Zaščita jogija

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 17. nov 2008 10:43 | ogledi: 9.638 | odgovori: 21

Kakšno zaščito jogija imate?

Kupujem nadvložek. Želela bi 100% bombažnega, pralnega in ne polnjenega.

Naprimer takega kot zelo debela frotirasta brisača.

Ali se ga da dobiti?

Sedaj ga imam z polnilom vendar mi ne ustreza, ker imam rada trdo ležišče.

Imam občutek mehkobe, zato bi želela čisto nekaj navadnega.

Ali si ga je že katera sama izdelala?

Lahko bi si ga tudi sama zašila pa ne vem kako bi se obneslo.

Hvala

pandapanda

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

17. nov 2008 11:17

Jaz sem zaščito za jogije kupila pri Neckermanu. Imajo jih v več velikostih. Lahko se perejo, mislim, da celo pri 95 stopinjah. Vrhnji sloj je bombažen, spodnji pa je gumiran. Seveda pa ga je uporabljal sin, ker se je včasih zgodila "nesreča". Lp Palma

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

17. nov 2008 11:53

Palma, ja tudi takega sem gledala-nepremočljivega pa se bojim, da potem nebi jogi dihal. Znano je da mora Dormeo dihati..... Kaj mislite vi? Lp pandapanda

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

17. nov 2008 11:59

pozdravljena! poskusi pri ikei, imajo cisto tanke bombazne nadvlozke, ki se lahko perejo pri visokih temperaturah, izgledajo pa kot zelo zelo tanke presite odeje. ce bi pa rada kupila naso firmo poskusi pri Odeji Skofja loka. lp. anja anja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. nov 2008 12:07

Panda, mislim, da si v svojem zahtevku postavila preveč kriterijev, poleg tega pa ni jasna hierarhija kriterijev. Vsaka jogi-prevleka, ki da kaj nase (od tu ti prodajam znanje prijatelja oblikovalca oblačil, ki je diplomiral na tekstilnem faksu), ima med dvema slojema vrsto plasti, ki so med sabo položene v več smereh, tako, da se med smerjo ene plasti in smerjo naslednje oblikuje ne kot - Podoben štos je tudi v kvalitetnih suknjičih in plaščih - to pa zato, da se izgonemo temu, da bi preveleka vleka v raznorazne smeri. Kar posledično pomeni, da vsaka prevelka doda občutek mehkobe na ležišču. Če pa tega nočeš, te pa čisto nič ne ustavlja, da postaviš na jogi frotirko. Lahko tudi več frotirk sešiješ skupaj. Samo potem pripiši sama sebi muko, ko se bo frotirka v pranju napila vode in jo bo muka ožeti in posušiti in ko bo čez nekaj pranj neenkaomerno raztegnjena ipd ipd...in bo samo za razrez. Lahko tudi več rjuh sešiješ skupaj, samo ne razumem fazona....rjuha za prevleko, rjuha kot rjuha.... Sama sicer menim, da nihče ni tako bogat, da bi kupoval poceni. Jaz bi na tvojem mestu vseeno premislila, če je jogi vzmetnica optimalna, če je blazina optimalna....in vsekakor bi premislila, kako stojim s hrbetnico, kako telovadim, kdaj sem zadnjič kontrolirala držo, koliko raztegov naredim na dan....in šele nato bi popravljala s prevleko za jogi. Ker, če je hrbtenica zanemarjena, ti noben jogi ne prevleka ne pomagata. Vendelina jr.

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

17. nov 2008 12:53

pandapanda, moram ti povedati, da je tudi sin spal s tem nadvložkom na Dormeu, pa tudi še sedaj spi na Dormeu. Glede dihanja pa moram povedati, da je jogi res na mreži, vendar pa je pod posteljo predal poln igrač in do sedaj (3 leta) se še ni zgodilo, da bi bilo kaj narobe z jogijem. Lp Palma

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. nov 2008 13:10

Tudi naša otroka imata nepremočljivo prevleko. Kupili smo jo v Leclercu, imajo pa jo tudi v drugih trgovinah (eno smo kupili enkrat v Hoferju (ali Lidlu?), je pa nimajo vedno). Če pa ni nepremočljivost pogoj, pa ne vem točno, zakaj jo sploh rabiš. Lahko daš recimo dve jogi rjuhi, eno na drugo. Midva imava sicer nadvložek, ki je debel vsega en cm, nekega silnega doprinosa k mehkobi po moje nima. Kupljen je bil v Lesnini. Atina

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

17. nov 2008 14:19

Atina, res nepremočljivost ni pogoj ampak mi je kot material všeč. Ni mi všeč pa da je po celoti gumiran. Zato se misem odločila zanj. Vsem res hvala za pomoč. Bom kar pri mojem ostala, takem kot tanka prešita odeja. Hvala vsem Panda pandapanda

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

17. nov 2008 15:58

lahko ga preprosto lahko naročiš tudi pri dormeu femica

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. nov 2008 17:45

Videla sem jih pri Dipo v Kranju so tudi pralne. Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti