Marmelada pri buhteljnih

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

tema odprta - 14. dec 2008 12:08 | ogledi: 14.387 | odgovori: 16

Nikakor mi ne uspe, da bi marmelada ostala v buhteljnih, vedno mi steče ven, da so buhteljni potem na dnu zlo packasti. Kaj naj naredim ?!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. dec 2008 12:27

Jaz za slaščice, kjer se marmelada peče - rogljički, školjkice..., najraje uporabljam mešani presadov marmeladni namaz. Ta se najmanj razlije. Po mojih izkušnjah je največ težav z marelično marmelado. Lahko pa tudi v marmelado zamešaš malo škroba. matilda

tjasqa86  

član od: 12.12.2008

sporočila: 11

14. dec 2008 14:47

Najboljši je kakšen čimbolj domač slivov džem, da je gost. Al pa domača mešana marmelada iz vseh sort sadja... Odsvetovala bi ti pa kupljene želatinaste marmelade. lp, tjasa

*sandy*  

član od: 23.3.2008

sporočila: 65

14. dec 2008 14:57

Jaz imam z vsemi kupljenimi slabe izkušnje. Ker je v njih preveč sladkorja, se le-ta razstopi in marmelada razteče oz. je nič ne ostane v buhteljnih. Jaz dam obvezno samo domačo slivovo in vse krajce dobro zaprem in stisnem in ni nobenih težav. *sandy*

Hrustavka  

član od: 6.5.2006

sporočila: 3

14. dec 2008 17:08

Domačo marelično ali jagodno marmelado (ali vsaj zelo kvalitetno in seveda žal tudi malo dražjo kupljeno) ogrejem na sobno temperaturo. Zmiksam s paličnim mešalnikom, da zdrobim koščke sadja in dobim enakomerno maso, ki je malo bolj tekoča kot prvotna marmelada. To nadevam v plastično "pištolo" za krašenje torte in z najdaljšim nastavkom, ki je ravne, cevaste oblike, vbrizgam marmelado v pečene, še vroče (!) buhteljne. Ker je marmelada zmiksana, se cevka ne maši in masa lepo teče v buhtelj. Poleg tega je vroče testo mehko in marmelada z lahkoto prodre vanj. Morda bo imel prvič kak buhtelj malo preveč ali malo premalo marmelade, a z malo prakse je polnjenje takoj po peki najboljši in najenostavnejši način. Neprimerno manj dela je, ker ni treba polniti vsakega buhtlja posebej, marmeladna packarija pa sploh odpade! Še ideja: morebiten ostanek tekoče marmelade shranim, ga ob priložnosti razredčim z nekaj kapljicami sadnega soka (glede na okus marmelade, če ga nimamo, se vedno dobro meša s pomarančnim) in s tem prelijem sladoled! Dve muhi na en mah! Hrustavka

Hrustavka  

član od: 6.5.2006

sporočila: 3

14. dec 2008 17:17

Še ena opomba k zgornjemu: če so buhtlji preveč pečeni, je vanje težko prodreti s cevko, ker so zgoraj pretrdi. Takrat jih lahko poskusimo napasti od strani, tako da jih malo razmaknemo. Tak način polnjenja se odlično obnese tudi pri krofih (zbogom ogabna mešenica olja za cvrtje in zažgane marmelade!), seveda tam vsekakor vbrizgavamo marmelado od strani, se pravi v svetli, manj zapečeni obroč vsakega krofa. Hrustavka

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

14. dec 2008 18:11

Vedno jih naredim v culico in zgornji del dam odspodaj. Je pa res, da vedno uporacljam marelično marmelado. Najbrž bo to krivo. Bom naslednjič preizkusila raje z Presadovo mešano marmelado. Hrustavka, tudi tvojo varianto bom preizkusila.... Hvala za nasvete.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. dec 2008 18:21

štorklja, pri nas pa naredimo culico in stisnjeni del pustimo zgoraj, pa vsako culico potopimo v maščobo, najbolje precej toplo maslo, da se komaj kaj prime na culico. Gredo lepo narazen, marmelada pa ne izteka.

rimljanka - zasebno mnenje

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. dec 2008 20:01

ne vem, če je fora v marmeladi, no kakšna tekoča in želatinasta res ni najboljša, da se pol pri visoki temperaturi utekočini in je zagotovo boljša z več sadja in bolj gosta. kolikor se jaz spoznam je potrebno pol premazat buhteljn, preden ga spečeš z vseh strani z maslom ali margarino in pol ne zletze nič ven. Vsaj meni ne. ne vem, če sem prav odgovorila, če ni tako se opravičujem, mislim, pa , daje poanta v temu. L.P. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

14. dec 2008 20:17

Jaz pa vmešam v marmelado malo zdroba (gris). Je bolj gosta in nič ne teče, pa še vsako marmelado lahko uporabiš. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti