Krema za torto

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

tema odprta - 5. mar 2003 10:31 | ogledi: 4.667 | odgovori: 8

Potrebujem nasvet!

V soboto bom spekla torto za možev rojstni dan, pa bi rada poskusila "nadevati" s kakšno posebno dobro kremo.

KATJA PRUNK

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

5. mar 2003 11:04

Kakšno - skutino,jogurtovo ali čokoladno?Meni osebno in tudi družini je zelo dobra jogurtova ( z dodatkom jagod ),pa še hitro je gotova,vendar ni preveč sladka!

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

5. mar 2003 12:44

Nisem se še odločila, kakšno torto bom naredila. Včasih sem delala torte za vso družino, zdaj pa sem že precej iz prakse. Pa še tiste kreme so bile na osnovi pudinga in masla. Zdaj pa bi rada kakšno spremembo. KATJA PRUNK

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. mar 2003 13:34

Katja, ena možnost je tale: Svetla krema za rolade in torte 250 g bele čokolade, 4 listi želatine, 1 žlica pomarančnega soka, 1 jajce in 1 rumenjak, 0,5 l sladke smetane Čokolado nalomimo na koščke, damo v skledo, skledo pa postavimo nad kozico z vročo vodo. Segrevamo, da se čokolada razpusti. Želatino namočimo v mrzli vodi, da nabrekne. V kotličku nad soparo kremasto stepemo 1 jajce, 1 rumenjak in pomarančni sok. Iztisnemo želatino in jo razpustimo v tej kremni zmesi. Dodamo čokolado in razmešamo, da dobimo gladko kremo. Kotliček odstavimo na hladno. Ko se začne krema strjevati, stepemo sladko smetano in jo primešamo kremi. Lahko uporabiš tudi temno čokolado. Če uporabim belo, navadno naredim temen biskvit, zaradi kontrasta. Uporabim pa tudi samo polovično dozo biskvita. Drugo polovico navadno zamrznem in uporabim kasneje. Zelo fletno zgleda, če jo okrasiš s Ferrero Rocher kroglicami, prerezanimi na pol, na koncu jo pa še malce potreseš s čokoladnimi ostružki. Drugače pa je meni izredno dobra tudi "princa Evgena švarcvaldska torta z višnjami, ki pa jo jaz delam na približno. Naredim temen biskvit, ga v sredini izdolbem (ne do dna), pustim cca 2 do 3 cm robu okoli. Zdrobljen biskvit prepražim v ponvi brez olja, nekaj žlic ga pustim za okras. Višnje odcedim, soku dodam gustin alias puding, ki ne sme biti preredek (iz 4 dl soka), ohlajenemu dodam višnje (nekaj jih pustim za okras) ter nadevam izdolben biskvit skoraj do vrha. Na koncu naredim kupolo iz stepene smetane in biskvitnih drobtin (nekaj jih vedno ostane, drugače bi torta zgledala bolj kot piramida). Nato okrasim s kupčki smetane in polovičkami višenj. Vse skupaj pa še potresem s sesekljanimi pistacijami. Saj imam doma nekje recept, bi ga lahko v petek poiskala, ko grem domov. Zadeva vsekakor ni tako komplicirana za ustvarjanje kot se sliši. Veliko kreativnosti ti želi Loni.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. mar 2003 16:15

Amona, ali lahko sporočiš kako se pripravi jogurtova krema, ki je manj sladka?

amona  

član od: 24.4.2002

sporočila: 49

5. mar 2003 16:22

Kot sem že napisala je meni najljubša jogurtova! Spečem svetel biskvit,na ohlajenega pa dam jogurtovo kremo,ki jo naredim: 0,5l sladke smetane,2 veliki žici mlete želatine ter 3 navadne (čvrste) jogurte.Vse to zmešam in ko se začne trditi vlijem na biskvit.Domači imajo zelo radi,če v maso vmešam sadje npr. jagode,borovnice,ananas...Po vrhu pa okrasim še z želatino in koščki sadja ter sladko smetano. Se pa strinjam s tabo,da torte s pudingi ali margarino niso tako dobre.Pri nas doma je vse bolj "natur" in manj sladko.

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

5. mar 2003 17:43

Mogoče poskusiš bananino kremo: 1-2 banani 1 rumenjak 15 dag sladkorja v prahu 15 dag masla 2 žlici sladke smetane 1 žlico ruma 1 žlico čokolade v prahu Vse zmiksaj v multipraktiku. Previdna pa bodi s sladkorjem, raje ga daj manj, ker so včasih banane zelo sladke. LP Damjana

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

5. mar 2003 18:02

Predlagam kremo, ki je opisana v receptu Čokoladno-vanilijeva ledena torta. Super je! Najbolje je, da jo narediš dan prej, namažeš na biskvit (ki ga prej malo namočiš) in daš v hladilnik. Krema je naslednji dan trša in se ne razleze, dobra pa za vse prste obliznit. Ravno pretekli vikend sem jo spet delala in spet pri tašči dobila pohvale . Asja

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

6. mar 2003 12:48

Ta forum je pa res super stvar! V tako kratkem času sem dobila toliko idej, da ne vem, katero naj jutri uporabim. Loni, kaj pa bela čokolada? Se dobi tudi v prahu, ali moram raztopiti Milko ali Nestle čokolado? KATJA PRUNK Sporočilo je spremenil(a) katica dne 06. mar 2003 13:01:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti