Limonina lupina

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

tema odprta - 11. nov 2008 16:34 | ogledi: 7.683 | odgovori: 14

Večkrat naletim na recepte, kjer je za pravi okus jedi potrebno dodati limonino lupino. Takrat sem vedno v dvomih, ali naribano lupino dodati ali ne. Pomisleke imam seveda zato, ker naj bi bile limone "špricane" in zato lupina nepriporočljiva. Kako ravnate drugi? Koliko uporabljate limoninino lupinico, ki se jo dobi v začimbnih dozah (ki pa vsaj po mojem nima pravega okusa)?

jedert

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. nov 2008 16:38

Pri sadjarju v tem primeru kupim neškropljene limone in se zanesem nanj, da so res.

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. nov 2008 16:39

Jaz nastrgane limonine lupinice ne uporabljam, čeprav je edinsvena in ni prave zamenjave.

Limonina lupinica (sušena) v začimbnih dozah mi sploh ne odgovarja.

Trenutno uporabljam limonin sladkor (isto kot vanilijin, rumov). Seveda ni isto, ampak lepo diši.

 

Lp

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. nov 2008 16:40

Joj, jedert, ti si pa včasih res narediš dilemo ...ojojoj Limone so škropljene in vrag si ga vedi, kakšna svinjarija je v teh škropivih in kaj vse se je nabralo v lupini. In če človek tehta med svinjarijo v lupini (ki ne gre dol z nobenim spiranjem) in bodisi limonino aromo v začimbah ali pa na konditorskih stalažah (ali pa, konec koncev, da uporabiš navaden limonin sirup, bolje koncentriran cukr kot pesticidi, a ne?), je kar se mene tiče, tehtanje končano še preden se je začelo. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2008 16:50

Itak pa se dobijo BIO limone, pa se naredi zaloga....sicer pa, smo o tem že nebrojkrat kakšno rekli,....mene od količine stupov v naribani lupinici za eno potico prav nič glava ne boli.

rimljanka - zasebno mnenje

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

11. nov 2008 17:07

Jaz vsake toliko časa kupim BIO limone, obribam lupino, jo zmešam s sladkorjem in spravim v dobro zaprt kozarec in v hladilnik. Je veliko boljše od limoninega sladkorja in vsaj občutek je boljši, ker naj bi bile limone bio. patka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2008 19:19

Jaz pa mrtvo hladno naribam limono, ki jo imam doma, nikdar bio ali eko, in sem prepričana, da me tistih nekaj drobcev lupine s pesticidi vred na pol kg moke res ne bo spravilo s tega sveta. Imam pa vedno v rezervi tako majhno pakungo pomarančne in limonine lupine, če svežih ni pri roki, aroma pa mora biti.

Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. nov 2008 11:20

mamamia je napisal/a:

Jaz pa mrtvo hladno naribam limono, ki jo imam doma, nikdar bio ali eko, in sem prepričana, da me tistih nekaj drobcev lupine s pesticidi vred na pol kg moke res ne bo spravilo s tega sveta. Imam pa vedno v rezervi tako majhno pakungo pomarančne in limonine lupine, če svežih ni pri roki, aroma pa mora biti.

Mamamia

mamamia
enako LP, R.

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

12. nov 2008 13:15

Patka, hvala za idejo, koliko časa pa zdrži takšna lupina še dišeča v sladkorju? Lp oliva

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

12. nov 2008 14:54

drugače pa mimogrede, si sama pripravi "bio limone", preprosto povaljaj jih v vreli vodi in so pesticidi odstranjeni, ker se skrivajo v voskasti povrhnjici, ki pa jo z vrelo vodo odstraniš femica

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

12. nov 2008 15:25

Oliva jaz jo imam že tri mesece v hladilniku pa še vedno ful diši le kozarec mora biti dobro zaprt patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti