Moj vrt

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. jul 2023 10:58

Hvala za odgovor! Že  režem. Juhica bo, pa jabolčni štrudelj.

 

 

 

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

5. jul 2023 10:58

Anemiilat je napisal/a:

Živjo! Imam rumeno jedilno bučko. Tako podolgovato. Ali je lupina užitna?

Anemiilat

  takšno sem tudi jaz imela pred leti, je zelooooo dobra, še posebej v juhi, je sorta , ki se ji reče Zucchini. Mimogrede, sama nobene majhne   ne lupim.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. jul 2023 12:10

Johana! To je taka podolgovata bučka. Sej jaz tudi nisem lupla mladih zelenih. Tole imam pa prvič, pa nisem bila sigurna. Ravnokar kuham juho. Pa me res zanima ali je res dobra.

Anemiilat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jul 2023 15:21

Zucchini ni sorta, cukini je italijanski izraz za bučke, večina te podolgovate. 

rimljanka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

5. jul 2023 17:52

  Malo po 13. uri, smo imli zelooooo hudo uro , pred bliskanjem in grmenjem, so bili na nebu, čez celo vas tako grozljivi oblaki, da se je iz okoliških cerkvic, zaslišalo zvonenje, lepa navada še od naših prednikov, proti hudemu neurju,  da bi bila narava usmiljena do vsega, od pridelkov, do stanovanjskih in gospodarskih poslopij. Nato je začelo grozno, res  grozno grmeti, bliskati, midve s pa sva vedrili na varnem, v zidanem poslopju zraven pašnika, se me je tiščala, kot klop, tako jo je bilo strah, priznam, tudi mene. Ker nimam njive pri hiši, me je mož takoj poklical, če sva na varnem. Neurje je trajalo kar dolgo časa, vmes pa je bila tudi toča. Pet minut pred tem, ko so začele padati kaplje, sem opazovala svoje gredice, na katerih mi je vse začelo lepo delati. Samo peteršilj mi je uspelo pobrati. Po neurju nisem šla na njivo, ker je premokro, jutri bom videla, kakšno škodo mi je naredila toča.   Sem pa takoj pri hiši videla rascefrane velike liste od drevesa. Očitno res letos ne bo kaj prida pridelkov, veselila sem se, ker sem videla že plodove in čisto majcene fižolčke, sigurno je vse sklestila toča. Bom jutri , če ne bo dežja, ampak napoved je zopet slaba, šla proti njivi in bom poročala o verjetni škodi.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

12. jul 2023 17:58

   No , toča pred enim tednom mi je do konca scufala solato in radič. Solato sem že pobrala in namesto nje, posejala 8 vrst radičev, ki tudi prezimijo, danes bom pobrala tudi scufan radič, še današnje neurje ga je dodobra zdelalo. Ker mi je prvi fižol-Berggold prišel ven samo na treh mestih, sem takoj danes odšla v KZ in ga še kupila, kajti tam, kjer je bil radič, ga bom še enkrat posadila. Ta fižol je res dober. Sem pa po moje naredila veliko napako, kajti od neke gospe, sem dobila semena fižola, dejala je, da je dober in zgodnji, nisem pa sigurna, če je res stročji fižol. Je res prišel hitro iz zemlje,vendar sedaj kar raste in raste, nikjer cvetov, kot, da je preklasti in bo potrebno nujno dati prekle. lepo delajo plodove, ampak, če pade zaradi dežja cvet stran, potem tudi plod zgnije. ,drugič posajene, so lepe in tik pred cvetjem.  Sem pa dala danes v zemljo, v gredo, kjer je bil najbolj aktiven,  to zadevo, bom videla, če bo kaj pomagalo:    Pa s pepelom bom posula fižol, ki so ga že napadle uši.

https://www.eurogarden.eu/sl/KMETIJSKA-APOTEKA-ZATIRANJ

Čeprav sem bila zelo skeptična , glede na vreme in točo, je na njivi še kar v redu, ampak glede na res čudno poletje letos, se ne bom preveč hvalila.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

13. jul 2023 5:38

Saj ne vem, ali bi sploh pogledala na vrt. Zgodnje jutranje neurje tudi pri nas. Veter, toča.

Preden bom sploh kak pridelek pobrala, ga bo uničilo vreme.

Res čudno leto. Doslej so se neurja nas izognila, tokrat ni bilo tako.

 

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12656

13. jul 2023 12:13

Anemiilat je napisal/a:

Saj ne vem, ali bi sploh pogledala na vrt. Zgodnje jutranje neurje tudi pri nas. Veter, toča.

Preden bom sploh kak pridelek pobrala, ga bo uničilo vreme.

Res čudno leto. Doslej so se neurja nas izognila, tokrat ni bilo tako.

 

Anemiilat

, grozljivoooo, sem ravnokar gledala slike, kakšno uničujoče neurje v zgodnjih jutranjih urah ste imeli nekateri, pri nas smo jo tokrat dobro odnesli, zaenkrat, pravim zaenkrat, gledala sem po polnoči v nebo v daljavi se je bliskalo, nisem si pa mislila, da bo tako grozljivo, tudi danes gledam v nebo in imam občutek, da bo zopet hudo

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

13. jul 2023 12:24

Grozljivo je bilo ponoči. Sunkovit veter, dež, toča. Grozno. Kaj takega še nisem doživela. Na vrtu se poznajo posledice naliva, k sreči ni tako katastrofalno,  kot je bil občutek ponoči. Fižol je precej bogi, ampak upam, da se bo opomogel. In že se spet bližajo nevihte, že grmi. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

13. jul 2023 12:49

Tudi pri nas se je pravkar stemnilo, grmi že tudi.

Upam, da ne bo scefralo še naprej.

Ena velika žalost. 

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti