Kosilo na dunaju

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

2. dec 2008 11:11

Hoj, Lidka! Ja nama je bilo zelo zelo všeč. Edino razočaranje (no, niti ne tako malo ampak sem se potolažila) je bilo ob "odkritju" dejstva, da mojih ljubih slik zvezdne noči in Cafe at night ni bilo (no, tudi sončnic ni bilo ampak te sem lažje pogrešila). Midva sva šla v soboto, karte sva imela kupljene vnaprej, ampak vseeno bi dopoldan čakala kar nekaj časa, zato sva šla najprej do Belvedera (kot vidva: zgornjega in spodnjega) in si ogledala meni ljubega Klimta (ljubeča in strastna nežnost, ki veje iz njegovih del me vedno pretrese). Popoldan pa na Van Gogha, kjer sva še vedno čakala 1 uro za vstop (!). Gneča je bila res velika, kar moteča za ogledovanje razstave. Na kosilo pa sva šla k Figlmullerju na dunajca (hvala DanaS!). Bilo dobro in seveda občutno preveč . Dunaj je že ves prazničen, všeč mi je to vrvenje v pričakovanju ... Res je bilo lepo. Zdaj pa že gledam, kam bi spet šla zelda1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2008 11:27

Pa ne, da so nama še enake slike všeč!!!!!!! Zvezdne noči s tistimi spralami so res magične. Jaz sem sicer vedela, da jih ne bo, sem bila pripravljena. Ma tii si iz pravega testa, : ) Moj partner je sicer sedaj z mano bolj resno začel na razstave hodit in je ves navdušen. Nad Klimtom in njegovo čutno erotiko, femme fatale... Meni je pa Klimt že od srednješolskih dni eden izmed favoritov. Ja, jaz dobim čustveno zadoščenje, ko gledam slike... A mi boš povedala, ali vsaj namignila, kam boš usmerila pozornost za naslednji potep, če bo kaj v zvezi z umetnostjo, seveda. Jaz sem totalen skoraj "fanatični" navdušenec... Pa še sama en mal slikam, ja... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 02. dec 2008 11:28:04

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

2. dec 2008 11:34

Seveda bom. Upam, da bo to čim prej Jaz se pa tebi priporočam za namige, vidim da bo tole obojestransko zadovoljstvo, nama je obema všeč lepo Pa lepo bodi! zelda1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2008 23:27

Ti moram še to povedat, da sem totalen navdušenec nad flamskim slikarstvom. Pa srednji vek nasploh, ker je dramatičen, še preden so se začeli portreti, jasno. Flamci so mi pa tako drugačni, tako alternativni ostalim slikarjem takratnega časa, da so mi kot češnja na sadni kupi... Oktobra sem šla pogledat v Berlinu od P. Breugla the Elder-a The Nedherlandish Proverbs 1559, v sliki je 120 burlesknih zgodbic, sem se morala kar usest, ko sem stopila v sobo, kjer je bila slika. Breugel je nasploh my faourite painter, pa Bosch-a moram jit enkrat pogledat v Prado... Klasiki kot so Van Gogh, Klimt pa itak... lidka [sonce]

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. dec 2008 0:19

Pa to ni res! Še dobro, da sem tole temo sploh odprla! Kidka in Zelda1, a vesta, da sem tudi jaz na iste avtorje mahnjena. Na žalost trenutno bolj štukamo mesec z mesecem, tako da kakšnih večjih pohajanj po svetu razstav ne moremo realizirati, pa nič hudega, bo že boljše! So bili časi, ko smo "pod mus" za par dni s kolegi z akademije romali na beneški bienale, na koncu pa sva midva z mojim, vsa scuzana od "comtemporary arta" pristala v kakšni galeriji s flamci ali secesijo, pa je bilo takoj boljše! A veš, Lidka, da sem bila jaz svoje čase tako "utrgana", da sem oba dela srednješolske diplome (umetnostnozgodovinski del in modno revijo) posvetila Klimtu. Sva šla z očetom na sindikalni(nakupovalni) izlet z njegovo šolo v Gradec in tam sem si kupila metre "slonokoščenega" tafta in organdija za diplomske obleke, pa zlate barve za na blago, pa fin papir za pisanje diplomske......oh, to so bili časi!! mamaF - Mojca

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. dec 2008 11:57

Res??? Vep kaj sem jaz naredila, he, he? Kupila neko reprodukcijo Klimta, brezveze. Jo nesla uokvirit, pod steklo in to. Ma sem za okvir dala celo premoženje, zdaj imam pa to sliko lepo v kuhinji... : ) Sej veš, MamaF, mide sva z iste šole, ne? To ti zleze pod kožo... Poglej jo, flamci in secesija, pa sva res čisto podobnega okusa,... He, he... lidka [sonce]

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

5. dec 2008 12:53

O, nas je že več super! Hmm, na flamce si me prav spomnila, niso ravno moja prva izbira, se pa spomnim, ja, kako me je zadelo, ko sta jih v gimnaziji "pripeljala" moja omiljena Jirž in Narcisa Sicer pa me vleče na različne konce, marsikje najdem kaj, kar me totalno navduši, pa čeprav ni ravno klasika. Blazno všeč so mi recimo tudi nekatere ilustracije. Tomislav Torjanac se mi zdi razred zase: http://www.emka.si/articleimage.aspx?articleid=3 No, da ne rečem, da je pravljica Jamesa Joyce-a pa že prav za sladokusce zelda1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. dec 2008 14:26

Oooo, to pa moram pogledat, : ) Meni je sicer bolj alter všeč, verjetno tudi zato tako padam na flamce. Tudi meni so različne zadeve všeč, zdaj sem prav a Albertini videla Miki Miško v rdečem, moram priznat, da mi je bilo všeč. Zelo všeč. Tko da nikoli ne vem kaj in kam me potegne... http://www.albertina.at/jart/prj3/albertina/main.jart Sicer me pa zanima golota, akt in podobno. In slikarji in fotografi, ki se s tem ukvarjajo. Zato tudi hodim po svetu in gledam tudi takšne razstave, je spet neka alter scena, he, he, da ne bo kdo mislil, da sem kak frik, ker hodim na Venus ipd. itak je vedno umetnost v ospredju, : ) In kot obsedenec imam cele strani popisane z avtorji, čas, da pregledam na netu, bo pa ko bm v penziji verjetno, : ( Zadnjič sem v Berlinu spoznala kar priznenega kiparja iz UK, naključno, zvečer, ko sva bila na drinku v enem baru. He, he, prejšnji večer sem ga gledala na razstavi, splet naključij verjetno... (ne bom popala linka, ker je preveč direkten kar se golote tiče, bo kako ježešmarijo še kap...). lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 05. dec 2008 14:27:19 Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 05. dec 2008 14:31:54 Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 05. dec 2008 14:32:48

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

5. dec 2008 14:48

Hehe Lidka, sem skoraj s stola padla. Tale Miki Miška ...moja podoba danes Fenomenalno! zelda1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti