Britta vrč

Icey  

član od: 11.12.2008

sporočila: 6

11. dec 2008 18:20

Jaz imam motniranega kot dodatno pipo samo za pitje, se ga pa lahko montira tudi na obstoječo. Glede kalkulacije pa sem res bolj melanholik in sem si jo zelo natančno naredila - v 10 letih uporabe (vključno s stroški menjave vložkov in cene za m3 vode z vsemi prispevki) pride z uporabo tega filtra do prihranka 3.719,27 EUR! Tko da liter vode iz filtra stane manj kot 0,06 EUR....koliko pa stane liter ustekleničene vode???? Je računica, le začetni vložek je višji. Ognjič verjemi, da ne rinem z glavo skozi zid :) Icey

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. dec 2008 18:48

Icey je napisal/a:
Jaz imam motniranega kot dodatno pipo samo za pitje, se ga pa lahko montira tudi na obstoječo. Glede kalkulacije pa sem res bolj melanholik in sem si jo zelo natančno naredila - v 10 letih uporabe (vključno s stroški menjave vložkov in cene za m3 vode z vsemi prispevki) pride z uporabo tega filtra do prihranka 3.719,27 EUR! Icey

 

Lepo prosim, mi razložiš tole kalkulacijo? ker res ne razumem, kako si prišla do te številke.

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. dec 2008 18:54

Težko ti bo razložila, rimljanka 

Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. dec 2008 21:07

Icey, na kak način pa odstrani bakterije in viruse???? Ker tudi tale od Amwaya je po mojem skromnem znanju fizike zgolj "cedilo".

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. dec 2008 21:12

Ja, to z virusi in bakterijami tudi mene zanima, sploh, kako se odstrani viruse. Se namreč močno čudim, zakaj potem povsod tam, kjer imajo probleme z legionelo, ne namestijo teh filtrov.

Pravzaprav se ne čudim.......

rimljanka - zasebno mnenje

Icey  

član od: 11.12.2008

sporočila: 6

12. dec 2008 11:41

Glede kalkulacije samo toliko, da je realna in računana na našo 4 člansko družino + dva psa, ki dnevno porabi ca. 13 litrov vode za pitje, kuhanje in pranje sadja in zelenjave. Viruse in bakterije pa uniči UV žarnica. Ta podatek, kolikšen je uspeh prečiščevanja je uradni podatek NSF organizacije, o kateri si lahko več preberete na njihovi spletni strani. LEgionela pa kolikor je meni znano ni problematična pri samem uživanju, ker jo menda želodčna kislina (zdravega človeka) uniči, pač pa se prenaša kapljično z vdihavanjem. Sem pa tudi že slišala za primer, ko so ta filter montirali v tuš, ker je bil družinski član alergičen na klor. Drugače pa je utopija razmišljati, da bi ustanove, kot je recimo pediatrična klinika, kupile vsaj nekaj filtrov, ker vam že dolžina gradnje in zapleti okoli nje povedo, koliko je odgovornim sploh mar za bodoče bolnike. Upam, da ste zadovoljni z odgovorom - za kaj več je pa treba vprašat strokovnjake. Icey

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. dec 2008 12:46

Imam Britto že nekaj let in jo vestno uporabljam predvsem zaradi kamna. Zdaj mi grelnika za vodo praktični ni več potrebno čistiti, pa je pri nas veliko v uporabi. Glede ustekleničene vode pa samo to: Pred časom je krožila okoli raziskava o kvaliteti ustekleničene vode, po kateri dolgo časa sploh nisem hotela slišati za ustekleničeno vodo. Da o embalaži in okolju sploh ne izgubljam besed! In še za vse tiste, ki imajo pomisleke glede virusov in bakterij: Amwayevega filtra ne poznam in zato ne morem komentirati. Imam pa prenosni potovalni filter, s katerim sem popolnoma neodvisna. Lahko filtriram praktično lužo. Letos sva z njim preživela mesec dni čiste divjine v Afriki, filtrirala sva Zambezi in ne vem kaj še vse - in nihče od naju ni staknil niti driske! strelka

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. dec 2008 16:18

Jaz sem dobila Britta filter z vrčem pred dobrim letom. Nekaj mesecev sem to vodo tudi pila, vendar je res drugačnega okusa. Meni je okusnejša izpod pipe. Se pa tudi te navadiš. Proti koncu "roka uporabnosti" filtra, sem prefiltrirano vodo uporabljala za zalivanje orhidej. Moram rečt, da jim je strašno pasala, tako da razmišljam, da bom filtriranje spet vpeljala zgolj za rož"ce. Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti