Spoznavna večerja

binca21  

član od: 3.11.2008

sporočila: 3

tema odprta - 3. nov 2008 19:37 | ogledi: 3.796 | odgovori: 24

Pozdrav vsem

Sem v dilemi kaj skuhati za spoznavno večerjo mojih in njegovih staršev, zato bi nujno rabila kakšn recept :)

čaučau

binca21

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

3. nov 2008 19:49

Binca 21, glede na to, da gre za spoznavno večerjo staršev, ti svetujem, da jih povabita na večerjo v kak prijeten lokal z intimno atmosfero, kjer boš lahko tudi ti "aktivna pri spoznavanju" in ne vsa na trnih, kako bo uspela večerja. Ker bistvo bo kontakt in ne toliko hrana. Za večerje bo še veliko priložnosti. Pa lepo se imejte ! minutka

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

3. nov 2008 20:00

Moja hči je izkoristila priliko za njen rojstni dan. Z možem sva pripravila raznovrstne solate, ribe, namaze,narezke, da o sladici ne govorim.Tako, da smo si na koncu vsi skupaj oddahnili, še njen fant naju je pohvalil, da sva se dobro odrezala. lili_stef

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2008 22:05

Definitivno se strinjam z minutko.

jasna

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

3. nov 2008 22:28

Kar minutko poslušaj, popolnoma prav ima! daga

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

4. nov 2008 0:00

Sama sem prav tako kot hčerka lili_stef izkoristila priložnost za svoj rojstni dan, nismo nič kaj komplicirali, z mami sva naredili narezek in pač par dodatkov, pa nekaj sladkega seveda za zraven. Se je pa bolj potrudil oče in posebej za to priložnost dokončal ograjo na stopnišču, ki je bila v fazi mirovanja kakšnih 5 let, če ne še več Dobra ideja je tudi kak lokal, ki vam je všeč, če pa jih želiš povabiti domov, ti predlagam da narediš nekaj, kar bo pripravljeno vnaprej in bo potem samo romalo v pečico. Da ti ne bo treba takrat delati in se boš bolj posvetila obiskom. *Alisha*

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. nov 2008 0:04

Binca, minutka ima zelo prav. Posvetite se spoznavanju, predvsem ti pa se boš izognila skrbi, da je tvoja kuhinja pod drobnogledom obojih staršev - in kadar imamo ljudje tak občutek (tudi če ni pravi), smo ponavadi živčni in če smo živčni v kuhinji.....se ponavadi zgodi ravno tisto, česar si na tak pomemben dan ne bi želeli...in če se zgodi kuhinjska katastrofa, je vse narobe in se nam zdi, da se svet podira..... Zato bo prijetno druženje na "nevtralnem teritoriju" najboljša izbira. mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. nov 2008 8:23

No, jaz se zelo strinjam s predhodnicami, a če se kljub vsemu odločiš drugače, ti nismo nič pomagale, ne? Zato nekaj idej: Skuhaj tisto, kar najbolje znaš (pa čeprav so to makaroni s tuno) in ti uspe in pusti eksotiko za kdaj drugič. Nekaj takega, s čimer ni pretirano dela. Da bo nekaj jesenskega, lahko kupiš raco/gosko (zamrznjeno, da ne boš tule spraševala, kako jo zaklati, hehe (oprosti, sem morala)), jo odtališ, nasoliš, če znaš narediti nadev, ga narediš (v raco jaz kar jabolka dam) in hop v pečico, vmes pa narediš kako enostavno prilogo. Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2008 8:36

Punce imajo prav. Če že kuhaš, naredi tisto, kar znaš. Če boste v prihodnosti tako ali tako skupaj, boš imela še malo morje možnost, da kogarkoli impresioniraš s svojo kuharijo. Zdaj pa ni treba. Poleg tega, saj bodo imeli starši tudi vsi malo treme in v osnovi imajo pri takih dogodkih vsi malo treme in itak ne bodo čisto vedeli, kaj jedo, tako, da je makaronovo meso čisto okej varianta.... Plus, malo treme nić ne škodi, ne velja se pa blazno mučiti. Samo ne se na vsak način blazno truditi, da bi bila vsem všeč in da bi te imela njegova starša blazno rada in ne postavljaj si za cilj, da mora biti popoln večer in da se morajo vsi blazno ujeti. Pa bo šlo. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. nov 2008 8:57

Lili_stef, ampak tvoja hči očitno ni nič kuhala sta le vidva z možem. Binca pa bi rada ,kot jo razumem. To je pa druga zgodba in res je bolje, da povabi starše od dragega in svoje lepo ven. Bolj elegantna rešitev sploh če ni ravno najbolj vešča v kuhanju. Bodoče tašče to hitro opazijo in že je tu prva kost za glodanje. LP hedonist

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. nov 2008 9:43

Ma, malo je pa tudi odvisno od staršev in binace - če bi mi2 naše oboje starše povabila v lokal, bi bili sigurno bolj napeti oz. živčni kot če narediva kosilo doma. pa meni kuhat ni tak problem, se ne sekiram kaj dosti, saj tako vedno rata - če ne tako, kot si mel prvo idejo, pa plan B. jaz bi ti predlagala kak fondi ali racclette, glede na to, da se je sezona piknikov končala. Fajn so take hrane, ki že v osnovi združujejo, kjer so pravila malo bolj sproščena, ni treba sedet ves priden, amapk je akcija in nudijo veliko tem za pogovor. Ker na začetku so lahko oboji malo sramežljivi in pogovor ne steče. Takrat je fino met neko izhodišče in fondi in racclet ga nudita - pa tudi gostje so zaposleni z nabadanjem, pripravljanjem... in ne zgleda tako neprijetno, če nastane trenutek tišine. Pa še ti boš bolj prosta med obedom in boš lahko sedela zraven in se vključila. Ker za fondi in racclette si lahko vse pripraviš vnaprej, potem samo segreješ sirovo omako ali olje ali juho,če delaš fondi oz. samo daš na mizo in se usedeš zraven, če je racclette. Pa vsi imajo radi, ker ni problema s tistim: jaz pa tega ne jem, jaz pa tega ne maram, jaz mam pa rajši zapečeno... Ker si vsak lahko vzame tisto, kar mu je všeč in v razmerju, kot mu najbolj ugaja in si zapeče kolikor mu paše... Vsekakor pa naredi sladico v naprej - lahko je to torta, ki počaka ali pa kake sladoledne zadeve. Ne flambiraj in ne omisli si nekih hudih dekoracij za prvič, ker se ti lahko malo roke tresejo, če bodo starši malo bolj okorni in pogovor ne bo stekel;) Uživajte, pa veliko smeha vam želim!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti