Kosilo na dunaju

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. nov 2008 12:54

V samem centru Dunaja (okolica Kaertnerstrasse in Grabna) imaš Wienerwald (veriga s hitro prehrano, vendar strežejo samo piščančje jedi), Nordsee,... Najlažje je, da zaviješ v kakšno izmed kavarn, saj dunajske kavarne strežejo tudi hrano. Brez problema dobiš hrenovke, dunajski zrezek,... po zmernih cenah. Lahko pa zaviješ tudi v Cafe Central, kjer si prav tako po relativno zmernih cenah lahko privoščiš kakšno jed, je pa zato ambient toliko lepši, pa še v zgodovinskem ambientu boš sedela. Drugače je v 8. okolišu (Bezirk) zelo simpatična kavarna na Folrianigasse, Florianihof cafe, kjer je izbor jedi kar velik. Je tipična dunajska kavarna, ki so jo pred nekaj leti renovirali. Nasproti nje pa se nahaja spominska tabla Prešernu in Gruenu. Skratka, zanimivo. Do nje prideš tako, da se z U2 pelješ do Schottentora, potem pa s tramvajem nekaj postaj (glej zemljevid), sprehodiš se mimo slovenskega doma Korotan in tam. Iz centra si v 8. okolišu 1,2,3. Drugače pa je odgovor kavarna. Vse kavarne strežejo tudi hrano. Po zmernih cenah. fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. nov 2008 12:55

Ravnokar jih je kupil, : ) Jez mojemu samo sugeriram kaj in kako, pa mi vse zrihta, : ) lidka [sonce]

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. nov 2008 13:09

lidka je napisal/a:
Ravnokar jih je kupil, : ) Jez mojemu samo sugeriram kaj in kako, pa mi vse zrihta, : ) lidka [sonce]
Blagor tebi. ;-) Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. nov 2008 13:13

He, he... Še na razstave je začel hodit zadnje čase, odkar se z menoj potepa... Ja, moj lubi je itak suuuper... Bejbe, vam pa hvala za pomoč in namige. lidka [sonce]

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. nov 2008 13:14

lidka je napisal/a:
Ja, moj lubi je itak suuuper... lidka [sonce]
Eh daj se še hvalit... Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. nov 2008 13:32

A res, se lahko še mal??? Veš, je še tok firšno, sva prej, ko sva bila na kavi, rekla: "Ah, kaj potem, če sneg pada, se bova pod marelo stiskala..." lidka [sonce]

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. nov 2008 13:38

Lidka, na Dunaju bo že prav romantično. Najbrž je že zelo lepo okrašen. Samo v kaj toplega se zavij, zna pihati. Drugače pa je Dunaj v snegu.... mmmmmmm, spomini! fresh

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

24. nov 2008 18:53

Do kdaj pa bodo rastavljali Van Gogha? Grem na Dunaj v sredini decembra pa me zanima, če bo še odprto. Sicer je pa že božični sejem, tako da tam lahko tudi kakšnega kuhančka v miru spiješ. swarovski

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

24. nov 2008 18:57

Van Gogha imajo v dunajski Albertini do 8. 12. Boš morala pohitet zelda1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2008 10:49

Evo, "prilezla" nazaj. Na Dunaju prav nič snega, v nedeljo je še prav nesremno sonce sijalo. Mrzlo, kot vedno, saj piha, ampak sem se zavila v plašč, šal, pa je bilo super. Plan sva izpolnila 100%. : ) He, he Loni mi je rekla, da je optimističen, je pa vseeno šlo, čeprav sva bila tempirana na minute. Petek popoldan iz Ljubljane gor, zvečer v hotel na spanje, zjutraj ob 7 uri na vlak v Bratislavo. Soboto sem torej prehodila in prefirbcala v Bratislavi. Ko dobim slikce, pošljem, me nekaj zanima, kaj mažejo oni na kruh, neko zaseko in gor na debelo posuta čebula? Tega in palačink je na stojnicah na toooone... Jaz sem samo punč pila, : ) in še to zato, ker je bilo mrzlo... Zjutraj ob 7 uri sva bila že na vlaku, štartala iz Bratislave na Dunaj, hitro do Albertine, 8:30 je bila ura, ko sva se postavila v vrsto na stopnicah. hvalabogu sva imela karte vnaprej kupljene. Še enkrat hvala za namig! : ) Ob 12 uri sva po Belvederju iskala Klimta, moram priznat, zelooo slabo označeno imajo. V zgornjem je sicer nekaj slik, pa sva se spustila še v spodnji del dvorca pogledat slavni "Poljub". Malček težav najti vhod, ja... No, jaz sem imela 2 dni hoje v 10 cm petah dovolj, sem že malo pihala skozi nosnice. Našla, pogledala, bila HAPPY do konca. Utrujena, ker sem vstajala ob 5 uri, moja procedura, da se namažem v pol ure, jit na postajo. Saj sva zbirala hostle ali hotelčiče, da sva imela čimmanj poti. : ) Zdajle decembra bom doma, za drugo leto moram pa spet mal gledat, kje bo kaka dobra razstava, da se kam odpravim... Zelda1, kako je bilo pa tebi všeč na Van Goghu? lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti