Sterilizacija

tema je zaklenjena

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

26. nov 2008 6:48

Moj pa ni imel dost "jajc",saj je razprava tekla tudi v tej smeri...pa sem jaz "stavo"izgubila petardica

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

26. nov 2008 9:17

Prepričajte jih......lahko nesejo prej semenčka v banko, za vsak slučaj. Nikoli ne veš? Midva imava štiri otroke.To je dovolj !!! Že tko nama živce parajo....Naši sončki... barbyslo

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

26. nov 2008 9:23

kako si ga pa prepričala??? petardica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 12:06

Punce, naj vas blago opozorim, da so zdravstvena stanja osebni podatki. Razkriva jih lahko samo oseba, na katero se to stanje nanaša. Skratka, vsaka ima pravico na veliko govoriti o svoji mireni, svojem pritisku, svojem cukru...(koliko je to pametno in okusno je stvar presoje vsakega od nas). Ni pa primerno javno - in formum to je - (niti pod nickom) o tem, kakšno je zdravstveno stanje v vašem plemenu, ker gre pač za delno razkrivanje osebnih podatkov. Če ne drugega, ker s tem kaže človek na slabo spoštovanje do družinskih članov in znancev. Posegi, ki so jih imeli drugi ljudje so v osnovi njihova stvar in stvar njihovega zdravnika. Pa je čisto vseeno ali gre za odpravo polipov ali pa za vazemektomijo. O obojem lahko govori samo tisti, ki je šel skozi tak poseg in ima hudo potrebo o tem govoriti. Ostali pa te pravice nimajo. Skratka, upam, da ločite, kam sodi eno in kam sodi drugo. Vendelina jr.

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

26. nov 2008 14:38

Ne vem,na kaj cilaš.

mesni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 15:56

Mesni, na to, da je neprimerno razlagati, kakšne posebej je opravil parner, otrok, znanec.....in zlasti je neprimerno razlagati, da so posegi, ki so jih dali skozi "drugi ljudje" ena čisto enostavna zadeva. Na to me je pa napotilo pisanje kolegice, ki je po "što na umu, to na drumu" povedala, da je nje partner šel na vazektomijo in potem še vprašenja druge kolegice, kako za vraga je pa prepričala partnerja, da je šel na ta poseg. Ta gospod lahko o svojem posegu govori kadarkoli, kjerkoli in komurkoli (če ga je kdo pripravljen poslušati). Njegova parnterka bi morala pa iz spoštovanja do njegove telesne integritete o tem posegu biti tiho. Pa tega ne navajam zaradi tega, ker smo o posegih nižje od pasu vsi bolj v rokavicah, medtem, ko na veliko blebetamo o kakšh svojih bolj "nobl" boleznih in posegih (pritisk, sladkorna....). Preprosto bi se morali navaditi na to, da vsega, kar vemo o nekom, pa ravno ni treba povdos povedati. Enostavno ni treba spletnemu občinstvu rauzlagati niti tega, kako partner (tašča, kdorkoli drug razen nas samih) smrči, niti tega, kako se boji zobozdravnika in niti tega, kako stoji z žolčnimi kamni. Ker, če mi ne molčimo o drugih, zakaj potem pričakujemo, da bodo drugi molčali o nas? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 26. nov 2008 16:06:19

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. nov 2008 16:01

Vendelina jr. je napisal/a:
Punce, naj vas blago opozorim, da so zdravstvena stanja osebni podatki. Razkriva jih lahko samo oseba, na katero se to stanje nanaša. Skratka, vsaka ima pravico na veliko govoriti o svoji mireni, svojem pritisku, svojem cukru...(koliko je to pametno in okusno je stvar presoje vsakega od nas). Ni pa primerno javno - in formum to je - (niti pod nickom) o tem, kakšno je zdravstveno stanje v vašem plemenu, ker gre pač za delno razkrivanje osebnih podatkov. Če ne drugega, ker s tem kaže človek na slabo spoštovanje do družinskih članov in znancev. Posegi, ki so jih imeli drugi ljudje so v osnovi njihova stvar in stvar njihovega zdravnika. Pa je čisto vseeno ali gre za odpravo polipov ali pa za vazemektomijo. O obojem lahko govori samo tisti, ki je šel skozi tak poseg in ima hudo potrebo o tem govoriti. Ostali pa te pravice nimajo. Skratka, upam, da ločite, kam sodi eno in kam sodi drugo. Vendelina jr.
Pa sem le dočakala tale komentar. Nekaj v tem smislu sem že sama želela pripomnit, imela sem celo že napisano, pa sem se premislila. Še zdaleč nisem tak mojster besede kot Vendy. Priznati moram, da meni nebi bilo prav nič po volji, da bi moj mož takole razglabljal na forunu o najinih intimnih stvareh, pa makar se ime skriva pod nickom. Eno je hec in drugo so resne stvari, včasih pa imam občutek, da že vem kako zgleda pri kom v spalnici. Ne mi zdaj rečt, da ni treba brat in komentirat stvari, če me ne zanimajo. Ne gre zato, gre samo zato, da mogoče pa vendarle to ni za širšo javnost. V dokaz si lahko preberete nesane komentarje na drugi in tretji strani. lp Vesna

barbyslo  

član od: 3.1.2008

sporočila: 165

27. nov 2008 9:41

Mislim da se potrebno tudi v teh stvareh pogovarjati. Če pa menimo da so določene teme razkrivajo osebne podatke, potem lahko zaklenimo teme o holesterolu, pritisku, hospitalizacijah o dostranjevanju bradavic, dlak in vplivu določene hrane na zdravje, o težavah z cestnimi prekrški, o nasilju, o pravnih zadevah in mnogo drugih ki se nanašajo na določene osebe. Vazektomija ni noben tabu in nobena skrivnost. Zakaj bi se sprenevedali, če nam lahko različna mnenja pripomorejo k odločitvi. Pa kakršna koli je. Osebni podatki so zaklenjeni v ambulantah in tisti so edini mirodajni.Teh pa tukaj nisem zasledila. Torej ali naj razumemo zgoraj napisano tako da se o določenih stvareh ni vljudno pogovarjati in napisati svoje mnenje? Ali lahko razumemo tako, da smo v tej deželi mnogo preveč zaprti, da bi lahko javno govorili o stvareh, ki so povezane z našimi intimnimi življenji. Ljudje se torej ne bi zgražali in zavijali z očmi. Skupaj lahko izostrimo svoja mnenja, spoštujemo osebne odločitve in pomagamo k boljšemu življenju. Na mladih in dovzetnih za napredek, naj svet stoji! barbyslo

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

27. nov 2008 14:42

Vendelina,sama sem samo postavila vprašanje,ali ima katera izkušnje ali informacije o tej stvari.Če pa kdo ima željo govorit,oziroma svetovat kaj drugega pa tudi ne vidim problema.Seveda pa se strinjm ,da žaljivke in neslani komentarji, res niso prijetni.

Če ima katera željo, da poseg opravi mož,je to res stvar para.Zato pa tisti drugi možje niso nič manj napredni ali kaj podobnega.Pač stvar dogovora.

mesni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. nov 2008 14:56

Barbyslo, se strinjam, da se je o tem potrebno pogovarjati ampak na pravem mestu, s pravo osebo ob pravem času. Se mi zdi, da si tukaj pomešala jabolka in hruške in da vse našteto ne sodi v isti koš. Jaz nebi imela nič proti, če bi moj mož na forumu razlagal, kako sem se zastrupila v Afriki in kako so mi skoraj odpovedali nekateri organi, povsem drugače pa bi odreagirala, če bi razlagal stvari, ki se tičejo najine spalnice. Če bi bila zdajle malo nesramna bi te vprašala, kaj se je sinoči dogajalo v vaši spalnica. Bi mi povedala? Saj veš, o tem se je treba pogovarjat, morda zvem kaj novega in s tem popestrim svoje spolno življenje. Pa mogoče še katera, kdo ve? Po mojem mnenju sta spolnost in psihično stanje človeka izredno delikatni temi, ki morda zahtevata malo drugačen pristop. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti