in sir

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. avg 2012 18:30

Miška, tebe sem mislila, seveda!

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

8. avg 2012 21:29

naor: Saj ne vem kaj naj porečem. Takšne lepe besede in odnos. Pa ko vem, da dostikrat zaletavo napišem in vprašam določene zadeve, a takšen sem. A še nikoli, NIKOLI me nobeden ni stresel iz hlač me ignoriral ali pa poslal kam.
Ekola, to je bistvo in posebnost tega foruma. Medsebojno spoštovanje in pripravljenost, da si medsebojno pomagamo kjer in kadar le lahko. Hvala naor

Pa saj HVALA VSEM, ideje ste stresli iz rokava, kot nebo strese prijetno poletno nevihto (oh kaj bi dal, da našo zemljico obdari z ogromno dežja in tako reši Primorsko...).
Res ste mi vsi/vse pri srcu in saj se ne morem dovolj zahvaliti.
Ene ideje sem si na novo zapisal, ene sem že vedel, spet druge so se mi danes porodile in ste jih tudi vi napisali. RES LEPO.

Vilma: Res je. JE NEKAJ NAJ NAJ, je NAŠ in je KRALJ. In vsekakor drži. Ješ ga lahko kadarkoli in kjerkoli. Ali ko se voziš iz hribov, ali plezanja, ali sprehoda oz. izleta, ali iz muzeja in na hitro skočiš po 10dag in ga v avtu počasi uživaš ob kakšnem sveže pečenem kruhecu. O ja, užitkom ni konca, samo znajti se je treba.
In večina iz Kulinarike nas je itak posebnežev in gurmanov...

Mamamia: Se enkrat, FALA! Saj veš
Točno to, kar mamamia opisuje okoli pršuta imam jaz okoli domače skute. Odkar sem spoznal tole Tinjsko, ni več nobene druge. Zaljubil sem se do ušes, se ta teden oklical za SKUTOHOLIKA, zasvinjal ogromno forumov z mojim hvalospevom o skuti (predvsem fitness forume) ter vprašanji in to šele po letih in letih nezanimanja za skuto katero sem imel za pusto hrano sportnikov.
Saj sem rabil en cas, da sem vzljubil tole Pohorsko skuto, katera je nevtralnega okusa, pusta in faaaajn grudasta. A ko je enkrat zalaufalo, je zalaufalo. Kilca na teden. Občasno ko kaj iščem po hladilniku, ali pa grem samo mimo, opala pade čajna žlička v posodico in že se čuje po bloku .
Neredko se zgodi, da ko grem odtočiti sredi noči, me magično odnese do žličke in v hladilnik. Skoraj nekaj takega kot našo nosečnico na marmorni kolač.
No ekola, če to ni ljubezen in odvisnost!?!? Ampak rajši to, ko je zdravo, domače in podpira naše sosede na Pohorju (pri njih se jemljemo mleko in jajca) kot kakšne umetne zadeve, pijančevanje ali kaj podobnega.

Za jutri pa sem se že odločil: Fr. PZ baguetta popečena na grilu. Na en del bom dal samo pršut, zraven pa lepo različni siri in posebej malo oliv.
Drugi deli pa bodo pol narejeni z skuto, bučnimi semeni, zelenjavo. To kaj drugače naredim za zajtrk. Podlaga pri enem sendviču bo kvalitetna dionska gorčica, gor skuta, na to pa sveža kumara.
Tudi bavarsko basico imam tokrat, da malo dodam na skuto.
Drugič pa en fajni kulen.
Vsakič drugače...to je to.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. okt 2012 20:47

Jutri za zajtrk pa VSE VAŠE IDEJE zbrane na enem mestu. Mater se bo uživalo, mastilo, veselo cmokalo in se smejalo. MMMMM.
Tako sem vesel, da ste mi dali tolikšno noro dobrih idej!!!

Pršut po vaših idejah 
nato pa 
SKUTA po predlaganih nasvetih MAMEMIE. MAMA, danke schön 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

1. okt 2012 21:08

Mi iz Brd prisegamo na pršut, zraven pa kakšen sivi pinot, rebulo ... Zraven obvezno kakšen močan sir, lahko iz tolminskih hribov ali iz Bovškega. Trenutno se sicer mljaskamo ob ovčjem siru iz Sardenije. Zraven sira (letos prvič) jemo marmelado iz čebule, po navadi iz Toskane. Namesto kruha je največkrat polenta, in to bela. Njami, še bi mami :)

Nomen

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2012 8:28

Ne dvomim!

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. okt 2012 9:26

Nomen: To z polento mislite, da v osnovi nadomesti kruh? ZAAAANIMIVA ideja. Torej da si recimo skuham polento, jo popečem v kocke in pol zraven pršut in sir? Ker pol lahko takšno polento v roke vzamem...polentne palčke. Noro dobra ideja.
Tako ste mislili, ali kaj podobnega?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. okt 2012 10:33

Ko boš cvrl polento v olju, daj v olje nakaj listov žajblja ...

mamamia

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

28. okt 2012 18:13

MBrando, obstaja več možnosti, hvala bogu :) Lahko tako - z na žaru popečeno polento ali pa samo kuhano, vendar ohlajeno - v tem primeru dejansko nadomesti kruh. S polento gre sicer (po mojem okusu) najbolje na maslu popečen pršut (dodamo pa tudi malo črnega vina ali kisa). Včasih, če imamo goste, naredimo iz polente, sira, pršuta, oliv ipd. variacijo obloženih kruhkov ali pico, ki ima namesto testa polento.

Nomen

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. okt 2012 19:12

HVALA OBEMA!!! V kratkem sprobam.

Mimogrede. MAMAMIA HVALA za poslane ideje okoli skut.namaza. Kot lahko vidite pri zajtrkih, sem si danes zacumpral 2 perfektna!! Mega dober frištik. HVALA!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2013 17:42

Doma imam en dober močan francoski kozji sir, pa me zanim če ga priporočate v kombinaciji z ita.delikatesnim pršutom?

Zraven bom pa drugače tudi postregel kvaliteten grana padano...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 12. 2013 17:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti