Zeleni čaj

neznan uporabnik
tema odprta - 19. jan 2001 10:14 | ogledi: 3.280 | odgovori: 2

Vse bralce foruma(kateri moram zelo pohvaliti)bi zopet prosil za nasvet.Delam na receptu za pripravo sladoleda iz zelenega čaja.Zalomilo se je rp zelenem čaju,namreč mešanica (sir Winston tea)je preblaga.Zato bi prosil če mi lahko nekdo da idejo kje bi lahko dobil pravi zeleni čaj,sušen ,še bolje pa svež.vnaprej hvala za pomoč.

neznan uporabnik

22. jan 2001 17:25

Živjo, najvećjo izbiro posušenih čajev v LJ imajo najbrž v Čajni hiši v Stari Ljubljani, kjer ti tudi svetujejo, kateri čaj je močen po okusu, kateri je bolj blag, ipd. Najbolje je da tusi njih povprašaš, če se kje sploh dobijo sveči lističi (lističi so isti kot za črni čaj, razlika je le v fermentaciji. Nekako pa dvomim, da se kje dobijo sveži lističi, ker so hitro pokvarljivi, njihov transport pa težaven, ker so občutljivi na različne faktorje (temperatura, vlaga, ipd.)

neznan uporabnik

24. jan 2001 14:44

Čajna hiša je tudi v Mercatorju-hipermarket na Celovški v Lj - 1. nadstropje nad fontano pri bifeju (po stopnicah gor). Tam sem zasledila nek poseben čaj - zmajeve perle, ročno zviti čajevi listki. Povprašaj malo. So pa precej dragi- ampak najbrž ti tega ne rabiš veliko. Menda naj bi bil to najbolj kvaliteten zeleni čaj. renee

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti